Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tehetnék gyorsan zsírosodó...

Mit tehetnék gyorsan zsírosodó haj ellen, ha már minden hétköznapi tippet kipróbáltam?

Figyelt kérdés

2,5 éve megelégeltem, hogy 2 naponta hajat kell mosnom, és temérdek pénzt költenem samponra + balzsamra, így elkezdtem dolgozni rajta. A célom az volt, hogy 2 napig le tudjam engedni a hajam mosást követően.

Utánanéztem, melyik termékeket, módszereket dicsérik, ajánlják a legjobban, azokat végig is próbálgattam ebben a 2,5 évben. Van, amelyik bevált, volt, amelyik kevésbé. Lassan abbahagytam a gyakori hajmosást; előszőr 3 naponta, majd 5 naponta, mostanra pedig hetente maximum egyszer mosok hajat, ha muszáj, de legtöbbször megvárom a másfél-két hetet. (Ezt a home office munkám megkönnyíti.) Rájöttem, ha befonott frizurát csinálok, senki meg nem mondja, mikor mostam hajat utoljára.

Beszéltem 3 fodrásszal is, akiknek a tanácsait meg is fogadtam, viszont nem vezettek kölünösebb eredményhez. Igen, hosszabb lett a hajam, valamennyivel dúsabb is, de nem ez volt a célom. Emellett elmentem bőrgyógyászhoz, aki annyit mondott "minden rendben van, tegyél ellene, ne mosd annyit". Szóval sokat nem értem vele.

Azt hinné az ember, hogy 2 év után látni fogja az elszántsága eredményét, de nem így lett. Ha reggel mosok hajat, aznap le tudom engedni, még másnap reggel is tűrhető, viszont délre már látványos a zsírosodás, és nem bírom leengedve elviselni.

Mit tudok még tenni?



2021. júl. 27. 10:12
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Méregdrága alatt gyógynövényestől kezdve, külföldről rendelt termékig mindent értek.
2021. júl. 27. 14:15
 12/14 anonim ***** válasza:

Nekem ha zsíros a hajam, akkor a hintőpor a praktikám.

(Nem, nem látszik meg a hajamon). Eredetileg sötétbarna hajam van, de ragyogó vörösre festem.


Úgy csinálom, hogy egy picit szórok a hajamra, aztán beledörzsölöm a kezemmel, majd megint és megint-aztán áthajszárítózom az egészet.


Volt, hogy 3 hétig nem mostam hajat (mielőtt kapnám az igénytelen dolgokat, megvolt az okom, mert nincs rendben a fejbőröm), és azt hitték frissen volt mosva.


Egy próbát megér, de úgy kísérletezz, hogy otthon vagy.

2021. júl. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Nekem sötétbarna hajam van, és szoktam próbálgatni, de nagyon látszik:(
2021. júl. 27. 22:34
 14/14 anonim ***** válasza:
Nizoral, vagy doki.
2021. aug. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!