Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » BME mégnökinfó szakra milyen...

BME mégnökinfó szakra milyen a Macbook Air?

Figyelt kérdés

Igaz, kezdő vagyok, de jól el vagyok a Macbook Airem mostani specifikációival. (8gb ram, i5, 128ssd plusz 1 tera külső HDD)


Már többször több virtuális gépet futattam rajta és lazán bírta, plusz linux környezetben szervert is. Igazából lazán bírja az IDEket amiket most használok. (IntelliJ, Android Studio, NetBeans, MySQL workbecnh, sublime)


Szóval nem attól félek, hogy nem lenne elég "erős" a gépen. Nyílván majd 1-2 év mulva lehet egy erősebb apple masinára váltok :), de még tökéletesen megfelel.


Inább azt szeretném megkérdezni, hogy az egyetemen mennyire tolerálják a Macbookokat?


Vannak kompatibilitással problémák? Hogy mondjuk a használt szoftver csak windowsra érhető el és csak furcsa alternatívák vannak a Macre, ami teljesen más?


Az egyetemi társaim furcsán néznének rám? Kinéznének?


Tudom a normális embert nem érdekli. Külföldön tartózkodtam eddig és itt mindenki Macet használt, plusz az iskolai gépek is többnyire azok voltak, de tudom, hogy Magyarországon milyen a mentalitás...



2018. febr. 16. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem a mentalitással van baj, hanem Mo-on a többségnek nincs pénze Macbookra és az egyetemen is 99%-ban windowst használnak. Előbb utóbb emiatt biztosan lesznek problémáid, mert nem lehet minden programot virtuális gépen futtatni. Hülyék meg mindenhol vannak, akik a gép alapján próbálnak megítélni. Nem kell foglalkozni velük.
2018. febr. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

szinte az összes fejlesztőprogram megvan mac-re és legalább olyan ha nem jobb minőségű mint windsz@rra levők...


szerintem nem lesz gond csak ha vmi kimondottan mikrosz@ros izét kérnek ami megeshet mert az összes magyar oktatási intézmény tövig benyal a billgéc "kft"-nek...

2018. febr. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Nem nyalnak be senkinek, csak ingyen kapják a MS szoftvereket. És valljuk be, egy Windows+Office kombót a tornatanár is fel tud telepíteni míg egy Linux-szal a számtech tanár is megszenved.
2018. febr. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy gond lenne ezzel. Ha valamire nagyon Windows kell, azt is tudod használni vagy virtualizálva, vagy BootCamp-pel (utóbbira a 128GB SSD már lehet, hogy nem lesz elég).
2018. febr. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Legrosszabb esetben felraksz a macre egy windowst. :)
2018. febr. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én egy Linuxos Core2Duo-t használok, és teljesen tökéletes mindenre.
2018. febr. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Igaz én ELTE-IK-ra járok, több barátom is használ mac-et és semmi gondjuk nincs, max kicsit körülményes lehet, ha valami nincs mac-re és kicsit "trükköznöd" kell a futtatáshoz, de ahogy látom, van ezzel tapasztalatod. Kinézni senki sem fog, de a "szar a mac" kommentekre felkészülhetsz, mert vannak azért linux és windows imádók szép számban.
2018. febr. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nincs mitől tartanod, a MAC opréje unix tipusú.

BME VIK-en amúgy elég rég óta erős kisebbségben vannak a windowserek.

2018. febr. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!