Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van értelme tovább egyetemen...

Van értelme tovább egyetemen maradnom?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék programozó lenni, nem tetszik más szakma, viszont 2.5 év alatt csak 61 kreditem lett meg.Úgy érzem most se fogok jobban teljesiteni.Úgy hallottam, hogy okj-t nem nézik semmibe a munkáltatók meg nem tanitják meg olyan jól az alapokat mint egyetemen.
2019. febr. 21. 20:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nincs.
2019. febr. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

20,3as kredit átlagosan félévente ... ha ebben csak ütemtervi tantárgyak vannak és nem úgy jött ki, hogy felvettél egy marketing meg mondjuk egy iszlám építészet tantárgyat vagy valami ilyesmiket akkor is átlagon aluli, de még olyan teljesítmény amivel élni lehet.


Szóval a teljesítményed nem igényli a feladást.

2019. febr. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

ma 21:38

Elszámoltad magad.

2019. febr. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

12.2


te tudod, ha a végére érsz valaha akkor maradj...

2019. febr. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ohh 1,5 évvel számoltam 2,5 helyett :) Bocs, akkor lehet nem neked való az a szak...
2019. febr. 22. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

nem csak egyetemen, vagy OKJ-n tanulható meg a programozás

persze teljesen más alapokat és elméleteket ismersz meg egyetem, OKJ, vagy otthon tanulás alatt


sok helyen a referencia a lényeg és nem a papír, persze a papír az egy jó pont, viszont sok esetben nem tükröz tudást sajnos


ami kicsit vicces, van egy már diplomás ismerősöm aki programozni gyakorlatban nem tud! ezt ő is elismeri, tehát számára sem titok, viszont elméletekben és tervezésben nagyon ott van, tök jól logikusan felépít, átlát elég nagy rendszereket akár. UML ábrákat és elég sok elméletet elég jól tud ábrázolni, magyarázni, viszont a gyakorlatban nem tudja leprogramozni


én a másik véglet vagyok ilyen téren, elméletekben sok hiányosságom volt/van, én viszont gyakorlati dolgokat tudok megoldani, sok esetben olyan dolgokat is beépítek performancia szempontjából amit sehol nem láttam és nem értem miért nem oktatják ezeket (nem kevés órám van leírásokban és tutorial videókban)

igaz van egy pár papírom is, 1 OKJ, mellette 2 felnőttképzés amiből nem raktam OKJ-t, meg pár továbbképzés és pár év tapasztalat

én amikor pályakezdőként elvégeztem az OKJ-mat, már az utolsó nyaramat sem tudtam kiélvezni, mert mondhatni elszipkázott a munkaerő piac


manapság meg kb lépten-nyomon megtalálnak munkákkal, pedig nem is keresek, csak olyan ismeretségem és referenciáim vannak amik miatt megtalálnak

becsatlakoztam egy hobbi projektbe játékfejlesztés kapcsán és megtaláltak fizetős munkával

mellette régebben kb heti vagy havi 1-2 ajánlatot utasítottam vissza, mert nincs időm rájuk

és még eléggé az elején járok a dolgoknak, még sokat kell tanulnom


ahol voltam oktató központ ott voltak olyanok akik kb 0 tudással neki indultak egy 6-8 hónapos képzésnek (amit már egy cég fizetett, közben ők is kaptak fizetést), mert ennyire nincs programozó, hogy a cégek bizonyos esetekben már maguknak képeztetik, előre befektetnek emberekbe



tehát ha otthon tényleg sokat tanulsz akkor is simán eltudod érni azt a szintet, hogy programozóként dolgozz, viszont nagyon sok időt kell beleölnöd abba, hogy képezd, fejleszd magadat! egy tanács, ne ragaszkodj soha 1 megoldáshoz, technológiához annyira, hogy mindenáron azt akarod használni, légy nyitott az újra és ne élből mondj nemet mindenre


az egyetemen amit tanulhatsz lehet hasznos, de amit látok sokszor, hogy az egyetemen megtanultak egy csomó dolgot az emberek, annak kb az 5%-át használják élesben munka során, vagy épp 10 éves technológiát megtanulták és vannak olyanok akik azt hiszik igenis az a jó, mert azt tanulták az egyetemen


egyetem, OKJ, otthon tanulás alatt rengeteg olyat megtanulsz amit valószínűleg SOHA nem fogsz használni, vagy épp nagyon sokat tanultál, de az kb csak az alap szint és még RENGETEGET kell tanulnod, fontosak a megfelelő alapok, de azt is tartsd szem előtt, hogy X évet tanulsz aztán az irány amerre szeretnél haladni jóval túlmutat, vagy épp sokkal kevesebb tudást igényel, mint az amit tanultál


ha nem megy az egyetem, akkor válthatsz már rendszerre, de mindenképp tanulnod kell, ha ezen a pályán akarsz maradni

2019. febr. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mi francot csinálsz tanulás helyett? Mert ez az tükrözi, hogy szarsz az egészre jelenleg és csak adófizetők pénzével játszol. De már költségesen lehetsz, viszont akkor a saját vagy a szüleid pénzét dobálod ki az ablakon. Az se jobb, Idióta...


Ha pedig rendesen tanulsz napi kb 8 órát és ilyen az eredményed, akkor elnézést az első bekezdésért, akkor valóban érdemes hagyni a dolgot, nem neked való de semmien más egyetemi szak sem.


Hajrá!

2019. febr. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Idióta az te vagy. 1 az hogy nem költségesen vagyok. 2 rengeteget tanulok.
2019. febr. 22. 11:58
 9/11 anonim ***** válasza:
Ennyit két félév alatt kellene összeszedni, nem öt alatt. Szerintem ne akarj programozó lenni. Ha ennyire nem megy, akkor soha nem leszel az. Kár erőltetni.
2019. febr. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

8# Nem sértésből, de ha rengeteget tanulsz, akkor tényleg "idióta" vagy, mert sok tanulással tényleg inkább félévente 30 kredit fele kéne járnod, nem 10 :)


Vagy lehet kicsit túlzó kijelentés az, hogy rengeteget tanulsz...


Ez egy anoním oldal, senki sem tudja meg ki vagy, így ha valaki rosszat mond a másikra igazán nem jelent semmit, csak az a gáz ha magunknak hazudunk és a te helyzetedben nem áll össze a kép.


Vagy értelmileg visszamaradott vagy vagy éppen nem tanulsz sokat, de olyan nincs, hogy egyik sem, mert akkor nem tartanál itt :)

2019. febr. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!