Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mikor mondhatja el valaki...

Mikor mondhatja el valaki magáról, hogy alapszinten ismer egy programozási nyelvet?

Figyelt kérdés
Sok álláshirdetésben megvan jelöle, hogy alapszintű Java/C/Python etc. ismeret elvárás/előny. Én még csak ismerkedem a programozással, de kíváncsi lennék, hogy mit értenek ezalatt. Egy emelt informatika érettségi szint például már lehet alap? Köszönöm

2017. nov. 9. 14:27
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
58%
6: Ha kamunak gondolod akkor várom a megoldásodat pl. PIC16F microcontrollerre assemblyben. Úgy, hogy megkapod PDF-ben az utasításkészletet, és nem használhatsz google-t.
2017. nov. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
A munkához saját projekteket is elfogadnak tapasztalatként. Más kérdés, hogy már sok helyen ez nem elég, ott munkatapasztalatot is számon kérnek.
2017. nov. 10. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%

"6: Ha kamunak gondolod akkor várom a megoldásodat pl. PIC16F microcontrollerre assemblyben. Úgy, hogy megkapod PDF-ben az utasításkészletet, és nem használhatsz google-t."


Erre semmi szükség.

Az első 100 prím helyigénye 146 byte.

(1 byteon 54 db = 54 byte, 2 byteon 46 db = 92 byte)

A PIC 16f84-ben meg van 68 byte memória:


• Operating speed: DC - 20 MHz clock input

• 1024 words of program memory

• 68 bytes of Data RAM


De vannak más gondok is a beírásoddal, pl. aki keveri a függvényeket az eljárásokkal, az nem is tudom, hogy tesztelhetné mások ebbéli tudását?


Az alapszintű tudás meg azt jelenti, hogy alapkészsége van vkinek programozáshoz. ismeri az alap algoritmusokat, azokat készségszinten tudja alkalmazni.


Ettől még egy adott nyelvet oda-vissza vágnia kell, hiszen pl. a c nyelv kulcsszavainak száma kb. 26, a pascalé meg kb. 40 (implementáció függő). Ez jelenti egy nyelv megtanulását (persze ettől programozói készsége nem lesz). Nos, ezeket bármely kezdő lepróbálja, elsajátítja maximum két-három hét alatt, ha elég motivált, elhivatott.

2017. nov. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
0%

#16: Miért égeted magad már megint újra és újra?

Egy fél másodperces Google keresés igazolja, hogy megint hazudsz, mint a vízfolyás.

Vagy lehet talán nem is hazudsz, hanem ennyire inkompetens vagy a témához?

2017. nov. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
#16=#13
2017. nov. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező:


A linkeden ez van:

"Alapszintű szoftver fejlesztési ismeretek: Python vagy C, C++"


Tehát, a szoftver fejlesztésben elvárás az alapszint, nem adott nyelvben, ahogy te kérdezed.

2017. nov. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

13-nak: látszik, hogy nem értesz a PIC mikronktrollerekhez, és ha nem is annyira takarékosan tárolom az első 100 prímszámot ahogy te írod (egyébként itt ketyeg egy ilyen jószág az asztalomon, és elfér a memóriájában az első 100 prímszám), akkor is 2byte egy szám. Ehhez kell 400 byte. Az asztalomon itt ami van egy PIC16F15376 és 2 kByte (2048 Byte) RAM-ja van, és ebben kényelmesen elfér egy 400byteos tömb.


A függvényeket és az eljárásokat nem én keverem, hanem vannak olyan rendszerek ahol nincs meg mindkettő, ezért írtam /-el elválasztva. Pl. a C-ben én nem láttam még soha eljárást, a C egyik "újítása" az volt, hogy számára minden függvény. Csak az első találat a google-val: "In C programming, all executable code resides within a function. A function is a named block of code that performs a task and then returns control to a caller. Note that other programming languages may distinguish between a "function", "subroutine", "subprogram", "procedure", or "method" -- in C, these are all functions." Ugyanez Fortranban függvény (function) és szubrutin (ott eltér a kettő), Pascalban function és procedure (itt megint eltér a kettő). Assemblyben meg legfeljebb subroutine van (CALL utasíás), és a stacken tudsz átadni paramétert (és akkor kvázi függvény lesz belőle).


Jobb lenne ha a programnyelv tanulását megelőzné az, hogy megtanulsz magyarul értően olvasni.

2017. nov. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

#16 -Vegre egy valasz, ami idekapcsolodik.

Akkor mit jelent az alapszintu szoftverfejlesztoi tudas?

2017. nov. 10. 13:16
 19/23 anonim ***** válasza:

18# Hogy nem feltétlenűl a nyelv syntaxát ismered, hanem tudatában vagy a főbb programozói koncepciókkal.


Pl.: Algoritmusok és adatstruktúrák

2017. nov. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
0%

#17: Ezt írtad:


"kamunak gondolod akkor várom a megoldásodat pl. PIC16F microcontrollerre assemblyben."


Tehát, te megadtál egy halmazt, amelynek eleme a 16F84 is! Ezen pedig te nem tárolsz el 100 elemű tömböt, max. ha a tömbelemek bitek. Ez viszont nagyon kevés lenne a 100 prímnek.


Ez az egyik. A másik, hogy a a függvényt és az eljárást is felsorolásszerűen adtad meg, még bele is fogalmaztad, hogy vagy ez, vagy az. Holott, a függvény abban tér el az eljárástól, hogy mindig van visszatérési értéke, utóbbinak meg ilyenje nincs is.


Konklúzió: Nem nekem kell megtanulnom olvasni, hanem neked kéne megtanulnod pontosabban fogalmazni.


Végezetül, ha a feladat az, hogy x írjon prímkeresést kontrollerre, azzal a tudásáról vajmi keveset fogtok kideríteni, mert ilyesmire lassan már egy ovodás is képes, a bilijén ülve. Az egész nem egyéb, mint ciklus, meg modulus.

A 100-at meg végképp nem értettem, hiszen azon túl, hogy a low end PIC-ekbe nyilvánvaló, hogy bele sem fér, már az első 10 is elég kellene, hogy legyen, hiszen aki az első 10-et tudja, az tud neked keresni egymillió prímet is.

De ismétlem, a feladat még kontroller szinjén is roppant triviális, hogy erősebben ne fogalmazzak.

2017. nov. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!