Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Holnaptol munkanelküli vagyok,...

Holnaptol munkanelküli vagyok, melyik IT területet ajanlanatok mint legkönnyebben otthon megtanulhato tevekenysget?

Figyelt kérdés

Munkanelküli vegyeszmernök leszek holnaptol (mar csak a par het bennmaradt szabadsagaom fogom tölteni) erösen gondolkodom az atallason az IT vilagba. Sokan mondjak hogy az en hatteremmel egy junior programozo poziciora viszonylag gyorsan fel lehetne keszülni, ugy hoyg fizessenek is erte.

Milyen szakterületnek ugranatok neki a helyemben?



2017. nov. 3. 11:06
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Kilences:


A sajat munkammal mar a hocipöm tele van, egyetem utan bö nyolc ev alatt hat helyen dolgoztam mint kutato/fejlesztömernök, mert mindig leallitottak a projektet, csödközelbe került a kutatointezet stb. Elvileg a szellemi kvalitasaim nem olyan rosszak szerintem, többnyire lezeres felületviszgalita modszerek fejlesztesevel foglalkoztam.


Esti kpezesen a büdös eletben soha nem fogok odaig jutni hogy vmirevalo programozo legyek, mert az en melom mellett nem lehet erdemben esti kepzesre jarni, masnap meg hulla r´faradtan lezereket buheralni.


Akkor ne legyen 3-4 honap hanem legyen 6 honap vagy 7.

De ha egyszer megütöm a szintet utana egy uj elet var...

2017. nov. 5. 09:07
 12/24 anonim ***** válasza:
Bizony egy új élet, ahol 18 éves szűzlányok mosdatnak és törlik még a feneked is.
2017. nov. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
...pontosan, es minden reggel friss gyümölcslevet es nektart hoznak nekem ezüsttalvcan:)
2017. nov. 5. 09:28
 14/24 anonim ***** válasza:

"Elvileg a szellemi kvalitasaim nem olyan rosszak szerintem"



Hát eléggé rossznak tűnnek. Minek teszel fel kérdést, ha hőbörögsz a válaszokon, amik nem erősítik meg a tündérmesét amit elképzeltél magadnak?


"Akkor ne legyen 3-4 honap hanem legyen 6 honap vagy 7."


El vagy egy kicsit tévedve, a nem olyan rossz szellemi kvalitásaid ellenére szajkózod ugyanazt a baromságot, mint egy hülye ovodás.


Csinálj, amit akarsz. A te életed.

2017. nov. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
14-es, ez olyan tipikus magyaros/balkani valasz volt, elszoktam mar az ilyesmitöl miota evek ota a lajtatol nyugatra elek, ugyhogy ha nem haragszol ezt nem kommentalnam es erre a szintre nem süllyednek le.
2017. nov. 5. 10:25
 16/24 anonim ***** válasza:

En elhiszem, hogy jok a szellemi kvalitasaid, de egyszeruen azt ertsd meg, hogy fel ev alatt, ha belegebedsz se ersz el egy olyan szintet, hogy egy valamire valo interjun atmenj...2 ev alatt mar esetleg...de meg ahhoz is bele kell huzni.

Ez olyan, hogy akarmilyen gyors futo vagy: egy het alatt nem futsz el Moszkvaig...

2017. nov. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

16-os:


Ez okes de akkor hogyan lehetseges az hogy pl webfejelsztönek HTML5-CSS3-Javascript komboval meg ilyen 16 eves gimnazista Balazskakat meg Pistikeket is elöszeretettel összeszednek, meg ezek csinaljak a honlapokat otthon diakmunkaban, ezenkivül egy rakat gyorstalpalo meg igazolja is hogy 4-5 honap atkepzes utan webfejlesztö vagy adatabaziskezelöt csinalnak az emebrekeböl, es fel is veszik öket cegek mert nincs mas.

Itt Nemetorszagban egy nem messze a lakhelyemtöl egy ceg mar egy nagy feher lepedöt teritett ki a keritesere "Fachinformatiker gesucht" felirattal annyira nem talalnak embert.

A net is tele van olyan sztorikkal, hogy total hozza nem ertö emberekböl többynire web, Frontend vagy Python fejlesztö lett, nem hinnem hogy kivetal nelkül mindegyik hazudik.

Az itteni nemet munkaügyi hivatalban annyi szabad programozo allas van hirdetve hogy kisebb munka meg vegigmenni rajtuk is. Több ezer van...

Szoval nem azt mondtam en, hogy fel ev mulva feltörnem a par miniszterium honlapjat, de az elegge valoszinünek tünik itt körülöttem, hogy a legcsövesebb poziciokra, legegyszerübb területekre mar szinte boldog boldogtalant felvenneknek, aki azert vmit konyit hozza, mert nem tudnaka cegek mashogy növekedni...


Hangsulyozom videki keletnemet területröl beszelek ahol azert nem trivialis hirtelen par szaz barmiylen szakembert leakasztani a szögröl...

2017. nov. 5. 11:15
 18/24 anonim ***** válasza:

Kerdező az, hogy itt vitatkozol azon, hogy “szellemileg milyen szint állsz” mindent elárul. Mért érekelnek ennyire a kommentek? Ez egy anonymus oldal .... senki sem tudja a kilétedet.


Az interneten rengeteg helyen sokkal jobb választ kaphasz a kérdésedre mint itt ... persze, hogy mindenki basztatni fog ha azt mondod, hogy 3 hónap alatt elakarsz jutni a junior szintre.


Menj egy el bootcampbe ahol 3 hónap alatt egy nagyon specifikus alap dologra megtanitanak és bedugnak egy nagyon rossz kezdő pozicióba. ( igen vannak olyan helyek ahol 100% os aránnyal helyezkednek el a diakok, de oda nehezebb bejutni és könnyű kiesni ha nem bírod a tempot)

2017. nov. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Többek között azert vagyok itt hogy iyleneket megtudjak:


Menj egy el bootcampbe ahol 3 hónap alatt egy nagyon specifikus alap dologra megtanitanak és bedugnak egy nagyon rossz kezdő pozicióba. ( igen vannak olyan helyek ahol 100% os aránnyal helyezkednek el a diakok, de oda nehezebb bejutni és könnyű kiesni ha nem bírod a tempot)

2017. nov. 5. 12:13
 20/24 A kérdező kommentje:
18-as mit ertesz egy nagyon rossz kezdö pozicio alatt, hoygan kell ezt elkepzelni?
2017. nov. 5. 12:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!