Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Aki konkrétan otthon tanult...

Aki konkrétan otthon tanult programozni és abban dolgozik, tud segíteni? Mennyi idő, hogyan?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm mérnöki szakot végzett, ott azt hiszem egy tárgya volt, ami programozás, azt is szabadon választhatóként vette fel (ha jól értettem/emlékszem). Ő egy könyvet egy hónap alatt átrágott majd el is helyezkedett.


Namost én C#-ot kezdtem el tanulni az általa javasolt könyv alapján. Sajnos nem mindent értek, de azért valamennyire haladok.


Gimiben tanultam érettségi előtti évben, Pascalt, ciklusok, tömbök (kétdimenziós is), eljárások, .txt fájl tartalmának beolvasása... idáig jutottunk.


Egyébként tervezek SQL-t is tanulni, abból egy irtóminimális volt a BSc-n, de papíralapon kellett magolni. :D :D

Csak munka mellett az angol+programozás+SQL egy kicsit sok...



Szerintetek így mi vár rám?

Illetve Ti (főleg mostanában) hogyan haladtatok, hogyan helyezkedtetek el, amennyiben ezért vagy azért otthon kezdtetek el tanulni?

((Amúgy akkor se árt otthon tanulnom, ha lev. mérnökinfó mellett döntök, mert azt ugye egy év múlva tudnám elkezdeni. Elég gyenge volt a BSc-m (suli miatt is), de gondolom közgáz, menedzsment, ilyesmi beszámítható lenne.))



2018. szept. 16. 11:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

" a legtöbb kezdő egyszerűen nincs azzal tisztában, hogy mennyire nem tud semmit, mert nincsenek tisztában a terület mélységeivel. "


Ez abszolút így van és pontosan ezért tettem fel neki a kérdést, mert úgy legalább a másik, felelősebb oldal képviselőjének helyébe képzelheti magát.

2018. szept. 17. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
61%
Ugyanmár mi az hogy nem lehet tudni mik az elvárások? Beütöd gugliba hogy junior developer interview excercises/questions és már kapsz egy alap képet arról, hogy pl. milyen kódolási szint az, aminél már szóbaállnak veled. Persze emelett még ezer és 1 dolog van, de kiindulásnak megteszi. Aztán úgyis az interjún derül ki, hogy ők most olyan juniort vennének fel, aki legalább 1-2 éves tapasztalattal már rendelkezik, vagy olyat akinek tényleg ez lesz az első munkahelye. Ha az utóbbi mellett dönt a cég, akkor tisztában vannak vele, hogy az első fél-1 évben, csak viszed a pénzt, de ezt ők vállalták. Nyilván léptetőmotorok C++ n/kutyafasz programozására előbb vesznek fel valakit mérnöki háttérrel, de szerintem nincs olyan önképző aki egyből ehhez hasonló területre vágyna. Juniorként senkítől se várják el, hogy architektúrákat tervezzen, ismerkedsz a kódbázisokkal, dolgozol egy-egy feature-ön, tanulgatod a módszertanokat, vannak code review-id, ha valahol pedig nagyon nagyok a hiányosságaid, arra rámutatnak, és kapsz irányadást. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy tényleg a legnehezebb odáig eljutni, hogy felvetesd magad valahova, mert onnan már sínen vagy, kivéve ha hülyeségeket hazudtál az interjún a tudásodról, vagy pedig a cég úgy akar téged alkalmazni mint egy mid vagy senior fejlesztőt csak kevesebb pénzért. Nem, nem kötelező az egyetemi végzettség ahhoz, hogy valaki programozó legyen, de legalább a programozós tárgyak anyagát ugyanúgy el kell sajátítanod egyéni úton, mintha odajártál volna, különben annyi minden alapvető dolgot nem fogsz megérteni, amik feltétlenül szükségesek a szakmához.
2018. szept. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

léptetőmotorok C++ n/kutyafasz


Orosz Laci is megmondta, hogy bekerülsz a gyárba, oszt ha értelmi fogyatékos vagy megtanulod 4 hét alatt.

2018. szept. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szakmában dolgozóknak sem megy:

[link]

2018. szept. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
35%

"Szerintetek így mi vár rám?"


Két év sz.pás, ami után sem fogsz sokkal többet érni, mint most.

Az nagyon erősen téved, aki azt hiszi, hogy otthon meg lehet tanulni elfogadható színvonalon programozni, mert nem lehet.

Ha valaki kiemelkedő tehetség és van benne elhivatottság, nagyon erős érdeklődés* akkor viheti valamire, de másképp nem.


* a nagyon erős érdeklődés kb. az, amikor minden más háttérbe szorul és akár az alvás, pihenés rovására is megy, hogy ismereteket szerezzen valaki.

2018. szept. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!