Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szerintetek egy felnőtt férfi...

Szerintetek egy felnőtt férfi körmével, annak ápolásával kapcsolatban mik lehetnek a nő részéről az elvárások egy párkapcsolatban?

Figyelt kérdés
Párom tegnap este megjegyezte, hogy a körmeim szerinte nem kellőképpen ápoltak, ugyanis egyrészt a körmeim vége nem "szép kerek", hanem imitt-amott szögletes (csipesszel vágom, amivel csak több csippentéssel tudok vágni 1 körmöt - egyébként pár nap alatt szépen kerekre kopik), másrészt a körömágynál a bőr le van nőve a körömre. Először felajánlotta, majd később már akarta, hogy hadd vághassa le. Én nemet mondtam, mivel - férfi körömhöz képest - egyrészt teljesen normális kinézetűnek találom a körmeimet, másrészt ez eddig senkit nem zavart korábban, harmadrészt meg nem találom férfiasnak, hogy valaki már a körömápolásra is a nőkével összemérhető (nekem a "szükségesnél több") időt, energiát szánjon. Az ebből fakadó vita szinte már mellékes :) ("nem szép, miért nem engeded?", "mert szerintem hülyeség, b..zis, nem férfias", "de hadd csináljam már!", "mondom, hogy nem" ....) Mit gondoltok, nálatok ez hogy van a kapcsolatban?

2018. okt. 3. 10:22
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Apolt korom nem fekete a lenovesnel, hanem feher. Lehetoleg le van vagva (bocs, de a nok korme is, nem csupan a ferfiake!)

Ennyi. Nem nagy kunszt. Ha reces, az ot akkor zavarhatja, amikor ujjazod. Es ne engedd, hogy o vagja. Tenyleg bu*is lenne.

2018. okt. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Az, hogy mi a véleményünk, a ti problémátokat nem oldja meg. Az nem érv, hogy "egy csomó ismeretlen fórumozó is így gondolja".

2. Megpróbálhatnád a szexuális szorongásaidat nem kivetíteni mindenre. Nem látom, hogy ez miért lenne bu­zis vagy férfiatlan.

3. Miért veszekedtek ilyen semmiségen? Valamelyikőtök engedjen, vagy ő, vagy te. Nem szabad ilyesmiből ügyet csinálni.

2018. okt. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk még a laptoppal vagyok elfoglalva egy kézzel, addig a másikon vágja reszeli a párom a körmöm. Pedikűr, manikűr az ő dolga, vagy is ő akarja nekem megcsinálni. Van hozzá egy komplett készlete. Neki örömöt okoz, csinálja.

Különben, én is magamnak 2 perc alatt végzek vele.

2018. okt. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Nem értem, a körömápolás miért lenne b*zis még ha pasinak is van csinálva? Max akkor lenne az ha valamilyen színes lakkal is ki lenne még festve
2018. okt. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a meglátásaitokat, bár az eredeti kérdésre csak 1 válasz érkezett. Most kezdek rettegni, mi less ma este, meg tudom-e győzni az asszonyt, hogy NE legyen körömvágás, mert még itt a GYK-n is ezt írják :D
2018. okt. 3. 16:32
 6/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan hagyhatod neki, nem meleg dolog, maniküröshöz is rengeteg férfi jár, de a leírásodból nem gondolom, hogy ápolatlan a kezed, szóval nem értem mit erőlködik ennyire a barátnőd.
2018. okt. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem igazán hagyhatnád neki. Most mi van abban ha egy picit többet adsz magadra? 5 percig elszórakozna vele és ennyi, nem halnál bele. Az én párom még azt is hagyja hogy a pattijait kinyomogassam, kiszedjem a szemöldökét, meg lekezeljem mindenféle kozmetikai szerrel. Ő kicsit jobban néz ki utána, én pedig élvezem. Egyikőnknek sincs belőle hátránya. Nektek se lenne.
2018. okt. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#5: 2-es vagyok. Nem kell meggyőznöd! Ne hagyd, hogy gond, ügy vagy vita legyen ebből.


Megpróbálom szemléltetni: te most úgy éled meg ezt a helyzetet, mintha eddig haladtál volna egy egyenes úton, ami most kettéválik balra és jobbra. Az egyik irányban a manikűrözés van, a másik irányban a manikűrözés hiánya. És most választanod kell eközött a két egyenrangú irány között, és mivel te képviseled az egyiket, a barátnőd pedig a másikat, az egyikőtöknek le kell győznie a másikat, hogy bármelyik irányba tovább tudj menni. Valójában NEM ez a helyzet.


Te valójában egy széles, ismert, nyílegyenes, kitaposott úton mész, ami a manikűr hiányát jelképezi. Ezen haladsz és haladnál tovább örökké. De ezen a nagy, egyenes főúton feltűnt egy leágazás oldalra, egy kisebb, járatlan mellékutca. A barátnőd arról próbál meggyőzni, hogy hagyd el a megszokott utadat és térj le. Az itt a nagyon fontos különbség, hogy NEM állsz dilemma előtt, NEM szükséges döntést hoznod ahhoz, hogy tovább haladj. Ha nem hozol döntést, mész tovább, ahogy eddig, ez az alapértelmezett kimenetel. Ez az, amit javaslok, az, hogy nem csinálsz az egészből ügyet, vitát, nem hagyod, hogy döntéshelyzetbe kerülj.


Tudom, hogy banális példa, de remélem átjön a hozzáállás.

2018. okt. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
T
2019. jún. 12. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem probléna egy férfinek egy nő rendbe teszi a körmeit.

Én is megengedem a barátnőmnek manikűr pedikűr dolga és imádom hogy rendben vannak.

Nálunk minden héten van manikűr és kéthetente pedikűr gyönyörűen levágja a körmöm feltolja a bőrt és az számít feltolt azt eltávolítja.

Pedikűrnél ugyan ez.

Én sokkal jobban érzem magam a közérzetem sokkal jobb így hogy a barátnőm csinálja És tényleg ápoltak a kezeim és a lábaim sokkal szívesebben húzok szandált és sokkal szívesebben veszem elő a kezemet is.

2019. jún. 12. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!