Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mikrokontroller webes felülete...

Mike Rame kérdése:

Mikrokontroller webes felülete, java vagy javascript?

Figyelt kérdés
Totál kezdő vagyok, annyit tudok hogy a mikrokontroller webes felületének programozásához szükség lesz a javara, a javat, vagy a javascriptet értették? Bocsi, nem akarok hülyeségbe belekezdeni tanulni.
2017. jún. 20. 08:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha javát mondta, java kell hozzá.
2017. jún. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Milyen microcontroller? Mert pl Arduino-t a hozzá való IDE-ből lehet programozni, aminek a nyelvezete valahol félúton van a Java és a C++ közt.

Amúgy a Java és a Javascript két teljesen különböző dolog.

2017. jún. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
2017. jún. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
PIC mikrokontroller, igen tudom hogy a java és a javascript két külön dolog, csak mivel kezdő vagyok, nem tudom melyik kell ehhez. A PIC-et MPLAB-ban programozom C nyelven.
2017. jún. 20. 10:12
 5/13 A kérdező kommentje:
Szóval a táveléréshez webes felületen nem tudom hogy java vagy javascript kell-e
2017. jún. 20. 10:14
 6/13 anonim ***** válasza:

Kezdőként nem ezzel kellene kezdened.


A böngésződ, pl. a Chrome, Firefox, Edge, Internet Explorer (már ha az utóbbiról feltételezzük azt, hogy az egy böngésző), ilyen dokumentumokat tudnak megjeleníteni:

[link]

Ha csinálsz egy valami.html nevű fájlt, majd mondjuk Jegyzettömbben elmented bele ezt a tartalmat, majd duplán rákattintasz, valamilyen böngészőbe látni fogod az eredményt.


Viszont itt nem arról van szó, hogy egy fájlt akarunk megnyitni a merevlemezedről, hanem azt akarod, hogy a böngésződ a mikrokontrollertől kérje el ezt a tartalmat. A böngésző nagyjából úgy működik, hogy te megmondod neki, hogy nyissa meg a [link] oldalt. Ekkor a böngésződ és a google.com elkezdenek egymással beszélgetni - a böngésződ mindig kér valamit, míg a google.com válaszol rá.


Mivel itt nem emberek beszélgetnek, hanem gépek, szigorú beszélgetési szabályrendszer kell. Ezt nevezzük protokollnak. Tegyük fel, hogy a mikrokontrollered a hálózatodon a 192.168.0.5 IP címet kapta. Ha beírod a böngésződbe, hogy [link] akkor a böngésződ valami ilyesmit fog a mikrokontrollerednek küldeni:

GET / HTTP/1.1

Accept: text/html

Accept-Language: hu-HU

[ez itt egy üres sor, aminek kötelező itt állnia]


Így néz ki egy HTTP (HyperText Transfer Protocol) kérés. Ebből neked az első sor lesz érdekes (a többi is az, de most azzal nem foglalkozunk). Három részből áll, amelyeket pontosan egy szóköz karakter választ el egymástól:

- A kérés módja, jelen esetben GET

- A kért erőforrás neve, jelen esetben /

- A HTTP protokoll verziója, jelen esetben HTTP/1.1


Ha erre a mikrokontrollered válaszolni akar, valami ilyesmit kell visszaküldenie:

HTTP/1.1 200 OK

Content-Length: [a küldött adat hossza bájtban]

Content-Type: text/html

Content-Language: hu-HU

[ez egy üres sor, aminek kötelező itt állnia]

<!DOCTYPE html>

<html>

...

</html>


Itt szintén az első sor az érdekes, ami szintén három részből áll:

- A HTTP protokoll verziója, jelen esetben HTTP/1.1 - illik ugyanazt a protokoll verziót használni, amit a böngésző küldött

- Az állapotkód, jelen esetben a 200 (a mágikus 404-gyel már biztos találkoztál)

- Az állapotkód szöveges neve


Nos, a feladatod az, hogy a mikrokontrollered a böngészőtől jövő kérést fel tudja dolgozni és válaszolni tudjon rá hálózaton keresztül.


Have fun.

2017. jún. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Wow, köszönöm szépen az erőfeszítést. Akkor milyen területhez tartozik ez amit leírtál, mivel kellene kezdenem? Így ahogy elmagyaráztad értem, de mi ez a témakör?
2017. jún. 20. 23:16
 8/13 anonim ***** válasza:
"Hogyan írjunk webszervert"
2017. jún. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Egyeztettem a megbízóval, gyakorlatilag arról van szó, hogy egy komplett weboldalt kell csinálni, ahol lehet állítgatni a chip-et. Szóval ehhez kell szerintem a HTML, CSS, JavaScript, valamint rá kell jöjjek hogy tudom kapcsolatba hozni a weboldalt a chip alaplapjának ethernet részével.
2017. jún. 21. 15:00
 10/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk egy webszerverrel?
2017. jún. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!