Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozóként mennyit kereshe...

Programozóként mennyit kereshetek?

Figyelt kérdés

Mennyit kereshetek programozóként?

Még idén elkezdem a tanfolyamot ami nem kis összegbe fog kerülni.

Minimum az 500.000 Ft de lehet, hogy közelebb lesz az 1.000.000 millióhoz mire a tanfolyamot és +ba a kisebb képzéseket is elvégzem.



2017. márc. 31. 18:14
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
De ha ennyire érdekel a téma, hogyhogy még nem kezdtél el magadtól programozást tanulni?
2017. ápr. 3. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 A kérdező kommentje:
Azért nem tanultam ki eddig, mert kicsit eltávolodtam a számítógépes vlágtól és ezálltal attól ami vele jár.
2017. ápr. 3. 11:23
 33/35 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Én jelenleg a szakdolgozatomat írom és ha minden jól sikerül idén diplomázom. Való igaz a diploma maga, cégfüggő mennyire számít komolynak.

- Megesik, hol meg se nézik az önéletrajzodat, ha nincs

- és megesik, hogy csak tudás alapon nézik az embert


Én eddig csak szakmai gyakorlat környékén dolgoztam, de mindezek közben állásinterjúkon is tanúltam új dolgokat, hogy miket használnak egyes cégeknél. Így erre az információkra ráfeküdve önmagamat képeztem, és már tudok rá válaszolni, ha most tennék fel ugyanazt a kérdéseket.


Továbbá ha csak pénz miatt csinálod amit csinálsz, és más motiváció nincs, akkor egyes fizetés emeléskor csalódások tömege fog érinteni. Illetve számolni kell azzal is, hogy ez látszani fog a hozzáálláson is. A cégeknek is érdeke, hogy olyan embert találjon, aki szakmai érdeklődést nyújt a téma iránt és a fejlődés akarása, új dolgok megismerése.


Szobrász se a pénzért szobrászkodik, hanem mert szereti azt amit csinál. Ha te mint programozó/informatikusként szeretnél elhelyezkedni, akkor nem elég érteni hozzá. Szeretni is kell, hogy tudd élvezni is.


Én személy szerint 2 projekten vagyok. Egyiket egyedül csinálom, egy cégnek, míg másikat egy 4 főből álló kis csapattal. Ezekre mind a saját szabadidőmből áldozok rá (van hogy heti ~20órát). Míg az elöbbi fizet, addig a másik nem. Amelyik nem fizet, nem azért nem hagyom ott, mert nem kapok onnan pénzt, hanem mert élvezem azt amit csinálok. Megmozhatja a tervező fantáziám. Én ezért vagyok szoftver tervező/fejlesztő.

2017. ápr. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:

Utolsó kommentelő:


Igen nyilván azért csinálod, mert élvezed.

De ahogy én is írtam kicsit föntebb, hogy már kiskoromban is érdekelt engem ez a világ.

Ezért szeretném kitanulni teljesmértékben ezt a szakmát.

Ez ugyan olyan dolog, hogy a boxoló sem azért boxol, mert sok pénze van belőle, hanem szereti.

De már Te is megadtad a választ a válaszodban.

2017. ápr. 4. 13:18
 35/35 anonim válasza:
Már bocs, de egy nyolc hónapos tanfolyamon te lóf.szt se fogsz tudni megtanulni programozni. Ennyi pénzből meg simán befizetheted magad egyetemre programozó matematikus vagy mérnökinfo szakra (ELTE, BME, esetleg OE). Nem igaz, hogy nem számít a papír, el vagy tévedve. Persze, van olyan ismerősöm, aki 20-25 éve, azaz gyerekkora óta programozik, viszont nincs diplomája, de van hatalmas tudása. Te nagyon nem ez a kategória vagy. Nevetséges, hogy azt hiszik az emberek, hogy egy OKJ-val ők programozók lesznek. El lehet menni egyetemre + sok gyakorlat, és akkor akár meg is valósulhat, amit szeretnél, egyébiránt nem jósolok neked nagy jövőt.
2017. júl. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!