Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Igényesség, nőiesség? Nektek...

Igényesség, nőiesség? Nektek számít?

Figyelt kérdés

Nagyon sok (korábban) igényes, csinos hölgyet ismertem, akik miután Édesanyák lettek, teljesen elhanyagolták magukat...

Az utcán sóvárogva nézik, ha valaki nem leharcolt sportcipőben és 100 éves kabátban megy, hanem kicsit sminkeli magát és a haja sincs évek óta a feje tetejére csatolva.... De maguk, sosem tennének a szépségük érdekében semmit, max majd ha visszamennek dolgozni, akkor talán újra adnak magukra egy cseppet, de a játszótérre? Ugyan, minek is...


Tudom, mindenki más és nem szeretnék provokálni senkit, meg elítélni sem, de őszintén szólva, a véleményem az, hogy egy nő, minden körülmények között maradjon nő!


Én a terhességem alatt híztam ugyan sajnos több, mint 23 kilót, és a 183 centimhez, voltam 110 kiló, de így is mindenki azt mondta, hogy nem látszik, csinos vagyok, meg sem mondanák, hogy ennyi vagyok.

(Természetesen már lefogytam, edzek itthon reggelente, míg a lányom még alszik, pedig nem dob ki az ágy, de megteszem, és már 86 kiló vagyok, de a cél, még -10!! :))


Nem hagytam el magam, a kórházban sem, pedig hogyan jósolgattak, hogy na majd meglátod, hetekig hajat sem mosol és hálóingben élsz, meg ordítasz szülés közben...

NEM így lett! Van önuralmam és minden úgy alakult, ahogy terveztem, pedig nekem is borzasztóan fájt, nem csak annak, aki káromkodik és mindenkit leüvölt!

Egy "szuper" atóniás vérzés után is (ami miatt szétkapták az eredeti varrataimat és két órán át ügyeskedtek bennem), reggel egyből kiszenvedtem magam a fürdőbe és letusoltam, és minden reggel minimálisan sminkeltem, feltűztem a hajam előnyösen, felöltöztem utcai ruhába,persze nem minden nap, de az is volt rajtam, mert nem szerettem a hálóinget.

Éjjel nappal velem volt a lányom, nem engedtem, hogy idegenekkel legyen, miután világra hoztam!! (Pedig mennyire nem tudott aludni szegénykém.... Órákon át tologattam a folyosón, hogy ne keltse fel a szobatársaimat, pedig én is beadhattam volna a csecsemősöknek, mint azok, akik nyugisan aludtak a babájuk nélkül)

Gyönyörű képeket csináltunk és szép emlék minden perc.


Itthon is egyből elpakoltunk a Férjemmel, apránként rendet tettünk és tartottunk is a kicsi körül, pihentünk és rá hangolódtunk a picire, meg egymásra is.... <3 ;) (Pedig ezt is annyian jobban tudták szülés előtt, mint én... "Majd hónapokig rá sem nézel a férjedre... Hát "néztem".... ;))


Tehát bocsánat, hogy hosszú lett a leírásom, de rengeteg, rengeteg anyuka van körülöttem, akik rettentő igénytelenek magukra és annyira apró dolgokban sem próbálnak szebbé válni, ami nem is időigényes.


Én pl hordok kisebb fülbevalókat, és a lányom kezdettől tuja, hogy azokat nem húzhatja, minden nap egy kis szemceruza, szemhéjtus, szempillafesték, hajam vagy göndören hagyva, vagy egyenesítve, és nem pólóban mászkálok, hanem bevált, kényelmes, de nőcis itthoni rucikban és néha a játszóra is veszek kisebb sarkú csajos csizmát, cipőt. :)



Érdekel, h Ti hogy csináljátok és mi a véleményetek?


Tényleg nem bántani akartam ezzel az Édesanyákat, hiszen nem ezektől lesznek jobbak, rosszabbak, csak már engem idegesít, ha az ismerősöm irigykedve néz más anyukát, aki csinos, pedig Ő is lehetne az. :)



2014. febr. 1. 20:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/90 A kérdező kommentje:

Tegnap búcsúztam, este volt, elég volt.

Ma még nem, de igazad van, itt az ideje.

Valami szar az életemben? :)


Mégis mi lehetne szar egy tündér 20 hónapossal, 9 éve boldog párkapcsolattal, okos kutyival, saját nagy lakással, szuper munkahellyel, ami visszavár részidőben, jogsival, kocsival, szerető szülőkkel, rokonokkal, sok sok (őszinte) baráttal, programokkal, nyaralásokkal, hétről hétre kevesebb kilóval... :)


Minden oké.

Egy dolgot bánok és ez nagy hibám. Kár ide "járni".

Igaza van a Férjemnek, hogy nem kell mások véleményével foglalkozni.

Ez a GYK is, sajnos elég alacsony színvonalú oldal...

Nem fogok itt olvasni semmit és teljességgel felesleges buta besavanyodott emberekkel "vitázni", ráadásul ilyen témában, ami már nem is arról szól, ami a kérdésben állt.. :)

2014. febr. 2. 19:59
 62/90 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam, hogy 110 kilósan egy nő úgy néz ki, mint egy tehén. Azt mondtam, hogy 110 kilósan egy nő NEM CSINOS SZERINTEM.

Szerinted ez a kettő ugyanazt jelenti? Mert szerintem nagyon nem.

2014. febr. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/90 anonim ***** válasza:
54%
Az alacsony szintet mutatja az öndicsérő kérdésed is. Ha minden olyan tökéletes lenne, mint írod, nem tennél fel ilyen kérdést, hanem megbeszélnéd az "őszinte" barátaiddal.
2014. febr. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/90 anonim ***** válasza:
54%
szerintem te úgy hazudsz, mint a vízfolyás...
2014. febr. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/90 A kérdező kommentje:

Még felnéztem ide egy reklám közben, de nem tudok elmenni amellett, hogy hazugnak állítasz be egy embert, aki csupán boldog és elégedett az életével és önmagával is?


Ez annyira szomorú.

Te ennyi olyan embert ismersz, aki valótlant állítana magáról, csak mert az oldal anonim?? :(

Miért kellene hazudnom? Mi vinne rá? Én tényleg nem értem az embereket.

Egyre jobban sajnálom, hogy feltettem ezt a kérdést, mert sokkal több szánalmas ember van itt, mint hittem.

Szerintem mindenki nézzen mélyen magába...

Sok mindent lehet rám mondani, de aki kicsit is ismer, az tudja, hogy az első helyek egyikén áll nálam az őszinteség, hitelesség. De nem ismertek, így hihettek bármit.

Egyébként is a kérdést nem ebben a kategóriában tettem fel, csak át tették, így talán, az összes választ az a 2-3 ember írja, akik elkezdtek válaszolgatni, csak kicsit más köntösben.

Nem baj, én már nem foglalkozom ezzel. Mondjatok bármit, nem Nektek akarok megfelelni az életben, hanem magamnak, és a családomnak, de Nekik így vagyok jó.

(persze néha Ők is "kiosztanak", ha valami nem oké. :))

2014. febr. 2. 21:14
 66/90 anonim válasza:
30%

Vannak itt gondok..

Azért, mert valaki boldog és ezt el is mondja, valamint feltesz egy jó kis pocis képet magáról már tuti hazudik? Veled nagy bajok lehetnek ám..


Kedves kérdező én is szeretek igényesen kinézni, és jól esik ha észre is veszik. :)


Én örülök, hogy boldog vagy és ne foglalkozz a házisárkányokkal. :D

2014. febr. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/90 anonim ***** válasza:
54%

Azért neked sem ártana magadba nézned.


Aki elégedett magával, az nem egy ilyen oldalon akarja elérni mások elismerését. A stílusod ellenére szerintem Te egy nagyon önbizalomhiányos ember lehetsz, aki ismeretlen emberektől akar dicséretet hallani, csak nem azt kaptad, amit vártál.


A gyerekvállalás témakörben írtad a kérdést ki, amíg ott volt sem voltak mások a válaszok.

2014. febr. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/90 anonim ***** válasza:
100%
nézd, ha egy ember valóban boldog, kiegyensúlyozott, teljes életet él, nem hiszem, hogy itt keres önigazolást erre. Semmiképp nem egy ilyen stílusú bemutatkozás után.
2014. febr. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/90 A kérdező kommentje:

Nem célom meggyőzni Titeket, csak az összefüggés nem fér a fejembe...

(NEM dicshimnuszt vártam, hanem leírtam, h ÉN hogy csinálom, tartom jónak... A KÉRDÉS az volt, h TI hogy csináljátok, mert érdekelt és nem bíráltam volna senkit, csak válaszokat vártam. Nem lényeges. )

Mit számít, h mit gondoltok? Semmit.

Minden szó úgy igaz, ahogy leírtam, nem is értem ki mi lenne nekem a jó abban, ha itt hazudoznék.

2014. febr. 3. 09:32
 70/90 anonim ***** válasza:
A kiirt kérdésre válaszolva.A sogornőm 7 hónapos babával van otthon.A baba 7 hónapja 1 éjszakát nem aludt végig.Bizony ez meglátszik az emberen.Amikor felugrok hozzá délelőtt(enyémek iskolában vannak)ő akkor tud fürdeni,hajat mosni stb..Főzést altalában megoldja.De a házi munkák szakaszokban mennek.Neki a legkisebb gondja hogy otthon csinos e vagy semm.Sminkelt e ma vagy sem?!És amikor lefut a boltba tiszta rendezett ruhabában,de nem a sztárt kollekciojában.Szóval ez baba függő kedves kérdező.Nekem 2 babám volt kiskorkülömbséggel.Nem volt gondom velük.A napokban vigyáztam 1 teljes nap a soginőm babájára,alig álltam a lábamon.
2014. febr. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!