Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozók: mennyi az IQ-tok?

Programozók: mennyi az IQ-tok?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom, hogy az, aki programozást választja szakmájának, átlagnál magasabb iq-val rendelkezik. Azonban egyik ismerősöm szerint az iq nem határozza meg ennyire a dolgot.
2017. jan. 17. 07:20
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
31%

Kaptál precíz meghatározást. Az IQ az készség. Akinek kevés van, annak készségei rosszabbak, akinek több, annak meg jobbak.


Az igazolás az, hogy aki egy IQ teszten jobban teljesít, az általában az életben is jobban teljesít azoknál, akik kevésbé eredményesek. A hétköznapokban, a köznyelvben azt mondják ezekre az emberekre, hogy okosak, akik meg kevésbé jól teljesítenek, azokra azt, hogy buták. A párhuzamosság, a megfelelés a valós teljesítés és a teszt eredménye között nyilvánvaló. Ha nem volna az, nem alkalmaznák a tesztet.

2017. jan. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
42%

"továbbra se értem, hogy akkor az IQ kérdéseinek megoldásához miért nem kell analitikus gondolkodásmód, hiszen ott is elméletet kell felállítani,"


Ez nem így van.

Az IQ tesztek úgy vannak összeállítva, hogy különféle készégek "meglétét" vizsgálják. Ezek jó része nem igényel analitikus gondolkodást, mivel az a kérdés, hogy ki írta az anyám tyúkja c. verset, csak azt méri, hogy az alany mennyire tájékozott, mennyire művelt. Van memóriateszt is, ott sincs szükség analitikus készségre, mert pl. számismétléses próbán csak a tesztvezető által elmondott számsort kell, hibátlanul megismételni. A számsor egyre hosszabb és hosszabb lesz. Ez a teszt akkor ér véget amikor az alany hibázik a visszamondásnál.

2017. jan. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

pen-dragon: Tudod az a baj, hogy én nem az IQ-hoz kértem definíciót...


"mivel az a kérdés, hogy ki írta az anyám tyúkja c. verset, csak azt méri, hogy az alany mennyire tájékozott, mennyire művelt. Van memóriateszt is"


Te láttál már életedben igazi IQ tesztet? De most komolyan! Nem azt a tesztet, amit a pszichiátered csinált meg veled, hanem amit a hétköznapi, nem beteg emberek szoktak kitölteni.


Egyszerűen fogok fogalmazni: a te 19%-od pontosan megmutatja, hogy a te IQ-d alacsony, ennek megállapítására IQ mérésre sincs szükség... Köznyelvben ezt úgy mondjuk, hogy buta vagy mint a föld.

2017. jan. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

18-as: Amit írsz, azok nagy butaságok. Nem kellene ehhez a témához hozzászólnod. Idézlek:


"IQ-nál nem érdekes sem a matek, sem a fizika, de még az sem, hogy tudod-e, hogy ki írta az anyám tyúkját. Sokan beleesnek abba a hibába, hogy összekeverik az intelligenciát a műveltséggel."


Az IQ tesztek alap készségeket vizsgálnak. Az IQ és a műveltség közötti kapcsolat egyértelmű. A tesztek egy-egy készség meglétét több szempont szerint és több féle metódus alapján mérik, így csökkentik a teszt hibaszázalékát, igyekezvén kizárni a mérésből adódó pontatlanságot. Az IQ tesztek során konkrét fizikai, kémiai feladványok nincsenek, de matek feladatok már igen, ahogy a műveltségre vonatkozó kérdések is. Ha érdekel a téma, olvass utána, de hülyeségeket ne szórj.


Itt egy link, ebben a MAWI is szerepel (alább idézek belőle):


[link]


"A Magyar Wechsler Intelligenciateszt (MAWI és MAWGYI-R) tíz részfeladatot tartalmaz, összehasonlító, műveltségi, élethelyzetek megértésére vonatkozó, számterjedelemmel, számolással foglalkozó, mozaikpróbás, képkiegészítő, képeket sorbarendező, tárgyösszeillesztő és rejtjelező feladatokat. A MAWGYI-R intelligenciateszt felvétele után hasonló számszerű adatokat kapunk, mint a Budapest-Binet típusú teszteknél. A gyermek képességprofiljának (verbális-beszéddel összefüggő teljesítmény és performációs képességek – cselekvésen keresztül megragadható) feltérképezése a cél. A MAWGYI-R teszt értelmezése lehetőséget biztosít az egyéni fejlesztési tervek vagy a szükséges gyógypedagógiai segítség, képességfejlesztés célzott kialakítására."

2017. jan. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

"Egyszerűen fogok fogalmazni: a te 19%-od pontosan megmutatja,"


Folytatom: .. hogy te milyen sötét és rosszindulatú vagy. És persze azt is, hogy nem vagy ezzel egyedül.

2017. jan. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Több tesztet töltöttem ki, mint amennyit kellett volna, mert szerintem időpocsékolás méricskélni. A legjobb, papíron ellenőrzött körülmények között mért eredményem 134 volt. Ez nem Mensa teszteredmény.
2017. jan. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
42%

Egy darabig olvastam a hozzászólásokat. Volt, aki azt mondta, hogy a programozók egója nagyobb, mint az IQ szintjük, ezen jót mosolyogtam, mert van benne valami.


De ha jobban belegondolok, egy programozó alapállapotban lusta természet és azt sem mondanám, hogy jó a memóriája, hiszen "A gépen egy file-ban lementem a fontos dolgokat."... :-) ...tehát lehetne mondani, hogy egy igazán jó programozó, azért jó mert halvány fingja sincs a való életről, ergó IQ-ja sincs sok, mert friss levegőn sem sokat tartózkodik... :-)


Tehát egy őserdei benszülött nem biztos, hogy akár egy pszeudó kód alapján meg tud írni egy algoritmust egy programozási nyelven... ...de egy programozó sem sokáig húzná egy őserdőben... :-)


Én szeretek programozni, ha valamit elérek, azért rendesen megküzdök és ebből következik, hogy nagyobb az egóm is... :-) (csak mivel a küzdelmet általában nem látják, így csak az egó az ami az egészből átjön)

2017. jan. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem az IQ nem simán készséget mér, mert az sokféle lehet (rajz készség, stb.), hanem konkrétan problémamegoldó készséget, azon belül is a logikát.


Tuképpen az is egyfajta probléma lehet, hogy két hang után melyik harmadik zár le jól egy akkordot, de az már zenei készség, de a tesztek az általános logikát próbálják mérni, ezért nem könnyű az IQ-t definiálni, és ezért nem mérvadó az IQ teszt eredménye a hétköznapi problémamegoldásoknál.

Legalábbis szerintem. :)

2017. jan. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
59%

Raven mátrixokkal 110, hagyományos magyar IQ teszttel 125.

Két diplomám van. De az átlagos intelligencia sem kizáró ok; csak az, ha az ember nem akar továbbfejlődni.

2017. jan. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
59%
A nemzetközi teszt túl steril annak, aki nem járt iskolába. Így csak a műveltek intelligenciájának összehasonlítására való. A többieknek gyakorlatközelibb, jobban kultúrafüggő tesztek kellenek.
2017. jan. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!