Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programtervező Informatikus...

Programtervező Informatikus bsc vagy CodeCool tanfolyam?

Figyelt kérdés

Melyiknek van több értelme?

Melyikbe adnak használhatóbb tudást?


Egyedül sokat kell tanulni, gyakorolni. DE ha már suli akkor inkább melyik?



2017. júl. 9. 16:31
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

CodeCool képzést írtam.

Ami 1,5 éves tanfolyam, heti 5x8 órás elméleti oktatási napokkal és heti 5x8 órás gyakorlati mentorált csapatmunkás blokkokkal, váltásban az elméleti és gyakorlati hetet.


Milyen 2 hónapos recskáról írtál?

Pontosan ilyen a negatív elképzelés kivetítése.

2017. júl. 11. 02:37
 12/18 anonim válasza:
91%

Codecoolban végeztem. Van munkahelyem, nincs egyetemi diplomám és nem is érzem hiányát.


Szerintem a #8/11 válaszadó tapintott rá a lényegre. Weboldalt, szervert, mobilalkamazást programozni, adatbázist kezelni meg tudsz tanulni a Codecoolban is és ezek a dolgok szerintem le is fedik a piaci igény jelentős részét. El fogsz tudni helyezkedni a Codecoolban szerzett tudással (azért kell egy kicsit hajtani, nem magától jön).


"Komolyabb" dolgokhoz szükségesnek látom az egyetemi diplomát de ezek a munkahelyek amúgyis megkövetelik azt.

2017. nov. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
8%

"nincs egyetemi diplomám és nem is érzem hiányát."


Akkor annyit is érsz.

2017. nov. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
86%

"Akkor annyit is érsz."


Jól megmondtad te szerencsétlen..ha három diplomám van, háromszor annyit érek?

2018. márc. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
100%

Órák óta nézegetem az ilyen kérdéseket, de nagyon nehéz megtalálni az értékes hozzászólásokat a sok nagyképű ember, akik lenézik a diploma nélkülieket, és a önnyugtató nem diplomásak között, akik az egyetemet fikázzák.


Konklúzióm nekem az, hogy mindenféle oktatásnak van értelme, de a bootcamp-szerűségek nem elegendőek minden munkához, viszont elég messzire lehet jutni velük is, ha érdekel a téma és teszel is érte.

2018. máj. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Dehogy lehet. Diplomával is nehéz. Tanfolyam meg betanított munkára elég 180-200 nettóért heti 50-60 óra munkával.

Sok álláshírdetés csak azért van fent, h a legeslegjobbakat vegyék fel.


Pl. Junior java fejlesztőt keresnek egy nagy céghez.

Haverom programozó matematikus diplomával és kb. 2 éve javazik jelentkezett, ja meg felsőfokú némettel és angol középpel.

Nem vették fel.

Kérdezte miért hát folyamatosan hírdetik csomó helyen, h keresnek.

Azt mondták neki, h a junior pozira is expertet keresnek. Vagyis, h nem azért hírdetnek folyamatosan ezek a cégek mert annyira kell a munkaerő hanem ha olyan jelentkezik akinek tényleg ez az élete, hobbiból is egész nap programozik, meg van diplomája mert anélkül a legtöbb helyen már a hr visszadobja a jelentkezést akkor felveszik.

Sokan nem értik, h ennek a területnek csak akkor van értelme, ha az ember olyan, h önszorgalomból 15-20ezer órát gyakorol meg alapból penge matekból, logikából és még tud csinálni legalább egy programozó diplomát.

Ha ez megvan akkor dolgozhat benne heti 50-60 órát 250 majd pár év múlva 300 majd 5-8év múlva 350-400 nettóért Magyarországon, de ennél ennyit azért egy jó gázszerelő is megkeres.

Ezek nélkül meg marad az üzemeltetés, hibakeresés, betanított prog melók 150-max200ért ilyenek mellett még már nehéz tovább fejlődni, amikor 10-12 órát debugoltál hétvégén aztán még képezd magad ezek után.

Szóval ha valaki fanatikusan szereti, ez az élete akkor úgy van értelme de akkor már egy diplomát alap, h megcsinál meg tud csinálni.

2018. máj. 24. 11:07
 17/18 anonim ***** válasza:
73%
#16 Ez méretes baromság. Több helyen is dolgoztam már úgy, hogy (még) nem volt diplomám, érdekes módon nemhogy szóba álltak velem, de egy-két kivétellel szinte soha nem utasítottak vissza személyes interjú után. Pedig nekem aztán nem az életem a programozás, rohadt lusta vagyok home projecteket csinálni, hiába lenne hozzá ötletem. Mindigis tudtam, hogy vannak nálam jobb, eltökéltebb, tapasztaltabb, tehetségesebb programozók, de ők nem nettó 250-ért, hanem ennek kb a duplájáért, ha nem a triplájáért dolgoznak. Nettó 250 egy elég alap fizetés egy elég alap szintű munkáért. Mondom ezt úgy, hogy én dolgoztam nettó 250-ért, diploma nélkül, junior pozícióban, anélkül, hogy úgy igazából bármikor meg keleltt volna izzadnom.
2018. máj. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Jójó
2018. máj. 25. 01:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!