Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Python utan mennyire nehez a...

Python utan mennyire nehez a C-t megtanulni?

Figyelt kérdés

Kiirtam mar elözö kerdesben, hogy talan el tudok kezdeni egy 3 honapos gyakorlatot egy garazscegnal, ahol Python-C komboval kellene programozni:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas..


En meg csak Pythont tudok programozni ugy ahogy, es nem tudom merjem-e mondnai a cegnek hogy meg tanulom a C-t is hozza a gyakorlat elejen aztan hajra, mert ugyebar 3 honap az egesz es ha ebböl elvisz 1,5 honapot full time a C tanulasa, az nem lenne olyan jo...


A gond ott van hogy pointerek es memory management ugye nincs python-ban.


Mennyire gyorsan lehetne vajon a C-vel felzarkozni?



2019. márc. 29. 12:06
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Ha megértetted a programozás logikáját, nem lesz olyan szörnyű. Fogj egy Kerninghan-Ritchie könyvet, az ma is klasszikus, hamar fognak menni az alapok, persze a trükkökhöz kell majd a gyakorlatban eltöltött idő.

Arra figyelj, hogy C-ben nagyon könnyű write-only kódot írni, ha nem veszel fel helyes stílust.

2019. márc. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kerdesed alapjan neked legalabb 2-3 honap vagy tobb.
2019. márc. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Takysoft ***** válasza:
67%

Először is... hagyd a C-t a francba, de komolyan. Annyira legacy, hogy ember nem foglalkozik már vele. Minimális esélyed van a világon bárhol C kódba belefutni.


Ha érdekel egy modern, sokak által szeretett és használható, de emellett nagyon komoly nyelv, akkor javaslom a C++ nyelvet.

A C++ egy óriási múltú nyelv, ami amúgy többé-kevésbé kompatibilis is a C-vel. Arra épület, csak objektumos logikát használ, és SOKKAL jobb support van rá.


Hidd el, az is kegyetlen kihívás lesz :D

De azt is, hogy az ilyen alloc-malloc vackokkal nem akarsz szerencsétlenkedni.


De nyugi, C++-ban is lehet memleakelni rendesen.


Ami fontos...

Python az nagyon okos. Tudja, hogy mit akarsz, fogja a kezed, segít.

C#, Java nem. Ha ott lábon akarod lőni magad, akkor lábon lövöd magad. Megteheted. Segítenek, de tudnod kell, hogy mit csinálsz, vagy nagyon félre fognak menni a dolgok.


C++ az más :D Ott garantálom, hogy akkor is fejbe fogod lőni magad, ha lábon se akarod :D

C++ -ban bármit megtehetsz. És ott biztonsági kapcsolókat se kell kikapcsolni. Nincs Garbage collection, sem semmiféle védelem

(eről túlzással), de az azt csinálja, amit modnasz neki.

akkor is, ha eszement pofátlan baromság.


Ami fontos... mire kell ez neked?

Otthon játszadozni, meg eltölteni a szabad időd? Az szép dolog, akkor sok lehetőséged van. Könyvek meg ilyesmik.


Szeretnél ebben dolgozni valaha?

Akkor első körben tanulj meg angolul. Programozni angolul szoktunk. az ügyfelek java angolul beszél.... néha még azt se rendesen :D


Programozni angolul tanulj!

Onnantól meg pofonegyszerű.


[link]

[link]

[link]


Ezek a legjobb tutorialok, nekem elképesztően sokat segítettek anno, amikor tanultam.

Nagyon átfogóak, nem alaptudást adnak!


A könyveket hagyd a francba szerintem. Az nem tananyag, amiből nem lehet copy-paste-elni.


PS: értékelem az elszántságot, de a Python egy script-nyelv. Méghozzá egy pofonegyszerű scriptnyelv.


A C++ pedig egy teljesértékű programnyelv. Méghozzá a legnehezebb. Persze bizonyos szempontokból...

Ha a világ leggyorsabb szoftvereit szeretnél megírni, és expert lenni, akkor nem rossz irány, de ha csak dolgozni szeretnél, és kell egy komoly hasznos nyelv, talán a C# vagy a Java talán jobb választás. Azok se könnyebbek amúgy, mert ott másféle kihívások vannak...


(a scriptnyelv ugye azt jelenti, hogy nem kell a kódot fordítani, nincs "compiler"... a teljesértékűt meg úgy értettem, hogy a C++ compilerét konkrétan C++ -ban írták. Nem mellesleg a Python interpreterét is C++-ban írták.)

2019. márc. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Először is... hagyd a C-t a francba, de komolyan. Annyira legacy, hogy ember nem foglalkozik már vele. Minimális esélyed van a világon bárhol C kódba belefutni."

Jelenleg a második legkeresettebb nyelv:

[link]

Ráadásul az embedded rendszerek terjedése miatt megint felfutóban van.

2019. márc. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Takysoft ***** válasza:
Köszönöm, ezt nem tudtam. Hasznos info :)
2019. ápr. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!