Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy programozó hány órát van...

Egy programozó hány órát van monitor előtt?

Figyelt kérdés

Lehetnék programozó?

-28 éves vagyok.

-Annyira nem érdekel a matek. Kb. 9. osztálytól újra kéne tanulnom.

-Monitor előtt 2-3 óránál többet nem szeretek ülni.

-Monotonitást nehezen viselem.

-Inkább kommunikálni szeretek. Így befelé fordulva gondolkodni csak rövid ideig.

-Egy prog bsc-vel biztos csúznék 2 évet. Kb. 33 évesen lennék pályakezdő.

-Érdekel , h lehet programozni, de így napi 1-2 óránál több időt nem tudok rászánni mert ha többet csinálom az kiéget.


Egy programozó amíg tanul hány órát van monitor előtt naponta?

Mennyit matekozik aki diplomát csinál?


Aki dolgozik mint programozó hány órát van monitor előtt naponta?


Egy juniornak vagy szeniornak mennyi idejét viszi el a munka naponta?



2017. okt. 11. 14:17
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Nem igy megy.
2017. okt. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Hát hogy? Most komolyan.

Vagy bsc ott megcsinálni 2 re a tárgyakat annyi. Aztán junior meló 250 nettó. 2-3 év múlva meg 500 nettó.

2017. okt. 11. 21:18
 13/29 anonim ***** válasza:
Sok sikert!
2017. okt. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

Kérdező, gyakorlatilag annyi negatív dolgot soroltál fel, hogy 100%-ig kizártnak tartom az egészet.


Értem én, hogy most a média mindenkinek azzal tömi a fejét, hogy menj fejlesztőnek, mert sokat lehet vele keresni, csak ehhez épp sok tudás is kéne. Pláne ha már azzal kezdesz, hogy mennyit kell dolgozni, meg hány órát kell monitor előtt ülni. Babám, ha nem orvos vagy tanár leszel és szellemi munkát szeretnél végezni, akkor a munkaidőd 80-90%-a így is monitor előtt ülés lesz. Mit gondolsz, a 21. században ki dolgozik papíron állandóan?

2017. okt. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
Nem kötelező a suli, a tudás viszont igen. Nem is értem minek akarsz programozni ha már most előre unod az egészet:D Ha csak a pénz és a menő irodák miatt, akkor sose fogod érezni magadban, hogy fejlődni szeretnél és egyre többet tanulni, enélkül viszont esélyed sincs az emlitett fizetések közelébe kerülni.
2017. okt. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

Nyilván képesség függő, de kb. mennyit kell tanulni junior fejlesztő szintig?


Ha nem kell diploma akkor egyetemen mért az verik az ősszel diákba, h az egész prog matekot alapszik azért kellenek a felső matekos feladatok mert ez lesz majd melóban is meg aki nem érti a felső matekot az a prog öt se fogja. Ezért a bsc tananyag 70%a kemény matek.


Ha meg nem kell a bsc. Akkor mégis hogyan?

Ok egyedül de akkor kb csak meglehet becsülni h pl. gyakori Java s junior helyekre mennyit kell képezni magát átlag embernek.

Napi 3 óra heti 5 nap az 720 óra egy évbe.

2017. okt. 11. 21:55
 17/29 anonim ***** válasza:

Amúgy mi most itt miről beszélgetünk?

Mert nem teljesen világos, hogy hova vezet, vagy mi célt szolgál ez a beszélgetés.

2017. okt. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Különbőző kérdések jönnek fel és azokra aki tud az válaszolhat.
2017. okt. 11. 22:31
 19/29 anonim ***** válasza:
Én kb. 7-8 hónapja kezdtem, és még mindig nem érzem úgy, hogy junior szinten lennék, pedig rengeteget foglalkozok vele. Az egyetemi tudás szükséges a komplex rendszerek megtervezéséhez, üzleti szoftverek fejlesztéséhez és rengeteg olyan dologhoz, amikhez nekem valószínűleg soha nem lesz közöm,többek közt ezért is a webfejlesztés irányában tanulok. Alap a html, css, javascript de a nyelvek mellett különböző technológiák, framework-ok használatát is meg kell tanulni. Nekem szerencsém van, mert mentorálnak, így van segítségem. Ha nincs papírod, akkor azt fogják nézni, hogy miket csináltál korábban, így össze kell raknod egy minőségi portfóliót. Én itt tartok most. Nálam kb. az első 1-2 hónap telt a programozás alapjainak megismerésével (Python) utána kezdtem el html css valamint a javascript megismerését. Nyáron kezdtem foglalkozni az npm, node.js, vue.js technológiákkal. Közben minimális webdesign ismeretek magamra szedése pl. mi az egyáltalán hogy material design, milyen trendek vannak stb. Most igyekszem a js design patterneket, json fileok kezelését tanulgatni, illetve pl. tegnap csináltam meg az első saját e-mail template-emet (ami amúgy elég szórakoztató:D). És akkor még ott van az SQL amibe bele se kezdtem még. (Adatbázis kezelés) Én nagyjából Januárra teszem azt az időt, amikor is talán elég jól fogok tudni mozogni a technológiákban ahhoz, hogy egy junior pozira be merjem adni a jelentkezésemet, de lehet hogy csak később. Nekem ez a szabadidőmben történik, ha valaki főállásban tud tanulni napi 8-9 órát akkor lehet, hogy előbb is sikerülhet, nem tudom.
2017. okt. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem fognak felvenni sehova dolgozni napi 1-2-3 oraba, foleg nem 250 ezerert. Az egyetemet nem fogod tudni elvegezni, ha nem megy jol a matek, nincsenek meg hozza az alapok. A monotonitast meg el kell viselni, mondjuk ha honapokig, evekig kell ugyanazt a projektet fejleszteni, napokat tolteni tok egyertelmu dolgok tesztelesevel, orakat tolteni azzal, hogy rajojj, hogyan kell megirni valami egeszen rovid kodot, stb.
2017. okt. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!