Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy programozó hány órát van...

Egy programozó hány órát van monitor előtt?

Figyelt kérdés

Lehetnék programozó?

-28 éves vagyok.

-Annyira nem érdekel a matek. Kb. 9. osztálytól újra kéne tanulnom.

-Monitor előtt 2-3 óránál többet nem szeretek ülni.

-Monotonitást nehezen viselem.

-Inkább kommunikálni szeretek. Így befelé fordulva gondolkodni csak rövid ideig.

-Egy prog bsc-vel biztos csúznék 2 évet. Kb. 33 évesen lennék pályakezdő.

-Érdekel , h lehet programozni, de így napi 1-2 óránál több időt nem tudok rászánni mert ha többet csinálom az kiéget.


Egy programozó amíg tanul hány órát van monitor előtt naponta?

Mennyit matekozik aki diplomát csinál?


Aki dolgozik mint programozó hány órát van monitor előtt naponta?


Egy juniornak vagy szeniornak mennyi idejét viszi el a munka naponta?



2017. okt. 11. 14:17
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, én főállás mellett kezdtem el tanulni, és szépen haladgatok a junior szint felé, de ehhez a napi 1-2 óra marha kevés. Én munka után is igyekszem legalább 3-4 órát minden nap, hétvégéken, illetve heti 1 nap mikor trainee-ként bedolgozok egy céghez van hogy 13-14 óra is eltelik a monitor előtt úgy, hogy alig veszem észre. Monoton munka tud lenni, ha attól, illetve a sorozatos sikertelenségtől hamar frusztrált tudsz lenni, akkor biztos, hogy nem ez a te pályád. Matek tudásom nekem is semmi, ha nem olyan terület érdekel, amihez muszáj tudni, akkor nincs vele nagy gond, de algoritmuselmélet,design patterns, logika, stb. nélkül egy szint fölé biztos, hogy nem lehet jutni. A leírtak alapján neked nem javasolnám, hogy belekezdj.
2017. okt. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
80%
Neked a közmunka való
2017. okt. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Napi 8-16
2017. okt. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
A leirtak alapjan nem valo neked...
2017. okt. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Az alábbi indokok miatt:

"- Monitor előtt 2-3 óránál többet nem szeretek ülni.

- Monotonitást nehezen viselem.

- Inkább kommunikálni szeretek. Így befelé fordulva gondolkodni csak rövid ideig.

- Érdekel , h lehet programozni, de így napi 1-2 óránál több időt nem tudok rászánni mert ha többet csinálom az kiéget. "

nem javaslom.


Még ha iskolában tanulsz, a pár óra programozás tanóra mellett pár órát rá kell szánnod a beadandók megoldására, illetve ónálló gyakorlásra, önképzésre, saját projektek készítésére.


Munkahelyen a napi 8 óra munkaidőből persze nem feltétlenül programozol 8 órát - pár óra elmehet a kollégákkal történő beszélgetésre, étkezésre, időnként mozgásra - de súlyosabb esetekben (ha szorít a határidő, vagy nem hagy nyugodni egy probléma) ez felmehet többre is. (Mondom én ezt rendszergazdaként, aki néha programozik is.)

2017. okt. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
0%
nekem is ez a gondom, szerintem az üzemeltetés lehet a megoldás amolyan kijáró rendszergazda, kimész a céghez, megdumálod mi a probléma megoldod továbbállsz... az mozgékonyabb
2017. okt. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
0%
#6-os vagyok, vagy ha végképp fejlesztés akkor meg szervező, porjektmenedzser.. :)
2017. okt. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Felejtsd el, nem neked való.


Amúgy a programozói munka szerintem egyáltalán nem számít monotonnak. Már ha ugyanazt értjük monotonon. Egy fejlesztőnek azért rengeteget kell gondolkodni, az meg eleve nem lehet monoton.

2017. okt. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
csak egy troll, ne etessétek :D
2017. okt. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Nem troll.

Akkor napi 3-4 óra tanulás Semmi matek. Suli se kell.

Így 1-1.5 év alatt junior 250 ezer nettóért.

Majd 1 év meló után meg 350 ezer nettóért. Aztán onnan még 1 év és 500 nettó.

Napi 5-6 óta meló. Munkahelyen kézműves konyha, xbox ,csocsó.

Szabad időbeosztás.


Ez így járható?

Ez nem trollkodás. De sokan ezt mondják h így megy.

2017. okt. 11. 19:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!