Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Igényesség, nőiesség? Nektek...

Igényesség, nőiesség? Nektek számít?

Figyelt kérdés

Nagyon sok (korábban) igényes, csinos hölgyet ismertem, akik miután Édesanyák lettek, teljesen elhanyagolták magukat...

Az utcán sóvárogva nézik, ha valaki nem leharcolt sportcipőben és 100 éves kabátban megy, hanem kicsit sminkeli magát és a haja sincs évek óta a feje tetejére csatolva.... De maguk, sosem tennének a szépségük érdekében semmit, max majd ha visszamennek dolgozni, akkor talán újra adnak magukra egy cseppet, de a játszótérre? Ugyan, minek is...


Tudom, mindenki más és nem szeretnék provokálni senkit, meg elítélni sem, de őszintén szólva, a véleményem az, hogy egy nő, minden körülmények között maradjon nő!


Én a terhességem alatt híztam ugyan sajnos több, mint 23 kilót, és a 183 centimhez, voltam 110 kiló, de így is mindenki azt mondta, hogy nem látszik, csinos vagyok, meg sem mondanák, hogy ennyi vagyok.

(Természetesen már lefogytam, edzek itthon reggelente, míg a lányom még alszik, pedig nem dob ki az ágy, de megteszem, és már 86 kiló vagyok, de a cél, még -10!! :))


Nem hagytam el magam, a kórházban sem, pedig hogyan jósolgattak, hogy na majd meglátod, hetekig hajat sem mosol és hálóingben élsz, meg ordítasz szülés közben...

NEM így lett! Van önuralmam és minden úgy alakult, ahogy terveztem, pedig nekem is borzasztóan fájt, nem csak annak, aki káromkodik és mindenkit leüvölt!

Egy "szuper" atóniás vérzés után is (ami miatt szétkapták az eredeti varrataimat és két órán át ügyeskedtek bennem), reggel egyből kiszenvedtem magam a fürdőbe és letusoltam, és minden reggel minimálisan sminkeltem, feltűztem a hajam előnyösen, felöltöztem utcai ruhába,persze nem minden nap, de az is volt rajtam, mert nem szerettem a hálóinget.

Éjjel nappal velem volt a lányom, nem engedtem, hogy idegenekkel legyen, miután világra hoztam!! (Pedig mennyire nem tudott aludni szegénykém.... Órákon át tologattam a folyosón, hogy ne keltse fel a szobatársaimat, pedig én is beadhattam volna a csecsemősöknek, mint azok, akik nyugisan aludtak a babájuk nélkül)

Gyönyörű képeket csináltunk és szép emlék minden perc.


Itthon is egyből elpakoltunk a Férjemmel, apránként rendet tettünk és tartottunk is a kicsi körül, pihentünk és rá hangolódtunk a picire, meg egymásra is.... <3 ;) (Pedig ezt is annyian jobban tudták szülés előtt, mint én... "Majd hónapokig rá sem nézel a férjedre... Hát "néztem".... ;))


Tehát bocsánat, hogy hosszú lett a leírásom, de rengeteg, rengeteg anyuka van körülöttem, akik rettentő igénytelenek magukra és annyira apró dolgokban sem próbálnak szebbé válni, ami nem is időigényes.


Én pl hordok kisebb fülbevalókat, és a lányom kezdettől tuja, hogy azokat nem húzhatja, minden nap egy kis szemceruza, szemhéjtus, szempillafesték, hajam vagy göndören hagyva, vagy egyenesítve, és nem pólóban mászkálok, hanem bevált, kényelmes, de nőcis itthoni rucikban és néha a játszóra is veszek kisebb sarkú csajos csizmát, cipőt. :)



Érdekel, h Ti hogy csináljátok és mi a véleményetek?


Tényleg nem bántani akartam ezzel az Édesanyákat, hiszen nem ezektől lesznek jobbak, rosszabbak, csak már engem idegesít, ha az ismerősöm irigykedve néz más anyukát, aki csinos, pedig Ő is lehetne az. :)



2014. febr. 1. 20:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/90 anonim ***** válasza:
90%

"így is mindenki azt mondta, hogy nem látszik, csinos vagyok, meg sem mondanák, hogy ennyi vagyok."


Másnak sem a szemébe mondják.

2014. febr. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/90 A kérdező kommentje:

Természetesen ugyanígy vagyok a tisztasággal, (pedig kutyám is van, a lakásról senki nem mondja meg), főzéssel is, hiszen ezekre is általában azt mondják, hogy nincs ideje egy anyának, és szalad a lakás, rendeli az ételt és semmire nincs ideje.

Pedig szerintem ez is, ahogy a kinézet is, csak egy kis szervezés és akarat kérdése.

Sok mindent a gyerekkel, gyerekekkel is meg lehet csinálni és az mindenkinek lehet szórakozás. Pl a lányom sokszor segít porszívózni, vagy addig amíg takarítok, hintázik és közben mondókázunk, főzés közben ül a pulton és segít szórni, tenni, vagy kóstolgatunk. :)

2014. febr. 1. 20:48
 3/90 A kérdező kommentje:

Te ennyit vettél le az egészből? :)


Tudod szerencsémre igenis vannak olyan barátnőim, akik ha megjönnek, közlik, hogy Te, jó szarul áll most a hajad, vagy ez a felső barmira előnytelen, stb.


Ha valami nem jó, azt én is tudom és más is megmondja nekem, nem álszentekkel vagyok körülvéve, sajnálom, ha Te igen. :(


De mint írtam is, lefogytam és még 10 kiló a cél, de már most jóval vékonyabb vagyok, mint teherbeesés előtt! :)

2014. febr. 1. 20:50
 4/90 anonim ***** válasza:
93%
Igen mert az öndicséretedet addig bírtam csak olvasni!!!!!!
2014. febr. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/90 A kérdező kommentje:

Egy kérdés volt ez és érdekel mások véleménye!

Igen, leírtam ÉN hogyan gondolom és én hogyan csinálom, hiszen sok sok kérdésnél így megy, miért lenne ez baj?

2014. febr. 1. 20:54
 6/90 anonim ***** válasza:
75%
ne már, ugye te az vagy, aki ezt sokadjára írja le ide. Vagy van egy másik sorstársad, ő is mindig a kórházas sztorit adja elő a többi eszmefuttatása mellett, a mondatok pedig mindig ugyanezek... Akkor is leoltottak már egy csomóan. Én biztos, hogy nem nézem irigykedve az ilyen magára rengeteget adó, szerény anyukákat, sőőőt... ;)
2014. febr. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/90 anonim ***** válasza:
81%

Ezt az öntömjénezést miért írtad ki? Ezeket a dolgokat mindenki megoldja, vagy így vagy úgy.

A 183 centihez a 110 kiló baromi sok különben, senki nem fogja a szemedbe mondani, hogy látszik, ahogy az első is írta. Én is 183 vagyok, szülés előtt állok, 89 kilóval, mégsem vagyok így elájulva magamtól, mint te. Mi az, hogy sóvárogva nézik mások, a sminkelt anyukákat?? Honnan gondolod, hogy mindenki olyan akar lenni, mint te és a te életed a minta, meg hogy mindenki számára annyira fontosak a külsőségek, mint neked?

2014. febr. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/90 A kérdező kommentje:
Itt nem arról volt szó, hogy engem bíráljatok, vagy dicsérjetek, hanem érdekelt volna, hogy Ti hogyan éltek és mennyire számít az, hogy hogyan néztek ki?
2014. febr. 1. 20:57
 9/90 A kérdező kommentje:
Jah és NEM én SOHA nem írtam még ki erről a témáról kérdést.
2014. febr. 1. 21:00
 10/90 anonim ***** válasza:
84%
Hát én végig olvastam.Amiből arra következtettrm hogy te egy szupernő vagy!!Képezeld én ordìtottan szülés közben ameddig bìrtam utánna meg már nem volt erőm.De ettől még ugyanúgy anya lettem mint te.A fiamat elvitték nem volt velem,mert kiszáradt de "egymásra hangolódtunk".Magadsarkuban nem járok jatszira,mert ha a fiam elfut jobb ha gyorsabb vagyok nála.Sminkelni akkor sminkelem magam ba megyek valahová.Amugy meg nem szeretem ha a sminkes arcomhoz tartom a gyereket.A sulyom hm...terhesség alatt +22 kg 3 hét múlva semmi.Ez alkati kérdés,valaki vissza fogy valaki nem.Aki terhesség alatt ,előtt is igénytelen volt az utánna is az lesz.Amugy meg nem túl szép ha egy kisbabás anyuka olyan mint a páva.Smink retikul parfum stb...A babázás másról szól.
2014. febr. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!