Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mérnökinformatikus vagy...

Mérnökinformatikus vagy üzemmérnök-informatikus jobb, ha programozó szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

Az üzemmérnök csak Bprof (de elvileg ez is diploma) a mérnökinfo meg Bsc. Mind2 szakra beadtam a jelentkezést, de még 1x módosíthatok sorrendet. Jelenleg az üzemmérnöki van elöl azt könnyebb elvégezni, de nem tudom mennyire vennének komolyan ha azzal jelentkeznék diplomát igénylő programozói állásokra. Tegyem előre a mérnökinfót a sorrendben? Azt viszont lehet hogy nem tudnám elvégezni.


Melyikre éri meg menni?


2019. ápr. 7. 11:36
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Programtervező-informatikus szakot annak ajánlanám aki biztosan tudja, hogy programozó akar lenni vagy valami ezen az ágon, és 100%-ra BIZTOS is magában, hogy el tudja végezni, lesz elég motivációja és nem kételkedik magában és választásában. (Mármint a szak miatt.)


Mérnökinfót pedig annak ajánlanám aki nem tudja biztosra mi is akar lenni egyetem után, és szeretne belekóstolni ebbe is meg abba is. Valamivel szélesebb látkört ad (hardware, networking, system support, help desk, op rendszerek, de ugyanúgy némi programozás), de onnantól magadra vagy utalva, hogy a morzsákból mit építesz önfejlesztéssel.


Az üzemmérnöki zsákbamacska. Nem tudjuk, de pár év és lesz a kérdésünkre válasz.

Ha MSc-re tervezel menni, akkor vedd figyelembe, hogy kell különbözeti tárgy.

De egyébként biztosra veszem, hogy ha valaki ért ahhoz amit csinál, nem fogják elküldeni csak azért mert, "csak" Bprof-ja van, nem pedig BSc. Persze lehet a munkáltatók visszaélnek ezzel és valamicskével kevesebb fizetést adnak majd, de nem jelentős összeggel.

Viszont gyakorlatiasabb és valóban könnyebb.


Mindenképp nézd meg a kiszemelt egyetemeden a szakok tanmenetét.

Én például proginfón vagyok de nem Magyarországon. Nézegettem egyetemeken az IT-s szakokat és tárgyaikat. Például csont nélkül a gazdinfó tűnt a legszimpatikusabbnak mint másik egyetemen a proginfója. De másik egyetemen meg tetszetősebb volt a mérnökinfó. Szóval érdemes utána kutakodni.

Én amikor jelentkeztem egyetemre, minden egyet tantárgy után jól utána néztem, hogy vajon mennyire fog tetszeni, és nézzek-e másik egyetemet vagy másik szakot ugyanazon. Javaslom ezt neked is.

2019. ápr. 21. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!