Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozók: mennyi az IQ-tok?

Programozók: mennyi az IQ-tok?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom, hogy az, aki programozást választja szakmájának, átlagnál magasabb iq-val rendelkezik. Azonban egyik ismerősöm szerint az iq nem határozza meg ennyire a dolgot.
2017. jan. 17. 07:20
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
74%
Igaza van az ismerősödnek.
2017. jan. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
53%

Programozó és programozó között is van különbség.


Aki csak azért megy programozónak, mert nagy fizetést remél, annak nem biztos, hogy magas az iq-ja.


Aki azért lesz programozó, mert szereti a logikát, a matematikát, a rejtvényeket, annak biztos magasabb az iq-ja, mert a tesztben pontosan olyan feladatok szerepelnek, ami az ezekhez szükséges képességet méri.


Hogy a kérdésedre is válaszoljak: a fentiek alapján a 2. csoportba tartozom, a Mensa próbatesztjén pár éve ezt kaptam eredményként: "Ön elérte a teszt maximumát, IQ-eredménye 125 feletti."

2017. jan. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
20%
Vaterán láttam 6ezerért, de nem vettem meg.
2017. jan. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
Ezen az elven te nem leszel programozó, vagy mi? :)
2017. jan. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
18%
129. De nem mensa (mert az gagyi), hanem MAWI, Ez utóbbi a hivatalos teszt.
2017. jan. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
33%
Először is mondja nekem egy tesztet ami HITELESEN leméri az iq-t... Hoppá, ilyen nincs. Semmiféle standard nincs ugyanis rá, ha Jóskapista a kocsmából összerak egy disznóvágás iq tesztet, az ugyanolyan korrekt, mint amit a menza csinál, vagy megfordítva, semmivel nem ad hitelsebb eredményt. A vicc az, hogy mondjuk egy menza teszten pl egy esőerdőben bennszülött simán fogyatékos lenne, mert nem neki szánják a tesztet. Közben a valóságban nyilván nem az. Ennyit az iq-ról.
2017. jan. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
64%
#6: az iq teszteket - így a menza teszteket - mindig az adott ország kultúrájához igazítják. Pl. már egy izlandi lakos is csak bután bámulna a magyar mondatok fölött, szóval nemzetközi iq teszt nem létezik; illetve az ország átlagával van súlyozva.
2017. jan. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
0%

"#6: az iq teszteket - így a menza teszteket - mindig az adott ország kultúrájához igazítják. "


Ez így van, ahogy mondod. Ezt nevezik standardizálásnak. Azonban vannak peremfeltételek, aminek meg kell felelni a standardizálás során. Ilyen a minta mérete, szerkezete, stb. Ezeknek megfelel a MAWI de nem felel meg a MENSA.

2017. jan. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
71%

"mondja nekem egy tesztet ami HITELESEN leméri az iq-t... Hoppá, ilyen nincs."


Nincs igazad, mert az IQ mérhető. Ha nem így lenne, akkor a mérési eredmények nem korrelálnának a valósággal.

2017. jan. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
32%

"Pl. már egy izlandi lakos is csak bután bámulna a magyar mondatok fölött, szóval nemzetközi iq teszt nem létezik"


De létezik. Az IQ teszteken csak ábrák vannak, semmi szöveg. Tehát szövegértést nem mérnek.

2017. jan. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!