Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Diploma nélkül hogyan lehet...

Diploma nélkül hogyan lehet programozóként elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Van itt olyan, aki diploma nélkül tudott elhelyezkedni? Hogy csinálta? Hol talált rá az állásra?

2018. nov. 23. 09:05
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Az egyik ismerősöm nagyon értett a programozáshoz, de nem volt papírja. Simán elhelyezkedett és pár év múlva a cég mondta neki ugyan diplomázzál már le és még a tandíjjat is kiperkálták. Ez jó pár évvel ez előtt volt. Akkoriban még nem volt ekkora kereslet programozók iránt. Ha tényleg jól csinálod akkor van esélyed, de ha csak szórakozol akkor úgyis megszívatnak az interjun.
2018. nov. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
0%

Siemens Mobility Kft.


Milyen feladatok várnak rád?


Integrált tervező-szoftver fejlesztése és tesztelése a vasúti automatizálás területén


Mi különböztet meg másoktól?


Felsőfokú szakirányú (villamosmérnök, vagy mérnök informatikus) végzettség

Programozói tapasztalat

Aktív kommunikáció képes angol nyelvismeret

Német nyelvtudás

Jó analitikus gondolkodás

Képesség önálló munkavégzésre


----------------------------


Lufthansa Systems Hungaria Kft.


Requirements


Experience in ABAP software development

Experience in workbench facilities and job scheduling procedures

Capability to understand complex system and find solutions for our customers’ problems


----------------------------


Think and Vision


Required qualification:


Minimum BS Degree in Computer Science or Engineering (or equivalent experience)

At least 5 years of experience in the following programming languages: C# /Java



----------------------------



Feladatok:


Szoftver követelmények, rendszertervek készítése

Beágyazott programok fejlesztése C programozási nyelven

Tesztprogramok fejlesztése

Szoftvertesztelés


Elvárások:


Villamosmérnök vagy informatikus végzettség

C programozási ismeret valós idejű beágyazott környezetben

Hardver közeli programozáshoz szükséges analóg és digitális hardver ismeretek

Fejlesztéshez, teszteléshez szükséges mérőműszerek ismerete

Szakmai tapasztalat releváns/ beágyazott területen előnyt jelent

Legalább középfokú angolnyelv-tudás szóban és írásban egyaránt


-----------------------------


GenTherm Hungary Kft.


Your profile:


Bachelor’s Degree in Electrical Engineering, Computer Science or related

5+ years of experience in embedded software development

1+ years of experience in automotive technologies

Proficient in embedded applications development in C



Your tasks:


Work in line with software related global engineering processes.

Analyze software requirements to determine feasibility of design within time and cost constraints.

Consult with hardware engineers and other engineering staff to evaluate interface between hardware and software, and operational and performance requirements

of overall system.

Programming of embedded processors and/or real-time programming.

Maintain software quality through design documentation and code reviews, as

well as rigorous unit and regression testing using corporate standard processes and tools.

2018. nov. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
nalátod! ABAP megy? már mehetsz is a Lufthansához ott nem kérnek diplomát.... :D
2018. nov. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Az álláshoz tartozó elvárások:


befejezett felsőfokú végzettség

aktív angol nyelvtudás szóban és írásban egyaránt

szoftverfejlesztési tapasztalat C nyelven beágyazott rendszerekhez ( ARM mikrokontrollerekhez)

Előnyt jelent: Class B szoftverfejlesztésében szerzett tapasztalat, CodeBeamer ismeretek, statikus és dinamikus szoftverfejlesztési tapasztalat

2018. nov. 25. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
47%
13: Nem nagyon vágod, hogy mekkora hülyeséget írtál, igaz? :o)
2018. nov. 25. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
95%

#12 Megismétlem, amit korábban írtam, mert úgy látom aranyhal memóriád van:

Minden cég beleírja az álláshirdetésbe, hogy követelmény a felsőfokú végzettség, de még egyet nem láttam, akik ezt komolyan is gondolták. Amint telefonos/személyes interjúra kerül a dolog az első dolog ami elhangzik, hogy amúgy nem baj ha nincs diploma. Csak azért írják bele, hogy a bizonytalanokat élből elkergessék.


Csak érdeklődésből, te hány cégnél interjúztál az elmúlt 5 évben? Vagy hány cégnél interjúztattál? Gyanítom, hogy ez a szám a 0-t verdesi igen erősen. Ergo, fogalmad nincs, hogy mennek a dolgok.

2018. nov. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

"Hamarosan a nyelv minden csínjával-bínjával tisztában

voltam, majd rávetettem magam a gép gépi kódú programozására is. Sokat programoztam. Mégis nagy gondom

volt, hogy körülbelül 1000 sor hosszú programok írásakor a programjaim már nem sikerültek igazán,

tele voltak hibával, megmagyarázhatatlanul viselkedtek, áttekinthetetlenekké váltak. Ekkor kezdtem el az

egyetemet, az informatika szakot. Az első évek egyikében volt egy „Módszeres programozás” című tárgyunk.

A kurzus végére rájöttem, hogy korábbi programjaim nem is működhettek hibátlanul, mert a

kezemben nem volt semmi módszer, amitől hibátlanok lehettek volna."



"A kezdő programozó miután megírt több apró – egyenként néhány tucat soros - programot, gyakran azt hiszi,

hogy akkor néhány ezer soros programok a fejlesztése is ugyanaz lesz, mint a rövidebbeké, csak tovább tart.

Ő a monolitikus programozás időszakánál tart.

A kezdő programozó a programozás tanulása során felcsipegeti a tudásmorzsákat, a trükköket, a megszakítási

címeket és a spéci megoldásokat. Esetleg optimalizálási megoldásokról is hall, sőt dokumentálásról is

olvasott.

Egy új, esetleg összetettebb feladat megoldásához is úgy viszonyul, mint a korábban megírt rövidebb programokhoz.

Nagy vonalakban átgondolja az adatszerkezetet, a megoldási módszert, amit a feladat elején még nem lát.

Arra majd időben kitalál valamilyen megoldást – gondolja magában. Rövid tervezgetés után, előveszi a szeretett

és jól megtanult programozási nyelvet (4GL vagy egyéb fejlesztő eszközt) és elkezdi írni a programot,

az első szótól folyamatosan haladva az utolsó felé. Természetesen, mivel a program hosszabb, mint szokott,

ezért gyorsan újabb és újabb eljárásokat talál ki a feladatok megoldására, újabbnál újabb alacsonyszintű

rendszerkezelő programrészletet dolgoz ki. Lehetőleg a program minden részével foglalkozik – frontális támadás

módszere -, mivel csupa globális változót használ, és az esetlegesen meglévő programmodulok ezeken

a változókon keresztül kommunikálnak. A program írása az utolsó sor utáni END.(csukó kapcsos zárójel

vagy RETURN, stb.…) szavakkal végződik.

Mivel az így megírt program általában nem működik, a fejlesztő mágus hamarosan megunja az állandó javításokat.

A programot javítani senki sem tudja, még ő sem. A javítások újabb problémákat vetnek fel."

2018. nov. 28. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
0%

"Megismétlem, amit korábban írtam"


Attól, hogy másodjára behazudod ezt, még nem lesz igaz.

Nem kelletek sehova, mert nem tudtok programozni. Azt csak képzelitek, hogy tudtok. Vagy inkább, csak ábrándozzátok.


Az is kamu, hogy te programozóként dolgoznál, vagy dolgoztál volna valaha is. Az meg még nagyobb, hogy elmondásod szerint "nálatok" a diplomások vannak kisebbségben, mert a diplomásokat nem veszik fel, hozzáértés, gyakorlat híján. Ha a diplomásnak nincs gyakorlata, tapasztalata, akkor nektek burgonyáknak, ugyan honnan lenne?

Hazudozz máshol.

2018. nov. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
93%

#18 Esküszöm, élvezem ezt :D

"Nem kelletek sehova, mert nem tudtok programozni. Azt csak képzelitek, hogy tudtok. Vagy inkább, csak ábrándozzátok."


Újfent, olyan álomvilágban ringatod magad, amiben akarod. A tények nem változnak.


"Ha a diplomásnak nincs gyakorlata, tapasztalata, akkor nektek burgonyáknak, ugyan honnan lenne?"

Onnan, hogy nem ez az első, sőt, második munkahelyem sem. Ahogy senkinek sem a cégnél. Az első munkahelyemet még egyetem mellett kezdtem (oh, igen, jártam ám egyetemre), a többinél pedig már hagyatkozhattam az egyre növekvő tapasztalatomra. Hasonlóan volt ez gondolom a többieknél is, csak ők egyetem helyett másutt szerezték meg a kezdeti tudást. Vannak olyan cégek ahova minimális tudással is felvesznek, főleg diákként, elég az, hogy "lelkes, tanulékony". Így szereznek munkatapasztalatot a 'burgonyák'.


És csak a te kedvedért, egy érdekes összehasonlítás: Az egyik fejlesztő a cégünknél egyidős nagyjából velem. Ő akkor kezdett el ott dolgozni, amikor én az egyetemet kezdtem el. A tudása pont annyival több az enyémnél, mint egy olyan embernek, aki 3-4 évvel régebb óta van a szakmában. Pedig ő nem járt egyetemre. Ennyit az egyetemről, és az ott hasznosan eltöltött 3 évről.

2018. nov. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
A mi részlegünkön (kb. 20-30 fő) mindenki diplomás (nemzetközi befektetési bank a Duna-parton)
2018. nov. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!