Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozók: mennyi az IQ-tok?

Programozók: mennyi az IQ-tok?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom, hogy az, aki programozást választja szakmájának, átlagnál magasabb iq-val rendelkezik. Azonban egyik ismerősöm szerint az iq nem határozza meg ennyire a dolgot.
2017. jan. 17. 07:20
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

"Az IQ teszteken csak ábrák vannak, semmi szöveg. "


:o))


Az IQ tesztek alanya nem kell hogy tudjon olvasni. Különféle tesztek vannak, akadnak kérdések is de ezeket a tesztvezető olvassa fel az alanynak. A kérdések egyike-másika kultúra-specifikus, tehát pl. ki írta az anyám tyúkja c. verset?


Elvileg nincs akadálya annak, hogy nemzetközi tesztet kidolgozzanak, hiszen a reál tárgyak jó részét (matek, fizika, kémia, stb) midenütt ugyanúgy tanítják.

2017. jan. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
34%

Az IQ-nak egy szint felett nincs sok köze a programfejlesztéshez, mint készséghez.

Alacsony IQ-val is lehet valaki jó programozó. Az analitikus gondolkodásmód az, ami meg kell legyen.

2017. jan. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
Definiáld a fogalmadat, mert ahány ember, annyi értelmezése lehet mindennek. Egzakt megfogalmazást kérek, amivel 100%-osan el lehet dönteni, hogy mi az.
2017. jan. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

14: Az IQ készség.

Van akinek jó a készsége, képessége ahhoz, hogy megértse, művelje a matematikát, van akinek csak kevesebb. E kettő közötti különbség mérhető.

2017. jan. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

Úgy érted, hogy az IQ a matematikát méri?

Vagy hogy a programozáshoz kell/nem kell a matematika?


Az "analitikus gondolkodásmód" kifejezésed értelmezésére lennék kíváncsi.

2017. jan. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
84%

Elég sokat forgolódtam programozók között. Néhány tiszteletet érdemlő kivételtől eltekintve az egójuk sokkal magasabb volt az IQ-juknál - ha az egójukról az IQ-jukra estek volna, sokan törték volna össze magukat.


Másrészt, a programozás - szorosabban véve kódolás - sajátos gondolkodásmódot igényel. A programozó egyfajta tolmácsnak felel meg az emberi megfogalmazású probléma, és a gépi logika között. Ebben a szerepkörben túl sok IQ-t nem várnék el.

A bonyolult szoftverrendszereket fejlesztő projektek elemző, tervező tagjainak az IQ-ja már más tészta. A valóság modellezéséhez, szoftverrendszerekre való leképezéséhez szükség van magas IQ-ra.

2017. jan. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
54%

IQ-nál nem érdekes sem a matek, sem a fizika, de még az sem, hogy tudod-e, hogy ki írta az anyám tyúkját. Sokan beleesnek abba a hibába, hogy összekeverik az intelligenciát a műveltséggel.

Első analitikus gondolkodásmód, a második pedig lexikális tudás. Az IQ teszt az elsőt méri. Nem kell hozzá sem a szorzótábla ismerete, sem a kortárs művészetek ismerete.


A kérdésre pedig: A programozóknál fontos, hogy egy probléma megoldására tudjon egy absztrakt modellt tervezni. Ebben segít a magas IQ.

2017. jan. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
59%

Nem, a matek csak egy példa volt.

Az IQ teszt készségek meglétét vizsgálja. Több félét. Ezekből von egy átlagot. Ez lesz az alany IQ-ja, számszerűsítve.


Az analitikus gondolkodásmódra egy példa:

Valaki észrevette, hogy a boltokban azzal, hogy ha véletlenszerű helyett módszeresen pakolják az árukat a polcokra, befolyásolni lehet a fogyasztást. Ez az ember analitikus gondolkdásmódú volt, hiszen vizsgált egy kiinduló állapotot, felállított egy hipotézist és igazolta azt.

A programfejlesztésnél ilyen készségre szükség van, de szükség van egyéb készségekre is, mint pl. a jó memória, vagy az absztrakciós készség.

2017. jan. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
59%
Elég összetett a dolog, talán nincs is jó válasz a menet közben felmerült kérdésre, de pl. sok IQ teszt áll olyan feladatokból, ahol különböző dolgokban kell meglátni a mintázatot, sorozatot, szabályszerűséget. Egy program (algoritmus) megtervezésénél is szükség van ilyen gondolkodásmódra, tehát hogy a rakás bemenő és rakás kimenő adat között olyan többszintű összefüggést lássunk meg, ami általános eseteket is lefed, és speicalizálva megoldja a feladatot. Hasonló, mint az OOP-ban az absztrakció, amit néha nehéz úgy megcsinálni, hogy egy ős osztályt felhasználó három kollégából ne szidjon legalább egy. :)
2017. jan. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
pen-dragon: Bár nem példát kértem, hanem precíz meghatározást, de a példádból kiindulva továbbra se értem, hogy akkor az IQ kérdéseinek megoldásához miért nem kell analitikus gondolkodásmód, hiszen ott is elméletet kell felállítani, aztán az vagy igazolódik vagy nem. De ha nem, akkor új elméletre van szükség.
2017. jan. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!