Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » SOS! Mennyit illik elkérnem...

SOS! Mennyit illik elkérnem "tiszteletdíjként" egy ilyen project megvalósításáért?

Figyelt kérdés

Röviden a történet:


Regisztrálva vagyok egy elektronikai hobbista csoporthoz, ahol a szakmáról szoktunk beszélgetni, kérdéseket feltenni egymásnak.

Volt egy kérdés egy LED-es futófény megvilágítása kapcsán. Én is írtam oda egy ötletet egy lehetséges megvilágításról. Mivel első sorban programozásból vagyok jó, ezért felvetettem, hogy egy mikrokontrollerre írt programból legyen megvalósítva a futófény, mert úgy elég kevés komponens szükséges hozzá.

Elkezdtem a kérdezővel kicsit részleteiben levelezni a dologgal, s mire észbekaptam, fizetős "megrendelés" lett az egészből.

Lényegében a programot kell megírjam, ill. hogy meg tudjam írni a programot, egy prototípust építsek a hardverből, amire a programot írom.


A feladattal nincs semmi gondom, nem tűnik olyan megvalósíthatatlannak a dolog, ezért is válaszoltam anno a csoportban a kérdezőnek.


Gondban ott vagyok, hogy ilyen egyedi megrendelést még a BÜDÖS ÉLETBE NEM CSINÁLTAM, legföljebb magamnak, rokonnak, a cégemnek, v. esetleg suliban közös projectként.

Mivel egy lány adta ezt a "megrendelés"-t, ezért nem mertem visszautasítani a "tiszteletdíjat". Viszont igyekeztem kerülni a témát.


A baj az, hogy van egy komponens a hardver megépítéséhez, amit én sem a városomban, sem a céges műhelyben nem tudtam megszerezni. Így miután 3× felvetette, hogy postán küld alkatrészeket, ezért mondtam, hogy jöhet.


Most viszont azt is kitalálta, hogy az alkatrésszel együtt a borítékban Ő előre akarja küldeni a "tiszteletdíjjat", egyébként anélkül, hogy még bármit látott volna a kódból (mert még alig írtam pár sort, csak 1-2 napja találta ki pontosan a feladatot).... :/ Ez nekem egyébként is furcsa.


Így már sajnos egy tapodtat sem tudom kerülni tovább a választ, s egyre csak furcsább lesz neki, ha nem írok.


Mennyit kéne kérjek, ami nem nevetségesen kevés, és nem is gáz? Ami nem túl alacsony, de cserébe túl nagy felelősséget se kell vállaljak, nem kell villámgyorsan dolgozzak? (ugyanis más elég húzós munkáim is vannak mellette, napi 2-3 óránál többet nem tudok foglalkozni vele)


5 ezer HUF? Esetleg 8 ezer?

Nem tudom! :(


SOS! Kérem szépen, segítsetek!

Előre is köszönöm a jószándékú válaszokat!



2017. ápr. 2. 21:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ha rendszeresen beugranak ilyen megbízások érdemes lehet elgondolkozni adószám kiváltásán (v.ö. "adószámos magánszemély") és akkor nincs gond az ilyen pénzes munkákkal sem.
2017. ápr. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Igen, ha van heti 36 órát elérő főállású munkaviszonyod, akkor az adószámos magánszemély a legjobb, évi 6 millió forint összes bevételig (fizetés + mellékes) alanyi áfamentes lehetsz, tehát egyszerűen adsz egy nyugtát, és kész, nincsenek további költségek.

Mivel lányról van szó, talán azért akar mindenáron fizetni, hogy egyértelművé tegye, hogy nem lesz másféle viszonzás. Lehet, hogy tart tőle, hogy csak meg akarod mutatni a ledgyűjteményedet.

2017. ápr. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

"Mivel lányról van szó, talán azért akar mindenáron fizetni, hogy egyértelművé tegye, hogy nem lesz másféle viszonzás. Lehet, hogy tart tőle, hogy csak meg akarod mutatni a ledgyűjteményedet."


LOL!! Nem tudom, hogy Te most itt mire gondolsz, bár úgy globálisan van sejtésem.


Azért az már roppant szánalmas, s szerintem kissé irreális lenne, ha bármelyikünk ilyeneken kezdene el gondolkozni.

Úgyhogy ilyenbe fölösleges is belemenni : irreális.

>(


Amíg nem egy előre tisztázott randevúra megbeszélt helyen, moziban, v. étteremben találkozok valakivel ismerkedési szándékkal, addig baromira nem fog érdekelni sem az illető kora, sem a neme, sem papírjai, vagy egyéb ilyen diszkriminációra okul szolgáló baromságok.


És ez gondolom más értelmes embernél is alap. Úgyhogy ennél tovább nem is kell filózni a dolgon.

2017. ápr. 4. 19:51
 14/15 anonim ***** válasza:
32%
járj utána hogy mennyi egy dugás ára a környékeden s kérj annyit a nőtől, oszt el van intézve. nem mindegy kit dughatsz meg a melóért?
2017. ápr. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Szereted gyűjteni a mínusz pontokat, ugye?!!


>(


A trollkodás "felemelő" tudatáért "biztos" megéri.

2017. ápr. 14. 20:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!