Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » A férfiak miért hordanak...

A férfiak miért hordanak nyáron is cipőt?

Figyelt kérdés
Megfigyeltem, hogy a férfiak többsége nyáron 60 fokban is zoknit, sportcipőt vesz fel. Miért? Azt még megértem, ha melóban van ilyen elvárás, de azonkívül? Nem kellemesebb egy papucs vagy szanda ilyenkor?

2021. jún. 18. 20:25
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
81%
#10 Te nem is akarod megérteni, nekem az jön le. Van, aki nem szereti, nem tetszik neki, ennyi. Kényelmi oka is lehet, én azt hittem, hogy nekem a papucsom a világon a legkényelmesebb, míg nem találtam rá az új sportcipőmre, és vékony, szellőzik, lehet nem annyira, mint egy papucsban, de komfortos, nem izzad a lábam sem.
2021. jún. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim ***** válasza:
95%
Sose tetszettek a papucsok, szandálok..Plusz itt vidéken nincs minden lebetonozva, sokszor tiszta kosz lesz a cipőd fél nap alatt is.
2021. jún. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 anonim válasza:
95%

Én lány vagyok, de jobban szeretem a zárt cipőket, mert ha zokni nélkül veszek fel valamit, akkor ahogy izzad a lábam és csúszkál, feltöri a saru.

Néha, ha valami tényleg csinos ruhát veszek fel akkor megpróbálkozom vele, de mindig ez a vége, úgyhogy a hétköznapokban egy kényelmes memóriahabos edzőcipőt szívesebben veszek fel.

Arról nem is beszélve, hogy keskeny a lábfejem, emiatt a saruk általában nagyok rám, eddig alig találtam olyat, aminek nem volt túl bő a kialakítása.

2021. jún. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 A kérdező kommentje:

#11: De meg akarom érteni, ezért kérdeztem. Persze tudom, hogy vannak élethelyzetek, amikor nem praktikus, illetve vannak emberek, akik egész egyszerűen nem szeretik, legyen szó nőről vagy férfiról. Inkább úgy általánosságban lettem volna kíváncsi arra, hogy mi lehet az oka annak, hogy a férfiaknál elterjedtebb a cipő.

#13: Fő a kényelem az biztos. Ha számodra a cipő kényelmesebb, akkor nincs értelme mást erőltetni.

2021. jún. 18. 23:22
 15/62 anonim ***** válasza:
94%
Én nem szeretem a szandált és a papucsot. Utóbbi max kertben és strandon. Cipő kényelmesebb is és nekem a nagy melegben a cipővel van a legkisebb bajom. Nem érzem, hogy rám rohadna. Mindig zoknival húzom (titok/boka), lehet beizzad a lábam, de serdülő korom óta a szagokkal nincs bajom, nem szokott büdös lenni. Ugyan vannak már utcára szánt papucsok is, ettől független nem tetszenek, ahogyan a szandálok sem. Általánosságban miért azt nem tudom, de úgy hiszem mindenkinek van legalább egy oka. Én szerencsére meg vagyok elégedve a lábaim kinézetével, de még azt is el tudom képzelni, hogy valaki valamiért nem szereti a lábait mutogatni, mert pl csúnyák, esetleg gombás, stb és még sok más oka lehet. Meg hát hülyén is érezném magam, mivel nem tetszik. Mai nap pl nagyon meleg volt és még hosszú fekete farmerben voltam. Annyira nem zavart, de muszáj volt felvennem. Jól bírom lábon ilyen téren és még télen se igazán fázósak. Igen jobb ilyenkor a rövidnadrág nekem is, de én nem halok bele a hosszúba se.
2021. jún. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 A kérdező kommentje:
#15: Köszi a választ, ez így érthető.
2021. jún. 19. 00:25
 17/62 anonim ***** válasza:
64%

Hú, anyukám, azok után, hogy az utóbbi 15 évben a nők szabályos kampányt folytattak a nyitott férfi lábbelik ellen, ne csodálkozz!


"igazi férfi az cipőben van"

"igazi férfi nem vesz fel szandált"

"egy férfi nyáron is felvesz legalább egy cipőt"

"a szandál az nőknek van"

"férfi nem mutogatja a lábfejét, csak ha _uzi"

"a szandál gáz egy férfin"

"a szandál gáz zoknival"

"a szandál gáz zokni nélkül is"

"szandálban csak a visszeres lábú papák járnak"

"papucsban nem illik kimenni az utcára, azt csak prolik csinálják"

"a szandál az nőknek van kitalálva"

"szandált nem veszünk fel 8 éves kor felett"

"férfiember nem mutogatja a lábát"

"a szandál az olyan dedós"

"a flipflop papucs annyira gáz, egy normális férfi fel tud venni legalább egy cipőt"


Mondok én is valamit: beérett a gyümölcs, 6asszátok meg!


Igen, a mai fiatal nem mer kimenni cipő nélkül az utcára hatvan fokban se. Pedig 15 éve még elutaztak az emberek Záhonytól Siófokig egy szál papucsban, a világ legtermészetesebb dolga volt.

2021. jún. 19. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
69%

Egyetértek veled Kérdező, sokáig én se értettem, hogy miért tiltólistás dolog egy bizonyos kor felett a papucs vagy a szandál a férfiaknál. Gyerekként simán szandálban jártunk suliba, senkinek eszébe se jutott soha, hogy ciki lenne, de az utóbbi években valamiért elterjedt ez a nézet, hogy a férfiak még a nyári kánikulában is csak zárt cipőben lehetnek igazi férfiak.

Sokáig ellenálltam ennek, és az utcára továbbra is flip-flop papucsban járkáltam nyaranként, de mikor 25 évesen felköltöztem a fővárosba, elengedtem ezt a lázadozást és átálltam én is vékony cipő + titokzokni kombóra. Nem különösebben szenvedős, de ennek ellenére sokszor érzem azt mielőtt elindulnék itthonról, hogy legszívesebben csak felkapnék megint egy papucsot magamra és hagynám szellőzni a lábam.


27/F

2021. jún. 19. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
92%

Hogy miért?

- Mert valaki ezt szereti. (Bizony, nem mindenben kell tudományos érveket keresni, az egyéni preferencia is sokat számít, ha az ember viseletéről van szó.)

- Mert egy normális cipő nem jelent hátrányt melegben sem. Nem csak bundacipők léteznek ám!

- Mert stabil és biztonságos. Az utca nem a nappali, ahol pár métert kell megtenni komótosan, teljesen sík talajon. Adott esetben még balesetveszélyes is lehet.

2021. jún. 19. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 anonim ***** válasza:
81%
Ha jól veszem ki a válaszokból ( legalább is néhányból),sokan a férfiasság fokmérőjének tartják, hogy valaki cipőt, vagy szandált visel. Szerintem pedig nem a lábbelitől lesz macsó valaki. Aki igazán férfias, határozott megjelenésű, beállítottságú, az szandiban is az lesz. Aki pedig a másik vonalat képviseli, vehet fel cipőt, attól még nem a férfiasságot fogja sugározni magáról. Nekem például röhejes, mikor a csapott vállú, 40 kilós " férfi" megjelenik egy orbitális méretű sportcipőben, esetleg hatalmas bakancsban nyáron ( ez a nőkre is vonatkozik), mikor a legtöbben hőgutát akarnak kapni. Más dolog az, ha valakinek a cipő a kényelmesebb. Fiúk, férfiak, akik csak az előítéletek miatt viselnek cipőt nyáron is, hordjatok nyugodtan szandált.
2021. jún. 19. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!