Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lányok, szerintetek mit...

Lányok, szerintetek mit kezdjek a hajammal, hogy igényesebben nézzen ki?

Figyelt kérdés

Először a képek a fejemről ill. a hajamról:


*****

*****

*****

*****


Egy átlagos (koromat tekintve lassan 30 éves) férfi vagyok, akinek problémája van a hajával. Nagyon rossz a hajtípusom, mert nem elég, hogy vékony szálú gyenge, de még ritkult is az évek során és elkezdtem kissé kopaszodni. (Kb pont olyan a hajam mint Vilmos hercegé: [link]


Ezt még rosszabbá téve, zsíros típusú inkább a hajam/fejbőröm, és az a kevés ami van még kevesebbnek és ápolatlanabbnak is tűnhet ha már nem frissen mosott.


Leszögezném, hogy igényes férfi vagyok, semmi gond a higiéniámmal, és a tisztálkodási szokásaimmal. Reggel is és este is zuhanyzom, és ha sportolok napközben természetesen utána is stb. szóval adok magamra ezen a téren, és más téren is.


Ami képeket feltöltöttem, azok direkt ide készültek, hogy látható legyen a problémám. Ez az állapot az ami a hajmosástól számított két nap után jelentkezik.

Nem durván zsíros, de már ha picit is az, az a pár vékony szál összeáll, és már belátni a fejbőrömig.


Szeretnék tanácsot kérni, hogy mit tehetnék vele? Van-e értelme hajat hagynom egyáltalán, vagy legyek kopasz, esetleg ilyen pár milimétres verzióra vágassam le?

Csajoknak mi jönne be? Mit csináljak, hogy jobban nézzen ki a fejem, és ne kelljen a hajam miatt idegesítenem magam ennyire, mert már nagyon zavar. Zselézni értelmetlen, mert akkor is összeáll, ha nem zselézem és hosszabb akkor fújja a szél, kócos vagyok, szóval sehogy nem vagyok kibékülve vele! :(


Azért írtam ki ide a kérdést, mert nem fodrászati meg szépészeti kérdésként akartam elsősorban megközelíteni, ráadásul csak ebben a kategóriában lesz sok komment, mert máshol alig vannak olvasók és válaszolók. :(


Lányok válasza lenne relevánsabb, de férfiakét is várom, mert biztos más is van akinek ilyen típusú haja volt vagy van.. :(


Köszönöm a segítő válaszokat!!



* Automatikusan eltávolított tartalom.

2012. nov. 23. 08:38
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Oké, a fent linkelt Avataros színész hajviseletét el tudnám képzelni, és ezt is pl: [link]


de itt is az a lényeg, hogy nekik azért is áll jól ez a rövid, mert sűrű mint a kefe, és úgy tök jól néz ki, de ritka haj esetén nem lesz olyan...:(


Bánfi hajszeszt használtam/használok, de ahogy írtad is, zsírosít, ráadásul büdös is, még ha utána hajat is mosok 2x akkor is. Talán a hullást megállította (?) de nem mernék rá megesküdni. Amúgy meg, igazából nem mondanám, hogy extrém hajhullásom lenne, vagy egyáltalán lenne.

A családabn apámnak és nagyapámnak is ilyen haja volt. Nagyapám csak azért volt tök kopasz öregségére, mert minden nap leborotválta, de amúgy lett volna ilyen pehely haja mint nekem, meg apának is van, csak ezek a hajtípusok így kezelhetetlenek! :( Több nem lesz, kevesebb talán de elfogyni azért nem fog, ezt tudom előre, csak ilyen sz@r ritka marad.. :(


Persze lehetne ilyen hajterápiát próbálgatni meg beszedni mindenfélét, lehet ráveszem magam, de annyira bizonytalan, és lutri az egész, hogy elmegy a kedvem már előre is, hogy feleslegesen kenem mindenféle cuccal fejem 1 évig, meg szedek be mindenféle bogyót és nem lesz változás,... akkor meg mégjobban dühös leszek az egész dologra, ráadásul egy vagyont szórnék ki az ablakon.

A kopaszodás ellenszerét még nem találták fel, a többi meg csak alkímia és mítosz... :(

2012. nov. 23. 09:38
 12/19 A kérdező kommentje:
várok még véleményeket, kíváncsi vagyok manapság mennyire szimpatikus nők körében az ilyen nagyon rövid haj, de úgy érzem mindenképpen le kell nyíratnom, mert a mostaninál még mindig jobb a nagyon rövid...
2012. nov. 23. 10:16
 13/19 anonim ***** válasza:

Hát igen, a mostaninál mindenképp jobb lesz a rövid haj.


Amúgy meg nem "mindenféle bogyókat" szednél be, hanem vitamint. Olyan vitaminokat, ásványi anyagokat, amik kifejezetten a hajnak kellenek ahhoz hogy szép, egészséges, erős legyen. Ha a fejbőrnek, hajnak nincsenek meg ezek a vitaminok (mert az étkezésedből nem nyeri ki, nem tudja előállítani) akkor más úton kell pótolni, különben rossz minőségű, ritka, gyenge, csúnya lesz.


A hajvitamin szedése, és a rengeteg víz elfogyasztása biztos nem kidobott pénz vagy időpocsékolás. Lehet hogy nem fogsz azonnali eredményt tapasztalni, mivel idő kell a fejnek hogy regenerálódjon...de hosszú távon mindenképpen segíted a hajad és a mostaninál már csak jobb lehet a kinézete.

2012. nov. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Akkor kombináljuk a kettőt (állítólag talán jót is tesz ha nyírva van a haj jobban, bár ez lehet baromság), lenyírhatnám rövidre, komfortosabb lenne és jobban érezném magam kicsit (vagy akár nagyon is), és emellett használhatnám a hajregenerálást meg szedném a vitaminokat, és rövid hajat hordva is látnám, hogy sűrűsödik javul stb...

Aztán ha hosszabbat akarok később akkor még azt is lehet, jobb ötletem nincs...

Köszi!


Amúgy vizet iszom sokat! Napi 3 litert amúgy is, sport miatt. Az étrendem gazdag, mivel vidéken élek, sok zöldséget (nyerset is) és gyümölcsöt fogyasztok, ebben nincs hiány, persze olyan anyagok amik természetes úton nem vihetők be szükségesek lehetnek készítmények formájában, értem én és igazat is adok.

2012. nov. 23. 11:01
 15/19 anonim ***** válasza:
mi a baj jude law hajával? :P szerintem jól néz ki. Én arra szavazok, hogy olyan 13-15 mm-es hajat nyírass magadnak (vagy ha van hajnyíró, akkor csinálj), egyáltalán nem fog hülyén kinézni. Nekem még be is jön, amikor valaki így kopaszodik :) azt még meg lehet csinálni, hogy oldalt meg pár mm-vel rövidebbre, úgy jobban néz ki szerintem
2012. nov. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
nekem az nem tetszik, amit a 2. oldalon elsőként linkeltél. Iknább maradj az egyenletesen rövid hajnál
2012. nov. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
bánfi sampont próbáld ki! és a hajszeszét
2012. nov. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Hát szerintem a kopaszodásnak igen is van ellenszere.

A bátyám veled egykorú és 19 éves kora óta dolgozik Angliában férfi modellként. Hosszú dús hajjal szerződött le, aztán 22 éves korában kb. fél alatt olyanra ritkult meg a haja, mint a tiéd. Az ügynökségnél közölték vele, hogyha nem varázsol magának megint hosszú dús hajat, akkor ki van rúgva. Csináltatott magának egy majdnem egymillió forint értékű speciális póthajat, amit a fejedre rögzítve, akár mindennap lehet viselni és akár még sportolni (úszni) is lehet benne. Nincs ember, aki megmondaná, hogy nem saját haj. Azóta Magyarországon is jelen van ez a cég: www.kopasz.hu itt találod meg őket.

Én 24 éves vagyok, zenészként dolgozom és már a második hajbeültetésemen vagyok túl. Ez végleges megoldás a kopaszodásra, amire szükségem is van, mert még sok-sok évek szeretnék színpadképes lenni.

Ne add fel a reményt, ugyanis két múlva a Prostaglandin D2 -es enzim hatását blokkoló gyógyszerekkel végleg leszámolhatunk a korai kopaszodással, ha nem hiszed keress rá, a gyógyszert már tesztelik.

Tíz év múlva pedig már biztonságossá válik a mátrix-sejtes hajklónozás, amivel a már több éve kopasz embereknek is fiatalkori dús hajuk lehet véglegesen, azaz sose fog kihullani. (Persze csak, ha meg tudják majd fizetni, mert tuti, hogy először csillagászati lesz az ára).

Szerintem az első dolog, amit meg kellene tenned a fokozott zsírosodás megszüntetése, bőrgyógyász orvos által felírt gyógysamponnal, ha vizsgálatkor apró gyulladásokat is talál a fejbőrön, akkor valószínűleg ketokonazol tartalmú sampont fog felírni, ami fél éves napi használat után segíthet valamelyest a hajhulláson is. A zsírosodás a fokozott faggyúmirigy termelés miatt, amúgy is fokozza hajhullást. Utána következhet a hajhullás mérséklése, lassítása. Erre a legjobb módszer a napi kétszeri minoxidil tartalmú ecsetelő és/vagy napi 1 mg finasteride tartalmú gyógyszer, kiegészítve napi 25 mg cinkkel (Fontos!), C-vitamminal és esetleg sörélesztővel.

Végül kicsit megnöveszted a hajad és jöhet a hajdúsító spray, amivel a ritkás hajjal csodákat lehet tenni: www.suruhajat.hu

A másik megoldás, hogy levágatod, de ez a hajhullás problémáját nem oldja meg és mint írtad a nők 90%-ának nem nagyon tetszik, de ez az átlag ember megoldása és valljuk be, hogy egy kényelmes megoldás.

Jude Law sajnos a lehető legrosszabb példa, akit fel lehet hozni, ő már sokszor kijelentette, hogy a kopaszodásának felvállalásával a természetességet pártolja, tüntetve az USA-ban néhány éve tomboló hajbeültetési hullám ellen.

Tapasztalatom szerint Európában és főként Magyarországon, az emberek nagy része egyáltalán nem természetesség párti, sőt a szépség korral járó elvesztését egyáltalán nem természetes dolognak tartják, hanem orvosolandó katasztrófának és a külsőleg nem tökéletes embereket, pedig minden tekintetben átlagon alulinak.

Nekem ez a tapasztalatom, egy társadalmi elvárás, ami évről évre sajnos egyre "szigorúbb" lesz, és egyre nehezebb neki megfelelni.


Remélem tudtam segíteni, ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj privátban! :)

2012. nov. 26. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, bocsi a helyesírási hibákért, és a sok kimaradt szóért. :D

Még annyit, hogy bár a kopaszodás idővel a világ fehér bőrű férfi lakosságának 99%-át érinti, a kisebb-nagyobb hajritkulás pedig az idősebb nők 80%-át, ettől még az emberek nagy részének nem fog tetszeni, köszönhetően a médiának, a mozinak és a szórakoztatóiparnak. Hihetetlen, de a történelemben volt olyan időszak, amikor a kopaszodás nagyon "menő" dolognak számított, olyannyira, hogy sok akkori fiatal, aki még nem kopaszodott, megpróbálta úgy leborotválni a hajának egy részét, hogy úgy tűnjön mintha ő már egy érett, életerős, bölcs, kopaszodó férfi lenne. :D Az akkori csajoknak ez valószínűleg nagyon bejött...

2012. nov. 26. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!