Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Folytassam a C#-t vagy kezdjek...

Folytassam a C#-t vagy kezdjek neki a Java-nak?

Figyelt kérdés

Még 15 éves koromban kezdtem el tanulni programozni középiskolában (emelt óraszámban), ahol a programozást nagyon megkedveltem. Már egy ideje foglalkoztat a kérdés, hogy melyik programozási nyelvnek, technológiának álljak neki komolyabban, amivel el is tudnék helyezkedhetni.


Néztem álláshirdetéseket Profession.hu-n, ahol megakadt a szemem az Epam Java mentorprogramján. Azon vacillálok, hogy nekifeküdjek-e egyedül még jobban a C#-nak (és húzzam fel még jobban az eddigi tudásomat és tanuljak WPF-t/WCF-t/LINQ-t) vagy kezdjek-e neki a Java-nak és a Java mentorprogramnak.


Szerintetek melyik irányba érdemes elindulni?



2019. márc. 21. 17:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
87%
#10: Mondja ezt az, aki eddig nem látott többet 3-4 nyelvnél.
2019. ápr. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
39%

Ja persze, biztos vagyok annyira elvakult hülyegyerek, hogy kipróbálok 1-2 nyelvet és abból ekkora általánosításokat fogalmazok meg.

Különben sem én találtam ki a mondatot, csak úgy vélem ítéletlogikában a mondatot kiértékelve igaz eredményt kapunk.

2019. ápr. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"2 félév az semmi, ráadásul egyetemen programozás terén semmi használhatót nem tanítanak. Munkatapasztalat kell."


Ez baromság. Az ilyen mentor programokba pont hogy zöldfülűeket várnak. Szerintem teljesen nyugodtan jelentkezz, ha nem tetszik, akkor maximum nem csinálod. A munkaerőpiacon azért az emberek jelentős része nem köti magát minden erővel egy nyelvhez vagy technológiához. Sokan váltogatnak. Nekem van olyan .NET fejlesztő kollégám aki pár éve PHP-zot, meg van olyan volt kollégám aki már Java-zik .NET után.

2019. ápr. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
87%
#12: Köszi, hogy legalább elismered.
2019. ápr. 9. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Van .NET mentorprogramjuk is, azt hiszem pont fent van a Profession-ön.
2019. máj. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
94%

Ha ennyire foglalkoztat a téma, hogy legalább harmadszor kiemeled ezt a kérdést, miért nem kezded el tényleg a Java-t?


A cikkek és az eddigi tapasztalataim alapján sokkal jobban megy a Java, könnyebb vele elhelyezkedni, több helyen használják. Bár amennyit én láttam a Java-t, nekem -nagyon- nem jött be a C#-hoz képest, számomra kicsit kőkorszaki, kényelmetlen és feleslegesen bonyolult a másikhoz viszonyítva. Más emberek pedig ennek a szöges ellentétét állítják, konkrétan azt hallottam, hogy logikusabb és következetesebb a C#-nál. Most őszintén: valószínűleg nem szól ez többről, mint ízlésekről és pofonokról.


Az Epam-nek van .NET mentorprgramja is.


Ha szimpatikus a Java vagy ennyire foglalkoztat ez az egész téma, kezdj bele!

Vagy kezdd el tanulni, egyszerű konzolalkalmazások, prog.tételek, tömbök, rendezések, alap feladatok. Ha ezek alapján jobban tetszik, akkor tanuld inkább ezt.

2019. jún. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
60%

Minek emelgeted ki ezt a szart még mindig?

Ennyi idő alatt két nyelvet meg lehet tanulni, nem hogy egyet.

2019. jún. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
91%

"2 félév az semmi, ráadásul egyetemen programozás terén semmi használhatót nem tanítanak. Munkatapasztalat kell."


Ezt cáfolom. Mérnökinfon végeztem és rengeteg hasznos dolgot tanultunk, amit egyedül sose keresnél meg, mert azt se tudod, hogy létezik és egy bootcamp vagy okj képzésen nem mondanak el, mert sokszor az ott oktatók sem olyan oktatók, akik olyan Egyetemet végeztek, csak tudnak annyira programozni, hogy oktassanak. Legtöbbször diákmunkába Egyetemisták oktatnak az ilyen tanfolyamokon és nem szakkepzett egyetemi professzorok.

2020. okt. 25. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy 10-es. Miért c++? Mert pointerek? Referenciák? Ugyanazt C# ban is tudod. Tök ugyanúgy..unsafe kód. Még assemblybe is tudsz. A C# Javára és C++ra épült.
2020. okt. 25. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!