Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » SZTE TTIK Programtervező...

SZTE TTIK Programtervező informatikusok: Válaszolnátok pár kérdésemre?

Figyelt kérdés

Gimibe járok és tervezem a jövőmet, amihez ez a szak vezet.

1. Mennyi pontszámmal kerültetek be?

2. Középszintű info és matek érettségi elég?

3. Mennyire segít, ha előtte tanulmányozom a c++ nyelvet?

A válaszokat előre is köszönöm:)



2016. máj. 31. 19:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

1. 305 pontom volt, de minimum közeli volt a határ.

2. Hát szenvedés lesz, de nem lehetetlen. Nagyon más lesz mitn középsuliban. A matek elég kemény. A középsuli az kb olyan mintha az abc-t tanulnád, itt meg jogi szöveget értelmeznél. :D Na lehet kicsit túloztam, de a középben nagyon egyszerű. Én 2 hetet tanultam a kalkulus 2-esért :D Azt hittem egyszerűbb lesz, mert végig kitűnő voltam középben.

3. Miért pont a C++???

2016. máj. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem az számít, hogy milyen nyelven tudsz programozni. Az számít, hogyha eléd raknak egy totál új feladatot, meg tudod-e csinálni vagy sem.
2016. máj. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%

Én is azt a szakot néztem ki, de én emeltezek mindkettőből.

Nekem azt mondták, hogy mindenképpen emeltezzek, ha nem akarok kibukni már az első évben. De nyilván teljesíthető emeltek nélkül is, csak azért jobb, ha nem ott hall elöszőr róla az ember.

Tanulmányozod vagy megtanulod? Mert nem ugyan az. Én most 11.es vagyok és a Pascalt és a C#ot tanulom. De azért szerintem nem a legkónnyebbek és könnyebb ha gimiben tanulod meg és nem az egyetemen látsz ilyet elöszőr.

2016. máj. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem SZTE-s vagyok, hanem ELTE-s, ezt vegyük számításba.


1. Felvin megtalálhatóak az elmúlt évek statisztikái:

[link]


2. Én Info-ból emelteztem, matekból nem. A helyzet az, hogy édesmindegy, emeltezel-e, vagy sem, legfeljebb annyit számít, hogy a deriválás, meg a komplex számsík kifejezést nem ott hallod először, de akkora előnyt nem ad. Ami szükséges, az az erős matekos készség, de az akkor is meglesz, ha nem mész el emeltezni. Info terén meg végképp tökmindegy, a programozás csaknem nulláról indul, ha középsuliban, vagy mellette tanultál bárminemű programozást, akkor nem lesz gond.


3. Az SZTE tantervi hálóját nem ismerem, az ELTE-n a C++ az egyik legnyomatékosabban oktatott nyelv, így természetesen nem hátrány, ha előzetesen ismerkedik már vele az ember, de lévén alapoktól indul a képzés, nem is elengedhetetlen. Én speciel csak Pascal-ban tudtam programozni, meg egy picit JavaScript-ben, amikor felvettek.

2016. jún. 1. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek!!! Azért a c++ ra gondoltam, mert arról hallottam a legtöbbet. Megtanulni szeretném, hogy majd könyebb legyen. De melyiket ajánljátok, milyen sorrendben kezdjem el tanulni?
2016. jún. 1. 19:20
 6/13 anonim válasza:
100%

Én félév után "kibuktam". Láttam, hogy ez nem nekem való, és inkább hamarabb léptem és hagytam ott. Voltak évfolyamtársaim, akik erre csak 4-5 félév után jöttek rá, eléggé irigykedtek rám, hogy én kevesebb időt (és támogatott félévet) hagytam ott.


Mikor én csináltam, akkor a c# volt az első nyelv, amit meg kellett (volna) tanulni, most nem tudom, hogy van. Annyi, hogy azóta, azért könnyebb lett a helyzet, pl SzAr (Számítógépes architektúrák) nem olyan vészes, Kalkulus I-en sem Szabó Tamással találod magad egyből szembe. :D De a Diszkrét matek 3asomra azóta is büszkén gondolok vissza <3


Én biztos készülnék előre. Programozni állítólag már meg lehet tanulni a youtuberól :))

2016. jún. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát Nálunk itt szegeden főképp a Java lesz az fő nyelv amit elég erősen nyomnak szegeden, de majd csak a 2. félévtől találkozol vele. Első félévben C progalapból. Prog1 java, Prog2 C++. EZ mellet lesz jó pár más ahol mással is találkázol.
2016. jún. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ, tényleg sokat segítettetek!:)
2016. jún. 2. 11:38
 9/13 anonim ***** válasza:

1. Minimum pontszám

2. Nekem elég volt, de azért előnyt jelent :)

3. Segít mert 3. féléves tárgy az c++ meg első félévben C-vel kezdtek. Talán nem is a nyelv számít, hanem a gondolkodásmód kialakulása. :) Ha érdekel a tananyag gyakorlásként írj nyugodtan

2016. jún. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Szia! Engem érdekelne a tananyag, örülnék,ha megosztanád vagy privátban. Előre is köszi
2017. jan. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!