Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » SOS! Mennyit illik elkérnem...

SOS! Mennyit illik elkérnem "tiszteletdíjként" egy ilyen project megvalósításáért?

Figyelt kérdés

Röviden a történet:


Regisztrálva vagyok egy elektronikai hobbista csoporthoz, ahol a szakmáról szoktunk beszélgetni, kérdéseket feltenni egymásnak.

Volt egy kérdés egy LED-es futófény megvilágítása kapcsán. Én is írtam oda egy ötletet egy lehetséges megvilágításról. Mivel első sorban programozásból vagyok jó, ezért felvetettem, hogy egy mikrokontrollerre írt programból legyen megvalósítva a futófény, mert úgy elég kevés komponens szükséges hozzá.

Elkezdtem a kérdezővel kicsit részleteiben levelezni a dologgal, s mire észbekaptam, fizetős "megrendelés" lett az egészből.

Lényegében a programot kell megírjam, ill. hogy meg tudjam írni a programot, egy prototípust építsek a hardverből, amire a programot írom.


A feladattal nincs semmi gondom, nem tűnik olyan megvalósíthatatlannak a dolog, ezért is válaszoltam anno a csoportban a kérdezőnek.


Gondban ott vagyok, hogy ilyen egyedi megrendelést még a BÜDÖS ÉLETBE NEM CSINÁLTAM, legföljebb magamnak, rokonnak, a cégemnek, v. esetleg suliban közös projectként.

Mivel egy lány adta ezt a "megrendelés"-t, ezért nem mertem visszautasítani a "tiszteletdíjat". Viszont igyekeztem kerülni a témát.


A baj az, hogy van egy komponens a hardver megépítéséhez, amit én sem a városomban, sem a céges műhelyben nem tudtam megszerezni. Így miután 3× felvetette, hogy postán küld alkatrészeket, ezért mondtam, hogy jöhet.


Most viszont azt is kitalálta, hogy az alkatrésszel együtt a borítékban Ő előre akarja küldeni a "tiszteletdíjjat", egyébként anélkül, hogy még bármit látott volna a kódból (mert még alig írtam pár sort, csak 1-2 napja találta ki pontosan a feladatot).... :/ Ez nekem egyébként is furcsa.


Így már sajnos egy tapodtat sem tudom kerülni tovább a választ, s egyre csak furcsább lesz neki, ha nem írok.


Mennyit kéne kérjek, ami nem nevetségesen kevés, és nem is gáz? Ami nem túl alacsony, de cserébe túl nagy felelősséget se kell vállaljak, nem kell villámgyorsan dolgozzak? (ugyanis más elég húzós munkáim is vannak mellette, napi 2-3 óránál többet nem tudok foglalkozni vele)


5 ezer HUF? Esetleg 8 ezer?

Nem tudom! :(


SOS! Kérem szépen, segítsetek!

Előre is köszönöm a jószándékú válaszokat!



2017. ápr. 2. 21:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%

A többi munkádra hogy számolsz árat? Ugyanúgy.

Legfeljebb, ha jópofizni akarsz, akkor engedsz belőle.

2017. ápr. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

"A többi munkádra hogy számolsz árat?"


Havi bért kapok a cégtől, 8 órás munkaidőben. Ugyanúgy, mint bármely irodai alkalmazott.


Fölösleges volt ezt visszakérdezni.

Leírtam, hogy ilyet pénzért még nem csináltam, csak ellenszolgáltatásért.

2017. ápr. 3. 08:09
 3/15 anonim ***** válasza:
59%
És most találjuk ki mi, hogy neked mennyiért érné meg ezzel foglalkozni?
2017. ápr. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Számolhatsz pl mérnökóradíjjal. Nem tudom a melóhelyeden milyen státuszban és bérezésben vagy, de az is lehet egy kiindulási alap. Mérnökóradíj amúgy 6e..12e között teljesen reális, tehát ha pl 9 ezer per órával és mondjuk 5 nappal számolsz, akkor az 360e huf lesz.
2017. ápr. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Szirty ***** válasza:
100%
Viszont ha ilyen "precízek" vagyunk, akkor ez a jövedelem bizony adóköteles! :)
2017. ápr. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Magarol a programorol nem sok derul ki...

De ketlem, hogy par oranal tobb lenne az egesz, nehany ezret elkersz es kesz.

Neked kell tudni, hogy neked hogy eri meg.


Csinaltam en mar ingyen is munkat (illetve kajaert cserebe), mert maga a feladat erdekelt es kaptam cuccokat addig is kolcson, kiserletezni, amiket nem vettem volna meg magamnak.

2017. ápr. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
17%
Szvsz néhány ezret elkérni egy ilyen jellegű munkárért borzasztó pitiáner dolog. Vagy számolj egy korrekt árat, vagy ne kérj semmit. Az 5e forintos kikuncsorgott """tiszteledíjról""" ordít, hogy szegény csóringernek kenyérre kell, mert nincs mit ennie..
2017. ápr. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Fogd meg szépen a bruttó fizetésedet, és oszd el 160-nal. Ez lesz a bruttó órabér (legalábbis a munkahelyeden ez).


Becsüld meg, hány munkaórát kell szánnod a dologra, ez mennyi pénzt jelent összesen, és oszd meg a megrendelővel ezt a felfedezést, szigorúan kikötve, hogy ez csak egy közelítőleges becslés és ennek megfelelően előre nem fogadsz el pénzt, hanem majd óra szerint elszámoltok vagy részfeladatonként, vagy az egésznek a végén.


Lehetőleg 5-6 ezer per óránál ne számolj kevesebbel; ha nagyon jófej akarsz lenni, a végén adhatsz egy lazavagyok-discountot.

2017. ápr. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Van olyan, aki privátban, alkalmi munkáért ugyanazt az órabért számolja, mint ami a fizetéséből kijön?
2017. ápr. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

"Az 5e forintos kikuncsorgott """tiszteledíjról""" ordít, hogy szegény csóringernek kenyérre kell, mert nincs mit ennie.."


Pont az ilyeneket akarom már elkerülni, mert lassan úgy néz ki, maguktól jönnek az emberek. o.O

Végül is jó ez, az csak jó, ha az embernek van munkája, tud gyakorlatot is szerezni.

Csak ezt eddig ellenszolgáltatásokért csináltam, v. oktatásért, más jellegű tudásért cserébe, ami kellett.

Viszont most olyan volt a szitu, hogy indirekt mód ki is zárta a megrendelő, hogy ez másképp történjen.


De látom, bonyolít is a dolgon, hogy adóköteles.

Faxa!

Ezek szerint akkor jobb is, hogy eddig nem pénzre ment a játék?! Remek.


Csodás dolgok vannak a világon... lényeg, hogy civil embernek ne legyen nyugta.

2017. ápr. 3. 19:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!