Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mit tegyek, ha nem találom...

Mit tegyek, ha nem találom önmagam és a stílusom?

Figyelt kérdés

Hiába próbálok úgy öltözni, amiben jól érzem magam, amint kilépek az utcára, máris nem érzem jól magam úgy ahogy vagyok. Folyton változik, az, hogy mi tetszik, emiatt összevissza vásárolok, főként turikból, de már beleuntam. Folyamat azután kutakodom az interneten, hogy milyen sosrozatszereplőt, vagy akár hírességet kezdjek el “utánozni” ahelyett, hogy önmagam próbálnék lenni.

Mi lehet erre a megoldás? 19/L



2019. aug. 3. 14:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Azt csinálhatod pl, hogy pár hónapig figyeled az öltözködésedet, de akkor tényleg olyat vegyél csak fel, amiben jól érzed magad. Pl ha a ruháid többsége vállfán lóg, akkor azokat a ruhákat amik voltak rajtad, fordítva teszed vissza. Hogy pl alapból bentről kifelé akasztod fel a ruhákat, és ami volt rajtad, azt kívülről befelé. Aztán amikor letelt a kijelölt időintervallum, akkor megnézed, hogy mik a jellemzők azokra a ruhákra, amiket felvettél,mi a közös bennük. És ez egy kiindulópontja lehet a stílusnak.

Vagy ha úgy érzed, hogy tényleg egyik ruhád sem te vagy, akkor ajánlok ilyen stílusteszteket. Van több is a neten, kérdésekre kell válaszolnod és eredményül kapsz egy stílust, ami passzolHAT hozzád.

Illetve nézd még meg, hogy melyik színtípusba tartozol, ez megmutatja, hogy milyen színek állnak jól neked. Meg a testalkatodat is nézd meg, ez is támpontot adhat, hogy mi áll jól

2019. aug. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Olcsónak érzem a válaszom az első után, de ha nem találod a stílusod, akkor az csak annyit jelent h még keresned kell :DD


Mindent adok amit az előző mondott, de még hozzátennék pár dolgot.

Amikor hírességek öltözködését nézed, akkor próbáld elemezni h mi tetszik neked benne, és ne konkrétan a látott ruhadarabot akard. Szűk vagy laza, réteges vagy egyszerű, színes vagy.. uhh.. egyszerű? Ugyanígy rákereshetsz öltözködési stílusokra is, és azokat is elemezheted, és adaptálod ami tetszik. Így lesz valami fogalmad arról h milyen ruhadarabok tetszenek és aszerint vásárolsz be, majd a meglévő ruhákat párosítod, hogy illjenek is egymáshoz és ne egy káosz legyen.

Nem kell mindenképp egy adott stílushoz tartoznod, de még csak nem is kell egyedinek lenned. Semmi baj ha kicsit tömegesen öltözöl.

Pl nekem tetszenek elemek a gentleman- és az urban ninja stílusokból, de az utóbbit nem akarom 100%-ban adaptálni mert azt már edgy-nek tartom, a gentleman szigorúságához meg még túl fiatal vagyok.

A gentlemanből leginkább a cipőket, a kabátomat, és sapkát sálat kopiztam. Az urban ninjából a szűk (néha szakadt) nadrágok, és bő, lógós fölsők jöttek. A kettőből együtt meg hogy a ruhadarabok egyszerűek: semmi rikító szín, feltűnő minta, vagy logó. A két stílust sosem keverem mert akkor az rendetlen lenne. Vagy egy kicsit gentleman, vagy egy kicsit urban ninja. Hogy mit veszek fel az adott nap, azon múlik, hogy melyik cipőt akarom aznap felvenni. Ha meg semlegesen akarok öltözni, akkor csak egy super skinny nadrág és egy kapucnis pulcsi. Azzal soha nem mehetsz félre. A hajam meg pompadour, az illik mindenhez.


Nem tom mennyire érthetően fogalmaztam, de sok sikert xoxo

19f

2019. aug. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!