Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » El lehet helyezkedni programfe...

El lehet helyezkedni programfejlesztői munkában egyetemi végzettség nélkül?

Figyelt kérdés

2017. márc. 29. 15:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen szép igényes referenciamunkákkal lehet menni állásinterjúkra és előbb utóbb úgyis felvesznek majd valahova.
2017. márc. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
40%
Lehet, csak nem leszel stabil. Ha az aktuális bedől, akkor a következő vagy lesz, vagy nem lesz. Attól függően, hogy éppen papírra, vagy gyakorlati tudásra gyúrnak a munkáltatók. Ez kb. 2 hetente változik.
2017. márc. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
34%
Tényleg vannak olyan ostobák hogy elküldenek egy nem papírost ha egyszer megfelelő a munkához? Jó szar sistem van akkor a világba.
2017. márc. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%
El, tekintve, hogy az egyetem sz.rt se ér programozó tudás szempontjából.
2017. márc. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Egyetemet többször újrakezdtem de amikor nem ment valami sem mertem kérdezni tanárokat majdnem mintha be lennék szarva előre, hogy hülyeséget kérdezek (én se tudom miért). Vagy egy tankönyvi feladatra rámondtam, hogy "nem is tudok hozzákezdeni" és "valaki aki programozózseni biztos meg tudja oldani". Szóval tök hülyén álltam hozzá.

Az a baj, hogy senki nem magyarázza el ott, hogy nem tud valaki egyik pillanatról a másikra minden programozási feladatot megcsinálni.

Amennyire értem csak tudni kell az alapokat, a nyelvet, gyakorolni és próbálkozni. (Sok mondják, hogy az angol tudás segít, szerintem kicsit sem).

2017. márc. 29. 16:20
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha értesz hozzá, van gyakorlatod, akkor igen. Kell a papír pár cégnek, de az egyetem csak a papír miatt jó, ott nem fogsz tanulni semmit.
2017. márc. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Sok mondják, hogy az angol tudás segít, szerintem kicsit sem"


Az angol tudás azért segít, mert ha nem értesz valamit, angolul tuti lesz egy-két jó magyarázat, akár fórumokon is. Szóval ahhoz keresgélni kell a válaszokat. :)


Egyébként elég nehéz megtanulni valakinek, akinek alapvetően nincs affinitása hozzá. Kell hozzá egy kis "kockaság", anélkül nagyon száraz és unalmas, úgy meg nehéz haladni vele.


De ha az alapoknál leragadtál a suliban, akkor hogyan szeretnél programozó lenni? Az alap algoritmusok, adatszerkezetek, stb. egy munkahelyen is kelleni fognak. A suliban tanult anyag talán kevés a gyakorlatban, de ez nem azt jelenti, hogy az alapok átugorhatók.

2017. márc. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

De minek vannak oda annyira a papírért ha igaz az hogy az egyetem csak arra jó.

Leszarják hogy tudja e csinálni ha van papír vagy mi?

2017. márc. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Még én se végeztem el az egyetemet, hanem egy üzletembernek segítettem egy weboldalt összekalapálni relatív gyorsan, és rá 4-5 hétre, vagy 3-4 cég keresett fel...


Én meg azért mondtam (még) nemet rájuk, mert előbb az egyetemet akarom befejezni. :)

2017. márc. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"De minek vannak oda annyira a papírért ha igaz az hogy az egyetem csak arra jó. "

Sok helyen a papír csak egy belépőjegy az interjúra, onnantól kezdve már nem azt nézik. Ez főleg akkor lehet jó, ha nincs referencia munkája valakinek.

2017. márc. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!