Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Munkahelyi laptop itthoni...

Munkahelyi laptop itthoni hálózaton - hogyan-hol logolja, hogy mit nézek? Én tudom törölni?

Figyelt kérdés

Munkahelyen sok oldal le van tiltva, de itthon azokat is megnézem.

Nem kell rosszra gondolni, sima híroldalak, játékok is le vannak tiltva.

Gondolom, ha egyszerűen törlöm a böngészési előzményeket, az kevés.

Ha visszaviszem és a benti hálózatra csatlakoztatom, hogy lesz nyoma, hogy mit néztem?



2017. okt. 21. 19:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
90%
De azt mondd már meg nekem, hogy miért kell a céges gépet használni otthoni szórakozásra?
2017. okt. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

#11: miért ne, ha a cég nem tiltja? Minek tartanék, cipelnék két gépet, ha egyen is megoldhatok mindent?


Kérdező: több cégnél használják a Microsoft SAM-Insight-ot. Rengetegféle módon lehet konfigurálni. Van, ahol csak a webcímeket logolja, amiket felkeresel. Máshol meg mindent, amit a gépen csinálsz. Védekezni nem tudsz ellene, mert ha törlöd a logokat, akkor azt is jelenti. Meg kell nézni, mit ír elő a munkaszerződésed és a céged biztonsági szabályzata.

2017. okt. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ha a cég nem tiltja, akkor mi a gond? Ha meg tiltja, akkor tényleg ne használja. Egyszerű.


De ha megengedik neki, hogy hazavigye a céges laptopot, akkor valószínűleg nincs megtiltva, hogy munkaidőn kívül másra is használja és a kérdező feleslegesen stresszel.


Valóban ismerni kéne a cég szabályzatát.

2017. okt. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Engedelyt kertem ra, mert a sajatom elromlott.

Amugy meg nem ez volt a kerdes, es nem is tartozik rad.

A tobbi valaszt koszonom szepen!

2017. okt. 22. 09:01
 15/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Tehát engedéllyel van nálad a munkahelyi laptop, mert átmenetileg nincs saját.

Ha elvégzel minden munkahelyi teendőt, és bár a munkahelyi laptopról, de munkaidőn kívül, otthonról lépsz fel benn letiltott oldalra, ami nem illegális, akkor szerintem nem szólnak érte.

A logban benne van az időpont is, kb. másodperc pontossággal, így láthatják, hogy nem munkaidőben jártál tilosban.


Persze 18+ oldalakat, torrent oldalakat és a céggel szemben állókét ne nézz rajta, vagy munkahelyeket se. :)

2017. okt. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!