Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan tehetném széppé,...

Hogyan tehetném széppé, egészségessé és letisztulttá az arcbőrömet?

Figyelt kérdés
Nem vagyok az a pattanásos típus (meg így 21 évesen már nem is kéne), de érzékeny a bőröm, mindenre nagyon gyorsan reagál és sajna mostanság meg aztán tele is tömtem magam mindenféle sz.r cukros, zsíros kajával. Szóval igen rendesen ki van pattogzódva a bőröm az arcomon. Hogyan lehet megtisztítani? Meg úgy alapból is: ti hogyan ápoljátok az arcbőrötöket? Én nekem annyi a folyamat, hogy reggel és este megmosom hideg vízzel, este tusfürdővel, hogy lehozza a sminket és hidratáló krémet (direkt érzékeny bőrre!) kenek az arcomra sminkelés előtt reggel és este, lefekvés előtt. Ezen kívül heti 1-2-szer át szoktam radírozni, de ennyi. Nem igazán pepecselek vele. Szóval egyrészt: mit ajánlotok, hogy letisztuljon az arcom (tudom, hanyagoljam a zsíros, cukros kajákat), és hogyan gyorsíthatnám ezt a folyamatot meg? És a másik: mit tudok tenni azért, hogy megőrizzem az egészséges arcbőrt, hogyan ápoljam? Köszi. :))

2012. máj. 18. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Állítólag az étkezés is sokat számít, bár én ezt magamon nem vettem észre. Vegyél érzékeny bőrre való pattanástalanító cuccot, néha egy-egy pakolás bolti vagy házi, amelyik neked jobban bejön, ha tudod, akkor kerüld a sminket.
2012. máj. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Oké, étkezésre figyelek, és vizet is csak úgy döntöm magamba, ez eddig is így volt. :))


Húú, viszont... az a baj, h smink nekem... nem csúnya a bőröm, viszont mivel érzékeny, ki van pirosodva és arra rakok mindig egy kevés (tényleg kevés) alapozót, ha kimegyek, mert egyszerűen nem szeretem "vállalni" az arcbőröm, olyan piros! És nem ám olyan rózsásan piros, mint valami hercegnőnek, hanem piros foltos az orcámon, szóval kétoldalra szoktam tenni alapozót, de mindig egyből lemosom, ha hazaérek. Mit tehetnék? :O

2012. máj. 18. 18:59
 3/5 anonim ***** válasza:

Kb. kéthetente, vagy ahogy időd engedi gőzöld ki az arcod. A legegyszerűbb, ha egy kisebb fazékbe teszel fel vizet és amikor felforrot leülsz a konyhaasztalhoz és a fazék felé hajolsz, a fejedre pedig törölközőt teszel. Várj 5-10 percet. A gőzöléstől kitágulnak a pórusok és könnyebb eltávolítani a szennyeződést. Ilyenkor jobban használ az arcradír is, valamint ilyenkor könnyebb kitisztítani a pattanást, mitteszert.

A gőzölés után, ha szükséges tisztítsd ki, nyomd ki a mitteszereket, majd radírozd le az arcod. Utána bő, hideg vízzel moss arcot, a hideg víztől összehúzódnak a pórusok. Majd hidratáld.


Szerintem alapozó helyett inkább azt kellene kideríteni, hogy mitől piros az arcod. Lehet pl. a tusfürdőtől, ugyanis az arcbőr sokkal érzékenyebb, ezért vannak külön arcápolási termékek, vagy lehet, hogy a hidratáló krém nem megfelelő.

A sminklemosásra sminklemosót vagy arctisztító tejet ajánlanék, sokkal kíméletesebb, ugyanakkor lehozza a sminket. De mindenképpen érzékeny bőrre való arctisztító tejet/sminklemosót és arckrémet vegyél. :)

2012. máj. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

[link]

szerintem ezen az oldalon találsz olyan házilag elkészíthető krémet/pakolást/lemosót vagy amit szeretnél, ami megfelelő az arctípusodhoz

2012. máj. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Menj el kozmetikushoz, kérj ultrahangos arc kezelést, és kérj tőle tanácsot! :)
2012. máj. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!