Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Android programozás, applikáci...

Hellobello23 kérdése:

Android programozás, applikáció grafika?

Figyelt kérdés
Jól tudom-e egyáltalán, hogy az Androidos appok az Android Studióban készülnek? Tudnátok igazán jó tutoriál weblapokat/videókat linkelni amelyek segítségével én is elkezdhetem komolyabb szintre építeni a tudásomat? Ha a késöbbiekben inkább a design felé szeretnék fordulni milyen speciális szoftverek használatát lenne érdemes elsajátítani? A válaszokat előre is nagyon köszönöm.

2018. dec. 29. 23:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden adroid app android studio-ban készül, mert android stuido nem támogatja a c#-ot, pedig c#-al is lehet telefonra programot írni, ez a xamarin forms-ban történik. De igen, sok android app android studio-ban készül, ideális eszköz c++ / java-val programozni itt mobile app-et. A komolyabb szintre emelni a tudásomat az kicsit erős kifejezés így első körben, és ezt nem ledegradálásnak szánom. Egyébként milyen nyelven akarsz programozni? Így elég nehéz tutorialt küldeni. A design kérdésben nem tudok segíteni, mert magam sem tudom hogy egy piac képes program design-ja hogy készül. Bár szerintem simán a fejlesztő eszközben, semmi extra, de ezt én sem tudom ezért nem szeretnék hülyeséget mondani.
2018. dec. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. A komolyabb tudás alatt a MIT Android Invertortól való elbúcsúzást értem applikációk terén. Igazából azt halottam (lehet, hogy nem igaz), hogy az Android Studióban való programozás igaz kicsivel de eltér a megszokott programozgatástól. Úgy gondolom nekem jó lesz az Android Studio, szóval ehhez keresek valami igazán jó kis tutoriál videjót, ami például már nektek is anno bevált vagy nem tom
2018. dec. 30. 00:31
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Sok androidos most megkövez, de én nem szeretem a Droid Studió -ban írni, szerkeszteni a kinézetett.

PhoneGap/Cordova/ionic szerkezetbe szeretem megoldani a megjelenést, azaz HTML5+CSS3+JS -el, sokkal szebb, látványosabb megjelenést lehet csinálni, és sokkal könnyebben mint a hagyományos módon. :-)

JAVA -val pedig plugin szinten a háttér kommunikációt, funkciókat látom el, ami JS -el kommunikál.


De persze, használhatod az Android Studiót is, rengeteg leírás van róla a neten, Videó viszont kevesebb, de párat lehet találni ebbe a témában is róla, mármint a dessingel kapcsolatba.


Program szempontból a külsőt pl. HtoShop vagy GIMP -el tudod szerkeszteni, PNG képekből építheted össze illetve színes, átmenetes rétegekből.

2018. dec. 30. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az 1. és 4. kommentelőnek a válaszát. Viszont nem tudom kedves 3. kommentelő, hogy elolvastad-e a kérdést és a komentemet?! Olyan tutoriálokat keresek amelyeket esetleg már TI is használtatok TI is ismertek és NEKTEK is bevált. Mégegyszer köszi a hasznos válaszokat!
2018. dec. 30. 10:17
 5/6 A kérdező kommentje:
Én ugye most fogom úgy komolyabban kezdeni a programozást és egyértelmű célom az applikáció fejlesztés. Ehhez a Java-t vagy inkább a JS-t kezdjem el tanulgatni, vagy valami teljesen más nyelvet? Az Android Studio csak egy környezet ugye aminek igazából nincs egyedi nyelv készítve? A válaszokat előre is nagyon köszönöm.
2018. dec. 30. 18:08
 6/6 anonim ***** válasza:

igen az android studio csak egy fejlesztői környezet különféle eszközökkel megpakolva.


java és kotlin a támogatott nyelvek, illetve lehetőséged van javaból egy interfészen keresztül c++ os kódot is elérni (ezt még nem próbáltam ezért nem tudom mennyire komplikált)

[link]

2019. jan. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!