Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Az emberek egy része miért...

Az emberek egy része miért nézi le a turkálós dolgokat?

Figyelt kérdés
Én speciel már évek óta csak turiban vásárlok ruhát (kivéve alsónemű, harisnya stb), és mindig akadt 2-3 ember akinek ez nem tetszett (mármint pld xy megkérdezi hogy hol szoktam vásárolni, mondom hogy főképpen Humanában/Hádában, azonnal rákezd a "Na én aztán nem fogok csak azé' rongyokban járni mert ócsó', a minőséget meg kell fizetni" stb stb...pedig aki járt már jó, tiszta turkálókban az tudja hogy igen is teljesen újszerű ruhákat is lehet találni). Na mindegy, általában nem szoktam foglalkozni az ilyen emberkékkel, de a múltkor felment bennem a pumpa, és elmagyaráztam neki a használtruha vásárlás előnyeit (a környezetbarátságtól kezdve addig, hogy ugye a nagy cégek milyen körülmények között varratják az értelmetlenül drága cuccaikat (teszem azt Zara) akár 17 éves lányokkal minimálbérért, én pedig ezeket a cégeket nem kívánom támogatni a pénzemmel, és stb stb). Nos hát erre az illető befogta a száját, de azért láttam rajta hogy vöröslik a feje. Viszont úgy érzem, mintha ezek a dolgok egyáltalán nem érdekelnék az embereket, mert valamiért él ez a rossz benyomás a turkáló üzletekről. Tapasztaltok hasonlókat?

2023. jan. 3. 20:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
96%

"Minek vennek hasznaltat ha lehet ujat is"

Mert pl. pár hete vettem turiból egy szinte új Disegual inget 1500 Ft ért ami újonnan lett volna 30K. Rengetek világmárkás cucc van ami eredeti is töredék árért.

2023. jan. 5. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

A betört ruha puhább, kényelmesebb viselni.

Ha az angol királynőnek külön cipő betörő szolgálója volt, akkor csak örülni lehet annak, hogy valaki elvégezte a ruhán-cipőn az első használatok kényelmetlen feladatát.

Amit meg kénytelen az ember valamiért újonnan megvenni, azt meg gyűrögetheti-moshatja egymás után többször is.

2023. jan. 9. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
28%
akinek lenne rá pénze egyértelmű hogy nem járna ilyen helyekre, és sosem hordana használt ruhákat, de hát itt keleten abból kell építkezni ami van, és legalább igényesek annyira az emberek hogy szép ruhában akarnak járni :P Habár Németországban is vannak turkálók, szóval lehet ez ma már ilyen hétköznapi dologgá nőtte ki magát. Régen még a magyarok németbe jártak a szeméttelepre mert lehetett ott találni hibátlanul működő mosógépeket meg ilyen cuccokat, ma már azért szerintem nem sokan csinálnának ilyet.
2023. febr. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

13 ha te azt tudnád...

Nálunk a polgármester felesége konkrétan megbeszélte az eladóval, hogy minden márkásabb ruhát félre kell raknia neki. Pedig gondolhatod ha valaki nincs rászorulva az pont ő.

2023. febr. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Talán nem újkeletű, amit mondok, de a márkás holmik, amiket a boltokban is viszonylag drágán adnak, egyre silányabb minőségűek.

Voltak Guess, Desigual holmijaim, amik pár hónap alatt elrongyolódtak, kiszakadtak, a fém részletekről lejött a festék és berozsdásodtak. Ellentétben a lassan több, mint 10 éve vett - leginkább Marks & Spencer, Per Una, Street One - márkájú ruhadarabjaimmal, amiket a mai napig rendszeresen viselek, és HIBÁTLAN állapotúak még mindig.

2023. febr. 2. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
49%
#14 hát, a polgármester az nem feltétlen az a betonstabil megélhetési meló, ha pár év múlva nem őt választják meg akkor helószia :D És a polgi lehet nem ad pénzt a feleségének, mert mindent maga akar megtartani, a feleség meg azért szeretne villogni de pénz híján marad a turkálós holmi szóval a látszat megvan :) De amúgy nem kell ehhez polgármester családtagnak lenni, itt nálunk a turkálókban az eladók minden jobb cuccot félreraknak a saját ismerősi körének, és csak a semmilyen dolgok kerülnek ki :/
2023. febr. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!