Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Megéri emiatt Budapestre...

Megéri emiatt Budapestre költözni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Veszprémiként, Veszprémben most fogom elvégezni egyetemet informatikus szakon. Lassan munkát kellene keresnem, igazából engem a magasabb szintű objektum orientált nyelvek érdekelnek(Java,C# ), viszont itt városban a nagyobb multik mind a beépített rendszerek fejlesztésével foglalkoznak (alacsonyabb C nyelven).

Kisebb cégeket meg nem is sikerült találnom, akik ezeket technóligákat használják.


Fejlesztői "munka-élmény" szempontból megérné itt nekem elhelyezkedni és C nyelven fejleszteni, megtudnám e szeretni, vagy érdemesebb lenne tovább állni és olyan technóligákkal dolgozni amit jobban szeretek ???


Egy ismerősöm szerint teljesen mindegy hogy milyen technológiával, milyen rendszert fejlesztek, milyen projecten belül, a fejlesztői munka az fejlesztői munka. Egy másik ismerősöm szerint, pedig azért nem mindegy hogy mit fogok majd csinálni a heti 40 órás munkaidőmben.


Ti mit gondoltok róla, érdemes emiatt elköltözni?


Írjatok légyszíves,főleg ha van tapasztalatotok több technológiával és project területről is!!



2016. máj. 27. 10:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy a fejlesztői munka az fejlesztői munka, de a felvételit elbukod, ha nincs gyakorlatod abban a nyelvben, ami kell egy cégnél. Rendszerint van egy komoly tesztfeladat is, amibe bele se tudsz szagolni, ha az adott nyelven nincs egy kis jártasságod. A Java nyelv eléggé keresett, szerintem érdemesebb lenne azzal foglalkoznod a C helyett. A C#- se rossz, de azt kevesebben keresnek.

Szoktak lenni állásbörzék is pl a BME-n, arra érdemes lenne feljönnöd, csak, hogy képbe kerülj.

Ja és legyél profi angolból vagy németből. Az már fél siker.

2016. máj. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ezzel nem válaszoltál a kérdésre, szóval érdemes lenne e maradni vagy nem? (Most azt ne számítsuk bele hogy C-ben nincs gyakorlatom)
2016. máj. 27. 11:10
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Karrier es fizu szempontjabol egyertelmuen megeri pestre koltozni. Foleg ha kesobb kulfoldben gondolkodsz.
2016. máj. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Pesten mennyivel lehet többet megkeresni? (számszerűsítve)
2016. máj. 27. 12:12
 5/13 anonim ***** válasza:

Ez erosen cegfuggo, de "videk"-hez kepest gyakran duplajat, de legalabb egy 100-assal tobbet. (Itt most nem a webes cegekre kell gondolni, hanem nagyobb munkahelyekre.)


De persze ettol lehet elteres barmilyen iranyba.

2016. máj. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Számszerűsítve: Én pl 6 éve kezdőként C# fejlesztőként nettó 400-at kerestem. Persze ennyi pénzért kezdőként érteni kell hozzá, csak konkrét munkahelyi tapasztalatom nem volt.


"Egy ismerősöm szerint teljesen mindegy hogy milyen technológiával, milyen rendszert fejlesztek, milyen projecten belül, a fejlesztői munka az fejlesztői munka."

Ez hülység, ha nem érdekel amit csinálsz, akkor inkább válts munkahelyet. Fejlesztőkből hiány vagy, válogathatsz, felvesznek máshova egyből.

2016. máj. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, Várom még az egyéb észrevételeket! :)
2016. máj. 27. 17:48
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Két részre bontanám a dolgot.

Az egyik, hogy én sem budapesti vagyok, másik megyeszékhelyről jöttem fel már az egyetemre és munka miatt egyelőre itt ragadtam. Egyszerűen nem tudom megszeretni a várost, keresem a lehetőségeket, hogy elköltözhessünk innen, de szakmai lehetőségek tekintetében kétségen kivül ez a legjobb hely.


Én is C# fejlesztőként kezdtem a pályafutásomat, úgy éreztem, hogy ez a világ legjobb nyelve...meg kell hagyni sok szempontból tényleg nagyon jó. Aztán még az előző munkahelyemen egy project váltás miatt ezt C++-ra váltottam. Az elején persze voltak kisebb nehézségek, de aztán megszerettem hamar, nem volt gond a technológia váltással. Majd munkahelyet váltottam és olyan helyen kezdtem el dolgozni, ahol beágyazott fejlesztés van. Az elején itt is kellett idő, amíg fejben átváltok, de aztán megszerettem és most már ebben látom az igazi kihívásokat. Úgyhogy én a technológiát nem tartanám a helyedben kizáró oknak.

2016. máj. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 szonata ***** válasza:
100%
Mindenképpen a szakmai fejlődésed legyen a meghatározó. Olyan tudással rendelkezel, mellyel még itthon tudsz boldogulni. Bekerülsz egy új,izgalmas körbe, tapasztalatokat gyűjtesz,tanulsz,fejlődsz. Budapest gyönyörű város. A szürke,unalmas, zajos hétköznapok után felkeresheted a város nevezeteségeit hétvégeken és ezáltal kompenzálod a szűk, szürke utcák,metrók néha nehezen viselhető világát. A családomban két fiú is Budapesten tanult,szép karriert futottak be. Mindketten saját lakással rendelkeznek - saját erőből, hitel nélkül - és biztosnak érzik a jövőt. Nem foglalkoznak a külföldön élés gondolatával. Ha szorgalmas vagy és kitartó, jól gazdálkodsz az anyagi eszközeiddel pár év alatt kialakítod az egziszenciád, mert olyan "szakma" birtokosa vagy ami még ma Magyarországon hiánycikk. Az állásbörzéket én is ajánlom. Remélem segítettem a döntésed meghozatalában.
2016. máj. 28. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó bátorító kommentet, meg többiekét is. Ha még valaki úgy gondolja van mit megosztani írjon nyugodtan, le fogom olvasni később is, mert jönnek az értesítések! :)
2016. máj. 28. 09:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!