Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek ettől rossz...

Szerintetek ettől rossz programozó vagyok?

Figyelt kérdés
Néha valahogy nem érzem magam elég kreatívnak. Nem tudok igazán jó hobbi projekteket végigvinni, kitalálni, amiket tényleg örömmel csinálok végig. Járok egyetemre és a programozás mellett a matek is érdekel, nem utálom a sulit sem, pedig rengeteg fölös dolgot is kell tanulni. Fél éve dolgozok gyakornokként, munkahelyen elégedettek velem és én is úgy gondolom jól megy. Csak valahogy ez a plusz hiányzik nekem , hogy saját projekteket találjak ki. Nem vagyok elég kreatív. Szerintetek ettől rosszabb programozó leszek?

2019. febr. 9. 20:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia, nem feltétlen kell kitalálnod egyedi projekteket. Szerintem bizonyos nagy programok egyszerűsített mását megcsinálni, vagy átszabva a te ötleteidre szórakoztató tud lenni.
2019. febr. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nagyon leegyszerűsítve a programozó feladata problémák megoldása. Ha ezt jól tudod csinálni, jó programozó leszel. Hacsak nem egy saját termék fejlesztéséből akarsz élni, akkor az esetek 99%-ában úgyis mások ötleteit kell megvalósítanod. SZóval nem, rossz programozó semmiképp nem leszel ettől, legfeljebb kisebb az esély arra, hogy saját vállalkozást indítasz.
2019. febr. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Valamiért a nulladik szintű kezdő fejlesztők között elterjedt ez a nézet, hogy akinek nincsen hobbiprojektje, az nem is igazi programozó. Legyen github repód, ótvar amatőr kóddal, írd bele a CV-be stb és el is hiszik, hogy ez alapján veszik fel őket munkahelyre. Ez egy orbitális hülyeség. Amikor nem éppen a szárnyait próbálgatja már az ember, hanem látott nagyjából "minden" nagy témakört a saját területén és ugyanazokat a problémákat 20 különböző módon megoldotta 10 év tapasztalattal és amúgy van gyerek, asszony stb, akkor a hobbiprojekt egy jelentéktelen sallang lesz az életében. Nem, ettől nem lesz valaki rosszabb programozó. Nyugodtan le lehet pontozni, de ez a rögvalóság.


Ami tudás szükséges a napi munkához, azt fel lehet szedni munkahelyen. A többi ritkán használt ismeret mindenképp megkopik idővel és egy témába eső állásinterjú esetén komoly frissítést igényel. Lehet fél szemmel követni bizonyos területeket, de profi nem leszel benne egy egyszemélyes hobbiprojekttől.


Olyanokat láttam, hogy valaki főállás mellett durván ráállt egy speckó témakörre és pénzt keresett vele főállás mellett, pl algoritmikus kereskedő robotok fejlesztése. Ez persze megéri, kb még egy informatikus fizetést kitermeltek ezek a programok minden hónapban. Viszont ez nem éppen egy eldobható hobbiprojekt kategória, mert nem az (n+10). übergagyi UI framework megismerése a cél, hanem saját pénzt kockáztattak és saját pénzt termeltek vele.

2019. febr. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igazából utolsó, egyetértek veled. Én is a munkahelyen tanultam rengeteg dolgot. Annyi hogy ezeket nem ültettem át saját projektbe, mert a úgyis kb. minden nap találkozom velük, nem láttam értelmét még egy külön projektet csinálni csak ezért.


Viszont a munkakeresésnél szerintem elég nagy plusz, ha van egy patent github repód, amin összetettebb projektek vannak. Nem az a lényeg hogy legyen értelmük, hanem a hova felvételizel, bele tudjanak nézni hogy mit hogyan is csinálsz. Ezért én is igyekszem majd valamit összedobni azért, bár most nem keresek munkát jelenleg.

2019. febr. 10. 11:22
 5/7 anonim ***** válasza:

Ami helyeken én eddig megfordultam: marhára senkit nem érdekel, hogy milyen hobbi projektjeid vannak.

Be leszel hívva, ki leszel kérdezve, és ha vágod a témát, akkor jó, ha nem, akkor szevasz.

Ha nem a legelső munkahelyed, akkor meg úgyis azt nézik, hogy korábban hol dolgoztál (de azt megnézik!).


Amúgy meg örülj neki, hogy nem vagy kreatív, később fogsz befásulni.

2019. febr. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A hobbiproject tényleg nem kell a munkához. De kell a programozói léthez. Aki nem agyal, gondolkozik, az nem való programozónak, csak legfeljebb kódíró szakmunkásnak. Én már középiskolában is annyit ültem a nagygépteremben, hogy a család besokallt. Vagyis ha nincs hobbiprojected, akkor nem igazán érdekel a programozás, csak a megélhetés belőle. És a világot a kreativitás, az új ötletek viszik előre. Szerintem. És mindenki akinek nincsenek ötletei, az azzal védekezik, hogy nem kellenek ötletek. De igen. És ha kell, akkor reggelig ülsz a gép előtt és érzed, hogy alkottál valamit. Velem még ma is így van.
2019. febr. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Programozónak ettől még jó vagy, csak a kreativitásod hiányzik
2019. márc. 17. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!