Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyek azok a nyelvek, amikkel...

Melyek azok a nyelvek, amikkel el lehet helyezkedni végzettség nélkül is, ha elég jól kezelem azokat?

Figyelt kérdés
2017. szept. 23. 10:08
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Bármelyik és egyik sem.

Ezerszer le lett írva.

Egy nyelvet ismerni az nulla, semmi.

Ismered a mögötte lévő adatszerkezeteket, algoritmusokat, tételeket, technológiákat, framewörköket, apikat, kiegészítő nyelveket/technológiákat, elméletet, gyakorlatot, ésatöbbi, ésatöbbi?

Attól, hogy végigmentél egy "Tanuljuk meg az 'xyz' nyelvet 24 óra alatt könyvön még az égvilágon semmit nem tudsz a programozásról.

2017. szept. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

A kérdés az volt, hogy el lehet-e helyezkedni, és el lehet, úgyhogy nincs igaza az előttem szólónak. Abban viszont igazat adok neki, hogy ez még csak a kezdet, folyamatos tanulás kell ahhoz, hogy jó legyél.


Ma a Java és a C# az a nyelv, ami nem túl nehéz, és nagyon jól lehet velük keresni. Ha jót akarsz magadnak, a C#-ot tanuld, sokkal szebb, elegánsabb nyelv (na most biztos jön majd a sok Java-bzi, és kioszt). A nyelveken kívül az SQL-hez sem árt valamit konyítani, ha C#-ot tanulsz, ezt szinte kötelezően a Microsoft SQL Server és a hozzá tartozó SQL dialektus, a T-SQL lesz.

2017. szept. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, különösen a másodikat, de igazad van neked is első, tudom én ezt.


Egy kérdés még: C és C++ -al kezdtem, jobban mondva C-vel. Nekem van türelmem, stb, de ez kicsit több időt vesz igénybe mint bármi más nyelv, ha jól látom?

2017. szept. 23. 11:20
 4/6 anonim ***** válasza:
#2 vagyok. Igen, jól látod, de a C-s alapok (pointerek, hogy működik a stack és a heap) az egész pályafutásod során hasznosak lesznek.
2017. szept. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"de a C-s alapok (pointerek, hogy működik a stack és a heap) az egész pályafutásod során hasznosak lesznek."


LOOOL :o))

2017. szept. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kedves röhögő #5-ös, akkor te is biztos olyan idióta barom vagy, mint két volt kollégáim is, akik C#-ban paraméterben átadtak egy objektumot, a hívott függvényen belül módosították az egyik tulajdonságát, és csodálkoztak, hogy a visszatérés után is az új érték volt a propertyben. A referencia fogalmát nem értették. Onnantól kezdve az interjúkon ez volt az egyik kérdés, amit feltettem, és aki nem tudta rögtön a választ, azonnal elköszöntem tőle.
2017. szept. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!