Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Furcsa kérdés: hajvágás utáni...

Furcsa kérdés: hajvágás utáni "rövid hajszálak" veszélyesek?

Figyelt kérdés

Na szóval, férfi vagyok, és erős a hajam. Rövidre van nyírva, van, hogy itthon vágom magamnak, van, hogy a fodrász. De mindig maradnak apróbb hajszálak az arcomon, nyakamon. Volt, hogy mikor lesöpörtem őket, beleálltak a kezembe, annyira "élesek".


Attól kezdtem tartani, hogy ezeket belélegzem, és netán a légcsövembe "kallódnak". Ha ennyire élesek és képesek beleállni a torokba . nyelőcsőbe, nem okozhatnak gondot?


Biztos paranoiás vagyok :D


2018. dec. 9. 16:56
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
igen
2018. dec. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kicsit bővebben? :)
2018. dec. 9. 17:10
 3/8 anonim ***** válasza:
igen, paranoiás vagy.
2018. dec. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A kérdés nem a "biztos paranoiás vagyok" mondatra vonatkozott, ezt tudom ;)


de azért valamennyi valóság/veszély alapja van a dolognak?

épp most olvastam, hogy egy fodrász hölgynek komoly egészségügyi gondja akadt, mert beszippantotta folyamatosan ezeket a rövid hajszálakat. azóta maszkod kell hordjon.

2018. dec. 9. 17:41
 5/8 anonim ***** válasza:

Értem, hogy nem arra vonatkozott, de mégis ez a válasz.


Vagy mit akarsz hallani? HALÁLOS HAJNYÍRÁS?


A fordrász ismerősödnek ki tudja mi baja volt, de magadat ne hasonlítsd már össze egy fodrásszal aki napi 8 órában hajat vág. Mondjuk agysebésszel se!

2018. dec. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Inkább valami megnyugtató válaszra vártam volna némi magyarázattal: mi van, ha a légcsőbe kerül egy ilyen kis éles hajszál darab. Mi történik vele, hogy kerül ki/le onnan, stb.


Sokkal könnyebb megnyugodni akkor, ha valaminek értem a magyarázatát, mintha csak ráfognák, h szimplán hülye vagyok és nem mérvadó és helyénvaló a félelmem.

2018. dec. 9. 20:20
 7/8 anonim ***** válasza:

Az orrban azért találhatok szőrök, hogy a bekerülő port, polleneket és egyéb apróbb szennyeződéseket a mélyebb légutaktól távol tartsák, tehát az apró hajszál ezeken fennakad, vagy tüsszentéssel távozik.

Ha mégis légcsőre kerül, akkor onnan szintén kitisztul, köhögés, tüsszentés során, illetve a szervezet tisztito folyamatai során.A tüdőbe is bejut némi szennyeződés ez természetes, de nem lesz ilyesmitől bajod, ez kb olyan.mint amikor elmész a platánfák alatt és telemegy orrod, szemed a platánszőrrel, mégse halsz bele.

Én me pl tíz éve "eszem" a macskaszőrt, mégis élek még.

2019. máj. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi :))
2019. jún. 2. 00:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!