Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Igényesség, nőiesség? Nektek...

Igényesség, nőiesség? Nektek számít?

Figyelt kérdés

Nagyon sok (korábban) igényes, csinos hölgyet ismertem, akik miután Édesanyák lettek, teljesen elhanyagolták magukat...

Az utcán sóvárogva nézik, ha valaki nem leharcolt sportcipőben és 100 éves kabátban megy, hanem kicsit sminkeli magát és a haja sincs évek óta a feje tetejére csatolva.... De maguk, sosem tennének a szépségük érdekében semmit, max majd ha visszamennek dolgozni, akkor talán újra adnak magukra egy cseppet, de a játszótérre? Ugyan, minek is...


Tudom, mindenki más és nem szeretnék provokálni senkit, meg elítélni sem, de őszintén szólva, a véleményem az, hogy egy nő, minden körülmények között maradjon nő!


Én a terhességem alatt híztam ugyan sajnos több, mint 23 kilót, és a 183 centimhez, voltam 110 kiló, de így is mindenki azt mondta, hogy nem látszik, csinos vagyok, meg sem mondanák, hogy ennyi vagyok.

(Természetesen már lefogytam, edzek itthon reggelente, míg a lányom még alszik, pedig nem dob ki az ágy, de megteszem, és már 86 kiló vagyok, de a cél, még -10!! :))


Nem hagytam el magam, a kórházban sem, pedig hogyan jósolgattak, hogy na majd meglátod, hetekig hajat sem mosol és hálóingben élsz, meg ordítasz szülés közben...

NEM így lett! Van önuralmam és minden úgy alakult, ahogy terveztem, pedig nekem is borzasztóan fájt, nem csak annak, aki káromkodik és mindenkit leüvölt!

Egy "szuper" atóniás vérzés után is (ami miatt szétkapták az eredeti varrataimat és két órán át ügyeskedtek bennem), reggel egyből kiszenvedtem magam a fürdőbe és letusoltam, és minden reggel minimálisan sminkeltem, feltűztem a hajam előnyösen, felöltöztem utcai ruhába,persze nem minden nap, de az is volt rajtam, mert nem szerettem a hálóinget.

Éjjel nappal velem volt a lányom, nem engedtem, hogy idegenekkel legyen, miután világra hoztam!! (Pedig mennyire nem tudott aludni szegénykém.... Órákon át tologattam a folyosón, hogy ne keltse fel a szobatársaimat, pedig én is beadhattam volna a csecsemősöknek, mint azok, akik nyugisan aludtak a babájuk nélkül)

Gyönyörű képeket csináltunk és szép emlék minden perc.


Itthon is egyből elpakoltunk a Férjemmel, apránként rendet tettünk és tartottunk is a kicsi körül, pihentünk és rá hangolódtunk a picire, meg egymásra is.... <3 ;) (Pedig ezt is annyian jobban tudták szülés előtt, mint én... "Majd hónapokig rá sem nézel a férjedre... Hát "néztem".... ;))


Tehát bocsánat, hogy hosszú lett a leírásom, de rengeteg, rengeteg anyuka van körülöttem, akik rettentő igénytelenek magukra és annyira apró dolgokban sem próbálnak szebbé válni, ami nem is időigényes.


Én pl hordok kisebb fülbevalókat, és a lányom kezdettől tuja, hogy azokat nem húzhatja, minden nap egy kis szemceruza, szemhéjtus, szempillafesték, hajam vagy göndören hagyva, vagy egyenesítve, és nem pólóban mászkálok, hanem bevált, kényelmes, de nőcis itthoni rucikban és néha a játszóra is veszek kisebb sarkú csajos csizmát, cipőt. :)



Érdekel, h Ti hogy csináljátok és mi a véleményetek?


Tényleg nem bántani akartam ezzel az Édesanyákat, hiszen nem ezektől lesznek jobbak, rosszabbak, csak már engem idegesít, ha az ismerősöm irigykedve néz más anyukát, aki csinos, pedig Ő is lehetne az. :)



2014. febr. 1. 20:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/90 anonim ***** válasza:
69%

60%-os!


Te komolyan elhiszed amit leírsz? Ha valaki nem dicséri agyba-főbe a Kérdezőt, az egy kövér disznó? Hát ez nem nagyon jött be. Nem azért nem dicsérem mert kövér vagyok, hanem szimplán azért mert tök átlagos a husosabb fajtából és számomra ez nem csinos.


Én már dolgozom a 3,5 évesem mellett, aki minden éjszaka felébred még mindig, vékony vagyok és normális ruhában járok. Mégsem irok ki kérdést és töltögetem fel a képeimet, mert nem érdekel, hogy vad idegenek mit gondolnak rólam. Kezd egy kicsit nevetségessé válni, hogy egymást dicsérgetitek, miközben a többi válaszoló biztos kövér, igénytelen, irigy, stb. Hány évesek vagytok? 15? És így most még elégedettebbek vagytok?

2014. febr. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/90 A kérdező kommentje:

78-as, 79-es, nagyon köszönöm!!! :)


Igenis érdekelt (volna) a véleményetek, főleg ha az eredeti kérdésemre válaszoltatok volna. :)


Képet TI kértetek és hitetlenkedtetek, hogy igazat mondok.

Az is baj, ha eleget teszek a kérésnek?


Igen, megnézem mit írtatok, hiszen feltettem egy kérdést, de valóban tök felesleges, viszont aki azt írja, hogy nem nézi a saját kérdésére adott válaszokat, na szerintem az hazudik.

Már írtam, hogy felesleges bizonygatni, de ilyenekért mégis megéri, akik eleinte kétkedve írták, h vajon hogy nézek ki, most pedig már értik miről beszéltem.

NEM vagyok modell, világszépe, stb. "CSAK" egy anyuka aki igyekszik picikét figyelni magára és tenni azért, h napról napra csinibb lehessen. :)

Feltettem egy kérdést az igényességről és ekkora port kavart.. Nem hiszem, hogy ekkora lenne a hibám, de Ti tudjátok.

Talán lassan egyébként le is lehet zárni, nincs sok minden amiről még érdemes beszélni. :)

2014. febr. 3. 17:40
 83/90 anonim ***** válasza:
30%

megmutattam a képedet a férjemnek. azt mondta, hogy nagyon csinos vagy, jó nő!!!!

a 3 gyerekes vagyok :)

2014. febr. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/90 A kérdező kommentje:

Köszönöm, jólesik, aranyosak vagytok, de tényleg nem ez volt a cél, h magamat "sztároljam". :)

Csak ha már kértetek képet és nem tettem volna fel, na akkor tűntem volna személytelen hazug álcamesternek. :D

De tényleg köszi. :)

2014. febr. 3. 19:46
 85/90 anonim ***** válasza:
44%
na végre, szuper, most már más férje is azt mondja, hogy milyen jó nő vagy :) remélem jó éjszakád lesz, kérdező...
2014. febr. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/90 A kérdező kommentje:

Lehet megint puffogni, de őszintén szólva eddig is pont elég elismerő pillantást kaptam, kapok gyerekkel együtt is, de még inkább ha a lányom nincs velem.

Tehát csak ismételni tudom magam, hogy a kérdésem nem erre irányult, hogy magamat fényeztessem. :)


Eddig is szuperül aludtam, kivéve a lányom éjjeli keléseit, szóval nem egy egy anonim apuka kedves szavai könnyítik az éjszakáimat, hidd el. :)

2014. febr. 4. 08:40
 87/90 anonim ***** válasza:
54%
nagyon sajnálom, hogy átkerült ebbe a kategóriába a kérdés, megkaptad volna már rég, ami jár neked
2014. febr. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/90 A kérdező kommentje:
?
2014. febr. 4. 11:22
 89/90 Gepi válasza:

Igényesség? Nőiesség?

Nőiesnek nem igazán érzem magam, inkább fiatalosnak, szabadnak...

Az igényesség az egy tág fogalom. A Te kérdésedet, felvetésedet tekintve leginkább Pom Pomhoz hasonlítom magam: "hol ilyen vagyok, hol olyan..."

Az egyik nap felöltözöm csinosan, ami nálam azt jelenti, hogy az alkatomhoz illő ízléses ruhába, a másik nap pedig slampos vagyok, amit éppen találok otthon és próbálom túl élni a napot, amit a sok háztartási munka és a gyerekneveléssel járó gondok okoznak. Eszembe sem jut, hogy nézek ki, esetleg mások mit gondolnának, ha most látnának, mert jobb bele se gondolni. Fogom magam, kiülök a hintaágyba egy forró kávé társaságában és élvezem az életet, próbálva elfelejteni a rám háruló, még előttem álló feladatokat.

Nem sminkelem magam egyáltalán, a napokban a lányaim vettek egy szemceruzát és nem tudtam megmutatni nekik, hogyan kell használni. Nem festem a hajam, nem szégyenlem azt a pár száll ősz hajszálat, amik már jelzik a kisebb ráncok mellett, hogy a testem öregszik. A lelkiállapotomra sokkal érzékenyebb vagyok, az már zavar, ha nem érzem jól magam. Ilyenkor mindig azon vagyok, hogy ezen változtassak.

Valamikor mindennap zuhanyzom, valamikor 2 napig nem, és nem is hiányzik. Éppen ezért gond nélkül vállalkozok nomád túrákra, jól alkalmazkodom a körülményekhez. Ha annyira leszegényednénk, hogy nem lenne pénzünk új holmikra, nem okozna problémát. Igénytelen lennék? Vagy csak kisigényű?

Elismerően tekintek azokra a nőkre, akik csinosan, nőiesen öltözködnek, viselkednek, néha szeretnék én is ilyen lenni, de a személyiségemben az dominál, hogy mindig a számomra fontosabb, értékesebb dolgokat részesítsem előnybe, ezért ez gyakran háttérbe szorul. A gyerekek között népszerű vagyok, mert kevés olyan dolog van, amire ne lehetne rávenni, szeretek is Velük lenni, mert ők még olyan ártatlanok, természetesek, egyszerűek, minden szempontból példaértékű számomra, ahogyan élik az életet.

De azért nem vagyok gyerekes, bár ez is relatív, biztos akadna olyan valaki, aki annak tartana.

Tudok vonzó is lenni, de szerintem a kisugárzásom ragadja meg a férfiakat, mert nem dicsekedhetek olyan adottságokkal, amikkel magamra vonzanám a tekintetüket.

A férjem szeret annak ellenére, hogy nem vagyok az a tökéletes női ideál, hanem olyan vagyok, amilyen és együtt örülünk annak, ha tudok valamiben jó irányba fejlődni, mert fejlődni azt kell, ebben igényes vagyok.

2014. febr. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/90 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hosszú válaszod és örülök, hogy Te így vagy elégedett magaddal. :)

Jó, hogy nem mindenki érzi provokációnak a kérdésemet! :)

További sok boldogságot Neked és családodnak. :)

2014. márc. 6. 21:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!