Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mettől meddig volt divat az...

Mettől meddig volt divat az emo, punk stb?

Figyelt kérdés
Emlékszem régen én is emos akartam lenni, de akkor még nagyon kicsi voltam. Viszont van Leiner Laurának a Szent Johanna gimi könyve aminek köteteit 2012-2014 között írt, ha jól tudom, és még abban is jelen vannak az emosok, punkok. Nem rémlik hogy 2013-ban még volt emo korszak de nem tudom. Mondjátok meg ti.

2019. aug. 6. 09:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Punkok utoljára 2009-2010 között voltak inkább jelen.
2019. aug. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
*emosokra gondolok :')
2019. aug. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Leiner Laura 1985-ben született, ergo 1999-2003 között lehetett gimis, amikor még nagyban tomboltak ezek a szubkultúrák. Habár nem biztos, hogy ez még egy valódi hovatartozást jelez, amikor az ember keresi önmagát. Persze, lehetnek előzményei már nagyon fiatal korban, hogy bizonyos zenei/külsőségbeli esztétikai normák jobban megdobogtatják az ember szívét, mint bármi más, de a tényleges szubkultúrába tartozás inkább 20 év felett következik be. Gondoljunk pl. Virágra: először emo, utána hippi. Elég komoly alterváltás, de a tinik képesek ilyenre, nem ritka. 😂

Az egész sorozat nekem inkább olyan, mintha Laura a saját korosztályának, max. a náluk pár évvel fiatalabbak gimis éveiről írna, amikor még tényleg ezeknek a dolgoknak volt kultusza.

Mai kiadásban már inkább Ariana Grande copyzós póthajas kislánykákkal meg VSCO girl-ökkel lehetne eljátszani az egész történetet.

2020. szept. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

ma is léteznek emók,illetve punkok is,csak jelentősen megritkultak.

illetve elég kevesen tudják a valódi jelentést a szubkultúrák mögött

2021. nov. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!