Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Honnan érdemes megtanulni a...

Honnan érdemes megtanulni a Javát illetve C#-ot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A BME villamosmérnöki karrára járok, és a nyáron szeretném egy picit továbbképezni magamat. Az iskola keretein belül C, illetve C++ nyelveken már tudok programozni, (objektumorientált programozásig) és most szeretném elsajátítani a Javát és/vagy a C#-ot is internetes oktatóanyagok, segítségével (videók, guide-ok stb...)


1. Honnan érdemes elkezdenem tanulni őket, azt figyelembe véve, hogy a programozni már tudok, csak a nyelveket nem ismerem. Az edubase.hu weboldalt ismerem, azok a videók megfelelőek lennének-e számomra?


2. Melyiket nyelvet lenne érdemesebb prioritásba vennem? Melyik a hasznosabb, fontosabb, érdekesebb?


3. Melyik mire jó? Nekem azt mondták, hogy mindegyik programozási nyelv már feladatok ellátására megfelelőek. Ezt esetleg kifejtenétek, példáloznátok?


4. Érdemes lenne-e bármely más programozási nyelven gondolkozni, vagy igazából, ha ezt a 4 nyelvet ismerem, akkor nem érdemes mást megtanulni? Szeretnék a jövőben olyan pozícióban elhelyezkedni, ahol fel tudom használni a tanultakat.



2016. ápr. 22. 15:20
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Pl egy könyvből C# nyelvhez a reiter istvàn könyvét ajànlom. Plusz gyakorolsz melette sokat. Ennyi.
2016. ápr. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

1. Java-hoz ajánlom Nagy Gusztáv Java programozás c. elektronikus könyvét kiinduláshoz, C#-hoz pedig mondjuk a Reiter István féle könyvet..

De ne csak a könyvekre szorítkozz (ezek már régen íródtak), folyamatosan csinálj angol tutorialokat, old meg a felmerülő feladatokat, találj ki újakat a könyvvel párhuzamosan..


2. nincs "fontosabb" nyelv.. minden nyelv másra jó, persze lehet átfedés a területek között.


3. jól mondták.. pl.

Java - multiplatform programozás

C# - microsoft platform programozás

Python - univerzális célú, kutatások gyors implementációja, adatbányászat, "elbodható" gyors kódok scriptnyelve stb.

R - statisztikai és matematika nyelv

Matlab - gyors mátrixműveletekre jó nyelv

Javascript - weboldalakon futó scriptek nyelve

PHP, NodeJS, ASP - szerveroldalon futó scriptek nyelve

C/assembly - microcontrollerek nyelve

C++ - univerzális célú nyelv, sebességkritikus feladatokra jó nyelv

bash, zsh, sh stb. - linux shell nyelvek scripteléshez

Power Shell - windows alapú scriptnyelv

Prolog - predikátumlogikai nyelv

Scala, Erlang, Haskell - funkcionális nyelv

PDDL - tervkészítő nyelv

AgentSpeak(L) KQML - ágensrendszerek kommunikációs nyelve

MQL4, MQL4 - Forex kereskedési platform domain specifikus nyelve

FXML/XAML - Java/.NET technológiákon belüli felület leíró XML alapú "nyelvek"

és a lista végtelen...


4. Igen, mindig érdemes, mivel ha csak 4 nyelvet ismersz, akkor még nem ismersz semmi.. Persze abban a 4 nyelvben lehetsz nagyon profi és simán kereshetsz többet mint aki 50 nyelvet is ismer.. Azonban minden nyelv "másfajta" gondolkodást igényel. Az általad említett nyelveknek közösek az alapjai és C-típusú nyelveknek hívják őket.. Ha őket már nagyon tudod, máshoz attól még nem feltétlenül értesz, de ezek egyenként is egy-egy külön világ...

2016. ápr. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%

Szia!


A BME-n belül először is felhívnám a figyelmed 2 4 kredites tárgyat, A Szoftverfejlesztés .NET Paltformra (VIAUJV23), és Szoftverfejlesztés J2EE platformon. Nagyon jók az előadók, jól magyaráznak, jók a segédanyagok, és ha rendzseresen jársz laborra + utánatanulsz, akkor elég jó alapjaid lehetnek, amivel a munkaerőpiacon is megállod később a helyed Junior szinten.


Bár szerintem ne nyelveket tanulj, hanem programozni. Ha behatóan ismered a fejlesztőkörnyezetet, amiben dolgozol (legyen az akár emacs/vim, notepad++, eclipse, vagy studio), és átlátod a logikát a kódban, akkor bármilyen nyelven, vagy technológiában is kérnek tőled fejlesztést, azt meg tudod majd csinálni.


1. Olvasd át a specifikációkat! MSDN, docs.oracle.com. MSDN-en van C#.NET tutorial jól olvasható példakódokkal, és a gyakran használt osztályokat szépen illusztrálják is. E mellett találj olyan oldalt, ahol gyakorló feladatokkal próbálkozhatsz! Pl. CodinGame, CodeChef, stb. Ezek olyan felületet adnak, mint a CPorta: tesztelik a kódjaidat, csak éppen működnek... Csináld végig a kódokat C-ben és C++-ban is, mert ott is tanulhatsz új dolgokat, és könnyebben rájöhetsz a nyelvek közti hasonlóságokra, különbségekre.


2. Nincs olyan, hogy fontosabb nyelv. A fontosabb nyelv, technológia az, amit éppen a T. Ügyfél kíván. Ha C, C++ mellé fontos technológiát szeretnél, akkor nézd át az SQL-t, és legalább 1 webes technológiát! jQuery, JSP/ASP.NET, PHP, Angular, stb... Az iparban bárhová mész, adatbázisokkal fogsz találkozni.


3:

Ahogy #2 előttem kifejtette.


4: SQL. Azt mindenképpen ajánlom. Abban a 4 nyelvben, vagy legalább 1-ben mélyedj el. JavaScript, jQuery + min. 1 technológia. Bármikor belebotolhatsz. XML és JSON - ezek adatleíró formátumok. Linux. Barátkozz meg vele mindenképpen, és terminál szinten (tudj linuxot karakteres kijelzővel/sshn keresztül kezelni). PowerShell/batch, ha szeretnél Win-es világban mozogni. MatLab/Octave. Főleg, ha villanyos vagy, az kell a diplomádhoz.

2016. ápr. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha kezdő vagy, akkor a J2EE tárgyat nem igazán ajánlanám, mert ott nem konkrétan Java programozást tanítanak, és olyan nyűgökkel fogod magadat szembetalálni, amitől megutálod a Java-t. A .NET tárgy egy kicsivel barátságosabb szerintem egy kezdő számára.


Mindkét tárgy egész jó, de nem fogják ingyen hozzádvágni a 4 kreditet.


De hogy a kérdéseidre is válaszoljak:


1. hackerrank-nek van egy jó Java tutorialja, azt kb. egy hétvége alatt végig tudod csinálni.


2. A Java hasznosabb. A C# jobb és érdekesebb.

2016. ápr. 24. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Rengeteg hasznos információt kaptam.
2016. ápr. 26. 00:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!