Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Rettenetesen csúnya vagyok,...

Rettenetesen csúnya vagyok, mit tegyek? (többi lent)

Figyelt kérdés
Az is probléma, hogy mindemellett nagyon félénk vagyok és érzékeny. Könnyen elsírom magam, de nem csak akkor, ha engem bántanak, hanem akkor is, ha valaki mást. A félénkségem meg itt azt jelenti, hogy nem merek egyáltalán odamenni senkihez a suliban és beszélgetést kezdeményezni. Sajnos csúnya is vagyok. Igazából eddig is tudtam magamról,de most nemrégiben két fiú is azt mondta, hogy se nekik, meg valószínűleg senki másnak nem jövök be. Mindezt hangosan röhögve. Nagyon el vagyok keseredve, de komolyan, életemben nem voltam még ennyire szomorú, mint most. Mit tegyek? 16/l

2021. nov. 19. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Pszichológus
2021. nov. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
Szia! Emiatt ne bánkódj, nem a korodbelieknek fogsz tetszeni. A 16 éves fiúk nem olyanok, mint egy 16 éves lány, vagy ritka. A szépség relatív, mindenki másként szép, egyébként valakinek pont ez fog tetszeni benned, hogy érzékeny vagy és törődsz mások érzéseivel is. Semmi baj ezzel, én is érzékeny vagyok mindenre. A szépséget tekintve nagyon sok dologgal tudsz rajta változtatni. Pl. Haj(megfelelő haj kiválasztása és megtalálása, ami illik az arcodhoz akár évekbe is telhet), arc (szemöldök, műszempilla), stílus (ruhák, kiegészítők,cipő) Ez mind-mind feldobja a külsőd és ha nem is te vagy a legszebb csaj a suliban, vagy akárhol, akkor is látják, hogy foglalkozol magaddal és igényes vagy a külsődre, ami már plusz pont, hiszen ezt sokan nem csinálják még felnőttként sem. Az érzékenységhez pedig annyit tudok tanácsolni, hogy próbálj néha kilépni a komfortzónádból, dícsérj meg valakit, akinek tetszik a cipője, kérdezz embereket a napjukról, légy önmagad és soha ne bánd, hogy érzékeny vagy. Az meg, hogy csúnya vagy ki mondja, a két kis srác? Ne viccelj .. Mindig lehet jobbat kihozni magadból, persze ez mind mind pénz és idő, de ha teszel érte, hidd el megfogja hálálni magát. Itt a karácsony, kérj olyan dolgokat, ha teheted, amik a külsődre jótékonyan hatnak. Sok sikert! És mindig van jobb és rosszabb is, ezt ne feledd!
2021. nov. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%
1.-nek üzenem, ha nem tud érdemben hozzászólni, akkor inkább lapozzon tovább. (2. voltam)
2021. nov. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Hú te.. Nehéz lehet most neked.


Az a baj, hogy nagyon nehéz tanácsot adni. Ha azt mondom, nehezen hiszem, hogy tényleg csúnya vagy es inkább csak a kamaszkori érzékenység, az nem segít. Egyfelől azt érzed elbagatellizalom amit mondasz, másfelől ettől még benned ugyanúgy szar érzés lesz...


Én inkább azt javasolnám, hogy valamilyen módon igenis próbálj kapcsolatot teremteni bárkivel, akinek adsz a szavára, és akiből tudsz némi erőt meríteni.


Néha már önmagában az segít, ha tudod, hogy valakinek fontos vagy, aki szépnek lát(még akkor is ha te állítod, hogy csúnya vagy), és akire tudod, hogy számíthatsz.


Azt mindenképpen tudatosítanod kell, hogy akárhogy néz ki valaki, meg nincs több, vagy kevesebb joga boldognak lenni. Nem érsz kevesebbet semmivel!


Nem áll könnyű időszak előtted, a kamaszkor szívás, főleg ebben az elbaszott értékeket ünneplő világban. De találj valami fogódzkodót, egy hobbit, amit szívvel lélekkel csinálsz.


Menj el valamit sportolni, ahol van közösség. Egyrészt amikor a seggeden veszed a levegőt, nehéz hülyeségeket mantrázni, másfelől Ahogy érnek sikerélmények, a sok negatív gondolat helyére egyre tobb jó kerül majd.

Kicsit javul az önbizalmad, látod majd milyen ügyes es kitartó vagy.. Ha esetleg idősebbek is lesznek ott, az is jót tehet, hogy hallasz mást is, nem csak kis pattanasos pöcsök agyatlan fröcsögését.


Én innen indulnék.. Megoldás mindenre? Nem. De hidd el, ha van célod, az már segít, ad egy kiállást.


Szóval kitartást kislány, jó lesz! Csak ne ragadj ebbe bele :)


29N

2021. nov. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
94%

Szia. Bár nem teljesen egyezik a helyzetünk, de hatalmas önbizalom hiányban szenvedtem 16 évesen. Nagyon félénk is voltam emiatt. Azt éreztem állandóan, hogy sose lennék elég jó senkinek, és, hogy mindig vannálam jobb opció. Állandóan más lányokhoz hasonlítgattam magamat. És nem szabad! Erre így "vénebb fejjel" jöttem rá. Sokszor nem is mások, hanem saját magam húztam le magamat.Sokszor tudok nem szép jelzőket mondani magamra. És közben meg ha más szidja magát, akkor azonnal közbe lépek, hogy te meg miről beszélsz, csodálatos vagy...

Első kommentre reagálva: pszichológus nem egy rossz megoldás, de tapasztalatból tudom, hogy Mo-n ennek a helyzete nem nagyon kiforrt. Gondolom a kérdező nem mer előhozakodni a szüleinek az ötlettel, iskolai pszichológushoz meg nem mer/mersz elmenni, mert nyilván iskolában mindenki megtudná, és újabb bántásoknak tennéd ki magad. Magán úton meg eléggé drágák sajnos.

Elősször is a szépség egy nagyon relatív dolog. Akik téged piszkálnak valószínűleg valamiért irigyek rád és marhára nincsenek a saját életükkel megelégedve.

Én is azt tudnám javasolni, hogy kezdj el valamit csinálni a szabadidődben ami leköt, esetleg ezáltal egy új közösségbe bekerülsz. Tudom ezt a lépést megtenni nagyon nehéz, de én is random belevágtam újabb dolgokba. És az akkor idegen emberekkel mára nagyon jóban vagyok. És belegondolok mennyire izgultam az elején. Néha az embernek szembe kell nézni a félelmeivel és belelökni magadat az akkor rémisztőnek és kényelmetlennek tűnő helyzetekbe. A végén nagyon hálás leszel magadnak, hidd el.

Én elsőkörben az edzőterembe járást javasolnám. Nekem anno ez adta meg az önbizalmamat. Elősször korán reggel mentem, hogy ne találkozzak senkivel. Aztán amikor a formám kezdett jobb lenni, mentem amikor tudtam. És lányoknak nagyon szép alakot ad. És hidd el, a teremben mindenki kezdte valahol, mindenki kedves és segítőkész.

Vagy ha ez nem, esetleg valami más sportolás szerintem segítene. Esetleg valami táncos dolog? Nekem anno a sport volt a megmentőm. Kiadtam a bennem levő feszültséget, aztán azon kaptam magamat, hogy nagyon tetszik a formám átalakulása, és ezt mások is észre vették. Ma ot tartok, hogy személyi edzőnek tanulok, pedig nagyon messze állt ez tőlem :)

Remélem tudtam segíteni. És kitartást. Sajnos sok a buta ember, de túl kell nőni rajtuk és bizonyítani, hogy jobb vagy náluk. :)

2021. nov. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
87%
utolsó kommentelő voltam kihagytam, hogy: 21N
2021. nov. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
"Átkozott a világ, amiért a külsőségek irányába tendálódik"
2021. nov. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Most erre mit mondjunk,kérdező?

Te is megkaptad ezt,én is megkaptam.

Teszünk ellene,attól még nem leszünk sem 40 kilósak,sem szépségkirálynők.Ettől sokkal rosszabb dolgok is fognak érni,mint hogy pár idióta csúnyának nevez.

A jó hír,hogy megkell tanulni ezt le*zarni.Találj egy hobbit,és szerintem menj egy olyan közösségbe,ahol normálisabb közösség vehet körül.Nem mondom,hogy másik iskola,mert az összes ilyenkorú lassan idióta.

Inkább valami olyan,ami a hobbidnak megfelel.

2022. márc. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!