Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon száraz, sprőd a hajam,...

Nagyon száraz, sprőd a hajam, nen tudom, mit kezdjek vele!?

Figyelt kérdés

Alapból a bőr és hajtípusom száraz, de az elmúlt hónapokban a hajam állapota már nagyon elkeserítő. Iszonyú száraz, elektromos, vékony szálú, sprőd. Eddig normál hajra való sampont használtam, és selymessè tette a hajam, de az utóbbi hónapokban már az sem használt, a frissen mosott hajam is borzasztóan száraz volt. Ugye erre még a hajszàrító is rátesz egy lapáttal, de kénytelen vagyok megszárítani, mert a hajam is elèggè sokat hullott mostanaban és nem szeretnèm kockáztatni hogy megfáznak a hajhagymàk. Mivel a száraz hajam szèt is áll, ki is kell vasalnom, amitől megintcsak száraz lesz. :( Próbáltam már kifejezetten száraz hajra való sampont de az meg lelapulttà, furcsa, zsíros hatàsúvá tette a hajam, az sem segített. Most panten (?) Azt hiszem ez a neve - vèkony szálú hajra való sampont használok ès remèlem megerősödik tőle a hajam, de ugyanúgy száraz marad. Balzsamot is használok. Egyébkènt világéletemben száraz volt a hajam de hajmosás után mindig selymes volt, csak mostanában ilyen és nem tudom mièrt ès mit lehetne tenni. :( Amúgy zsírosodni sosem szokott.


Esetleg van akinek ilyen a haja és tud valami jó trükköt? Sampon, pakolás, akármi??



2018. ápr. 25. 12:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Próbálj minőségibb sampont használni.

Én tudok neked ajánlani smapont-balzsamot-pakolást de az 10 ezer körül van.

2018. ápr. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
47%

Kókuszolajas pakolás 1000 ft körül van

Kallos tejproteines pakolás 1000 ft körül van

Ezek beváltak!


(1. ide miért nem írod ki? reklámnak miősülne?)

2018. ápr. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szia! Ne vasald a hajad. Hidd el, nagyon rosszat teszel vele, és ha legalább azt abbahagyod, máris sokkal jobb lesz. Amúgy én is a kokuszolajos hajpakolast ajánlom, a DM-ben lehet kapni bio, szűz kokuszolajat. Ezt melegotsd meg a tenyerét között, és vidd fel a hajadra. Éjszakára felteheted és benne aludhatsz, minél tovább rajtahagyod, annál jobb :) utána samponnal mosd ki. Szerintem érdemes lenne valami természetesebb összetevőket tartalmazó samponra valtanod, nem.kell feltétlenül 10000 ftot áldozni rá :) Pl DM Alverde samponok. A kokuszolajat a hajtovekre ne kend, csak a hajhosszra, mert nagyon nehéz kimosni. Amúgy 2 samponozassal teljesen kijön. Szárítani muszáj a hajat, kivéve nyáron 40 fokban :) amúgy a pakolasba keverhetsz pl e vitamin olajat, illetve dexpanthenolt (mindkettőt be tudod szerezni a Cosmio natúrkozmetikum alapanyag boltban, mindkettőből egy kis uvegcsenyi 600-700 Ft körül van, és sokáig elég, mert nem.kell.belole sok), vagy olívaolajat. Én szoktam olvasni egy tojást is beledolgozni a hajamba, amit aztán persze kimosok samponnal. Szintén jó a levendula illóolaj, ebből keveset a fejbőrödbe is masszirozhatsz. Amúgy, ha nagyon száll, meg elektromos a hajad, a kokuszolaj akkor is jó szolgálatot tesz: nagyon kis mennyiséget oszlass el a tenyeredben, és ezzel zabolazd meg a hajad. Nekem nagyon bejött!! Nyilván nagyon kevés kell belőle. Ezen kívül igyál 3 liter vizet naponta, táplálkozó egészségesen, szedj vitaminokat. Vannak kifejezetten haj-bor-korom vitaminok is.
2018. ápr. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ki fogom próbálni a kókuszolajat mindenféleképpen.

#3 Tudom hogy rosszat tesz a hajvasaló. De anélkül tényleg csúnya a hajam. :( Ilyesmi: https://google/images/BGFwC4

2018. ápr. 25. 14:29
 5/14 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem ugyanez volt csak nekem kb. egyik napról a másikra vált kezelhetetlenné. Előtte egész jó állapotú volt de egyszer csak úgy kelltem fel,hogy alig bírom kifésülni, kocolódik, törik és durva tapintású. Nekem cisztám volt, mint kiderült és valószínűleg az okozta, mert mást nem találtak de sajnos azóta is ilyen pedig felszívódott. Nekem az yves rocher sérült hajra való termékei segítettek nagyon sokat és bár néha még mindig nyűgös a hajam nagyon jó fele halad. Szépen nő pedig azelőtt sem volt jellemző a gyors hajnövekedés rám de ez beindította. Én a sampont, balzsamot, éjszakai hajpakolást és mosás előtti olajat használom. Sampon, balzsam kb. 1000 ft de jobb mint a drogériások, hajolaj kb 2000 ft és az éjszakai pakolás is.
2018. ápr. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A mindennapos vasalás nagyon rosszat tesz, mindenképp hagyd abba, vagy legalább drasztikusan csökkentsd le a számát. Használj valami hővédő sprayt, sokfélét lehet kapni a drogériákban. De az lenne a legjobb, ha nem vasalnad. Fogd össze pl copfba, vagy kontyba. Kokuszolajat felmelegíthetsz a tenyeredben, vodd fel a hajhosszra, nagyon kis mennyiséget, és az segít abban, hogy ne legyen ilyen szálló és szálas és száraz.
2018. ápr. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szia nekem is ilyen volt.én beruháztam egy drágább hajszáritora. (Remington ionic Dry 2200.ra szép egyenesre tudom vele száritani a szalmakazal hajamat.igy nemkell többet vasalnom! Napi 1,5 liter folyadékot iszom. Piros Gliss kur sampon és balzsamot használok.heti 1 szer kokusz zsirt teszek rá. Amikor ezt elkeztem vállig eltőrt a hajam.azota elteltem pontosan 2 év.hát középig ér a hajam és makk egéséges :)
2018. ápr. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Miért minősülne reklámnak? :D Meg akartam várni míg egyáltalán a kérdező válaszol de tudod nem lógok itt mindig mint te.
2018. ápr. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Látom nem is érdekli úgyhogy akkor használja a kókuszos szart mert attól biztos jobb lesz a haja.
2018. ápr. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Utolsó, miért ne érdekelne? Bár tényleg azonnal megírhattad volna a nevét a samponnak, nem tudom, miért olyan nagy titok. Meg nem tudom mi számít annyira minőséginek, de eddig se gagyi termékeket használtam, és eddig egész életemben selymes volt a hajam.


Egy korábbi kommentre reagálva: nem minden nap vasalom a hajam, hanem minden hajmosás után (hetente - lehet hogy ezen megdöbbentek, de nekem ilyen a hajam, nem kell sűrűbben mosnom) és ha kivasalom akkor egyenes is marad a további napokra..egészen a következő hajmosásig.


Köszönöm mindenkinek a jó tanácsokat.

2018. ápr. 26. 10:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!