Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lányok, szerintetek mit...

Lányok, szerintetek mit kezdjek a hajammal, hogy igényesebben nézzen ki?

Figyelt kérdés

Először a képek a fejemről ill. a hajamról:


*****

*****

*****

*****


Egy átlagos (koromat tekintve lassan 30 éves) férfi vagyok, akinek problémája van a hajával. Nagyon rossz a hajtípusom, mert nem elég, hogy vékony szálú gyenge, de még ritkult is az évek során és elkezdtem kissé kopaszodni. (Kb pont olyan a hajam mint Vilmos hercegé: [link]


Ezt még rosszabbá téve, zsíros típusú inkább a hajam/fejbőröm, és az a kevés ami van még kevesebbnek és ápolatlanabbnak is tűnhet ha már nem frissen mosott.


Leszögezném, hogy igényes férfi vagyok, semmi gond a higiéniámmal, és a tisztálkodási szokásaimmal. Reggel is és este is zuhanyzom, és ha sportolok napközben természetesen utána is stb. szóval adok magamra ezen a téren, és más téren is.


Ami képeket feltöltöttem, azok direkt ide készültek, hogy látható legyen a problémám. Ez az állapot az ami a hajmosástól számított két nap után jelentkezik.

Nem durván zsíros, de már ha picit is az, az a pár vékony szál összeáll, és már belátni a fejbőrömig.


Szeretnék tanácsot kérni, hogy mit tehetnék vele? Van-e értelme hajat hagynom egyáltalán, vagy legyek kopasz, esetleg ilyen pár milimétres verzióra vágassam le?

Csajoknak mi jönne be? Mit csináljak, hogy jobban nézzen ki a fejem, és ne kelljen a hajam miatt idegesítenem magam ennyire, mert már nagyon zavar. Zselézni értelmetlen, mert akkor is összeáll, ha nem zselézem és hosszabb akkor fújja a szél, kócos vagyok, szóval sehogy nem vagyok kibékülve vele! :(


Azért írtam ki ide a kérdést, mert nem fodrászati meg szépészeti kérdésként akartam elsősorban megközelíteni, ráadásul csak ebben a kategóriában lesz sok komment, mert máshol alig vannak olvasók és válaszolók. :(


Lányok válasza lenne relevánsabb, de férfiakét is várom, mert biztos más is van akinek ilyen típusú haja volt vagy van.. :(


Köszönöm a segítő válaszokat!!



* Automatikusan eltávolított tartalom.

2012. nov. 23. 08:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0-ás gép!
2012. nov. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
nullásgép fekete audi
2012. nov. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
értem értem, de ahhoz még kéne 20kg izom, meg egy rakás tetkó, és egy bikalánc nem? XD
2012. nov. 23. 08:42
 4/19 anonim ***** válasza:
Szerintem jobban állna a pár mm-es haj, ez a hajstílus tényleg öregít(het). De majdnem kopaszként sztem nem tűnnél annyra öregnek.
2012. nov. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell ezt teljesen kopaszra letolni. Pár miliméteres elég. Azt pedig lehet naponta is mosni.
2012. nov. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Szerintem a pár mm-es haj jó lenne, így nem látszik, ha zsíros, és nem is fújja kócosra a szél.

Mivel én lány vagyok, és a mosástól számított 3. napon már elég undorítónak érzem a hajam, főleg a frufru körül, két-háromnaponta hajat mosok, mert én nem szeretnék pici hajat.. :D

2012. nov. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

én is a néhány milliméteres, vagy egy centis hajra szavazok

ez így öregít, és nagyobb a kontraszt a hosszú hajszálak és a csupasz fejbőr között, mintha rövidebb lenne a hajad

ráadásul akkor a hajad zsírosodása se lenne olyan feltűnő, mert kevésbé tud összeállni a rövid haj

2012. nov. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Az a baj, esztétikus sosem lesz, mert vagy ilyen lesz:


[link]


vagy ilyesmi:

[link]


vagy ilyen:

[link]


Tudom, hogy ez van, ne várjak csodát, törődjek bele... :(

A nők 90%-ának az olyan férfiak tetszenek, akiknek szép egészségesen dús és erős hajuk van, eddig még nem zavart, mert régebben dús volt és sűrű de most már nagyon zavaró, és főleg csajozásnál önbizalom romboló... mondjuk eddig még egy barátnőm sem mondta, hogy nem tetszik neki, cska engem zavart..

Persze most direkt összekócolva meg mosatlanul fotóztam le, de alapból nem így áll, mert ha tiszta teljesen és szépen meg van fésülve, akkor kevésbé látni bele, és sokkal igényesebben is néz ki, csak hát 1-2 napnál tovább az az állapot nem marad meg, és mosni kell, ami gondolom még inkább gyorsítja a folyamatot, és a hajszálakat is roncsolhatja, vagy nem tudom...

2012. nov. 23. 08:59
 9/19 anonim ***** válasza:

Szerintem ez elég menő mostanság és a problémáidat is megszünteti (zsíros, ritkuló, kevés)


[link]


[link]


[link]


Ő Sam Worthington, az Avatarban játszott és tök menő katonás haja van. Ez egyszerű frizura, de szerintem neked megfelelő lenne.

2012. nov. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok.

Ha nem szeretnél ilyen rövid hajat, mint amit az előbb belinkeltem, akkor kezelésbe kell venned a hajad.


Hajhullás elleni sampont használj!! Minél drágább készítményt választasz, annál jobb hatást fogsz elérni. A Bánfi hajhullás termék család sem rossz, azonban eléggé zsírosítja a hajat, így ezen problémádon nem változtatna, ugyanúgy kéne mosnod a hajad 2-3 naponta. DE a hajhullást lehet hogy csökkentené. Valamint az ára is nagyon baráti. De én javaslom ha a pénztárcád engedi, akkor vegyél drágább készítményeket a patikába. Kérd ki az eladónő segítségét hogy hajhullásra milyen sampont ajánl. Nekem bevált a Vichy termékcsalád. Drága, de hatásos.

[link]

[link]


Fontos hogy szedjél valamilyen hajvitamint, hajszépségkapszulát. Nekem amik beváltak: Hair Clinic, Revalid (Napi három kapszula és egy-két hónap elteltével észre fogod venni a javulást, és új kis hajak fognak nőni a fejeden)


Egyél nagyon sok gyümölcsöt, zöldséget, mert lehet hogy azért romlott meg ennyire a hajad állapota, mert ezeket keveset eszel.


VÍZ VÍZ VÍZ! Napi 4-5 liter vizet igyál meg!

2012. nov. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!