Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hisztek abban, hogy a ruhának...

Hisztek abban, hogy a ruhának nincs neme?

Figyelt kérdés

2023. márc. 5. 17:55
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
87%

Csakhogy ez alakítható. Lehet, ha visszamész 100 évvel ezelőttre csupaszra borotvált nemi szervvel, akkor arra fognak úgy fanyalogni, mint ma a teljes szőrzetre.


Ugyanígy a rózsaszín meg a kék is nemet cseréltek.


Számomra egy ruha nem férfias. A férfi a férfias, aki hordja. Nem tudom, valószínűleg én vagyok gyári hibás (100%), de nekem az a férfi, aki nem merev, meg nem akar mindennel férfiasságot bizonyítani, az férfiasabb.


(Nekem Robert Sheehan nagyon bejön, és ő hord női ruhákat. Vagy Alexander Skarsgaard is szexi volt a Kill Your Darlingsban. Tim Curry a Rocky Horrorban? Amúgy nem tetszik a pasi, de abban a filmben eszméletlen a kisugárzása.)

2023. márc. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
25%

" A ruhák textilek, szövetek. Nincs bennük semmi férfias vagy nőies, csak amit a társadalom hozzárendelt, az meg senkit nem érdekel."


Ez nem teljesen igaz, felvettem anyám XL-es bőrkabátját, hát elég hülyén nézett ki rajtam, egy férfin.

Teljesen más a szabása a férfi és a női ruháknak.

2023. márc. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
74%
Emberek alkata nemeken belül is más, nem áll jól minden férfin vagy minden nőn ugyanaz.
2023. márc. 6. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
90%

miért lenne? az hogy éppen férfiak vagy nők hordják csak divat kérdése

lásd mondjuk Napkirályt. már hogy fentebb volt hogy a ferfiak ne hordjanak harisnyát

másrészt ha a nők hordhatnek korábban férfiak által hordott ruhákat, akkor a férfiak is hordhatnak nőinek kikiáltottakat, pl szoknyát

mert ettől lesz egyenlőség

2023. márc. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
96%
#10 ebben abszolút egyetértek. kultúránként változik mi nőies és mi férfias
2023. márc. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
89%
Bizonyos ruhának van neme, de szerintem a többi 95% inkább unisexnek mondanám. Mindenki hordja azt amit szeret és amiben kényelmesen érzi magát. Ez az én véleményem. Én férfi vagyok de kb vagy 5 éve hordok pl leggingset ami számomra igen kényelmes. Még régebben nem volt annyira el terjedve a fiúk között de mostanában azért többektől hallom hogy szoktak hordani.
2023. márc. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Csak végig kell nézni az emberi történelmen, egyes ruhadarabok egykor a másik nem által voltak viselve, stb. Sőt, van a világon olyan, ahol meg jelenleg is van ilyen, hogy pl. szoknyát hord a férfi is. Egy nő ma meg már bármit viselhet. Csak az éppen aktuális társadalom aggat rá nemeket, de az mindig változhat és változik is. És ez így van jól. Aki férfi létére ódzkodik a szoknyától, még sosem próbálta, pláne egy forró nyári napon. Nem a ruha tesz minket erkölcstelenné, elég más bűn van a világon, ami miatt aggódni kéne.
2023. márc. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
100%
Olvastam neten, nem tudományos értekezés volt, csak ilyen "shower thought" hogy ha jönne egy földönkívüli, és párosítania kellene a szoknyát és a nadrágot a nemekhez, akkor logikusan, látva a testfelépítésünket, nemi szerveinket, a férfiakra adnának szoknyát és a nőkre nadrágot.
2023. márc. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
97%
Nekem az érdekes, hogy a nők kb bármilyen ruhadarabot hordhatnak, nem éri őket megkülönböztetés. Maximum pár férfinek nem jön be a baggy jeans vagy az oversized poló, de kb senki nem fog kinézni, beszólni vagy akár megverni, ha nőként ezeket hordod, mert a társadalomnak a nőiességgel van gondja. Egy nő letolhatja a haját kopaszra, akkor se fogja akkora atrocitás érni, mintha egy férfi full glam sminkben menne ki az utcára. Egy nő bármilyen színű, szabású ruhadarabot felvehet, míg egy férfi számára egy rózsaszín/ lila szűk májka tabu, ha nem akarja, hogy leköpjék őt az utcán. Szóval a ruhának tényleg 2 neme van a társadalomunkban, csak éppen az nem női és férfi, hanem női és uniszex.
2023. márc. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
9%
18. Pedig logikusan is úgy jönne ki, hogy a szoknya a nőkre megy, a nadrág pedig a férfiakra. A szoknya vékony derékra és széles csipőre jobban pászol, a férfiakon kb csúszkálna lefele a széles derekuk miatt. A nadrág meg úgy általánosan, hacsak nem magasított derekú, a férfiakra jobban pászol pont a széles derekuk és keskeny csípőjűk miatt.
2023. márc. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!