Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogyan vegyem rá erre a...

Hogyan vegyem rá erre a szüleimet?

Figyelt kérdés
Nos az a helyzet, hogy a szüleim nem engedik, hogy saját stílusom legyen. Ugyanis vannak az ilyen nagyon jól kinéző galléros pólók és szeretnék néhányat venni a saját pénzemből, de a szüleim nem engedik, hogy ilyen stílusú ruháim legyenek, pedig szerintem nagyon jól néz ki, és a saját ruháimat mindig én veszem a saját pénzemből. Ugyanis korábban volt már egy ilyen pólóm, amit ők vettek, de az egy ilyen kínai legalja minőség volt, és nagyon utáltam, és azt gondolják, hogyha most veszek magamnak ilyet (egyébként H&M-eset vennék) akkor azt is utálni fogom, pedig a h&m galléros pólókat nagyon szeretem, mert kényelmesek, és nagyon jó, minőségi anyagból vannak. Szerintetek hogy vegyem rá a szüleimet arra, hogy ilyen saját stílusom legyen? Ugyanis én tényleg vennék ilyen ruhákat, és sokáig viselném őket, meg a ruháimra egyébként nagyon szoktam vigyázni.

dec. 19. 21:50
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Szomorú, hogy erre engedélyt kell kérned. Ha kiskorú vagy, mondd el az indokaidat, így, ahogy itt leírtad. Ha nagykorú, vedd meg simán.
dec. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%

A te saját pénzed csak akkor a sajátod, ha dolgozol, és a fizetésedet nevezed "saját pénz"-nek.

Ha szüleidtől kapod mint zsebpénz, vagy a nagyszüleidtől származik, az gyakorlatilag azt jelenti, hogy nem a saját pénzed, csak adnak neked valamennyit, hogy legyen miből csokit venned.

A "vannak az ilyen nagyon jól kinéző galléros pólók " megfogalmazás nekem nagyon azt mutatja, hogy kislányka vagy, és a szüleid pénzét nevezet sajátnak.

Amennyiben 18+ éves vagy, és dolgozol, akkor azt csinálsz a pénzeddel, amit akarsz, miután kifizetted a szüleidnél lakhatás rád eső részét (kaja, fűtés, viz, villany, stb.)

dec. 20. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%
Csak szólok, hogy a "de az egy ilyen kínai legalja minőség volt" ugyanaz, mint amit a H&M árul, csak X ezerrel magasabb áron, és nem Kinában gyártják, hanem Bangladesben (vagy valami hasonló országban).
dec. 20. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
2# Azért abba gondolj bele, hogy ami pénzt nagyszülőktől, keresztszülőktől kapott, azt azért kapta, hogy arra költség, amire akarja, nyilván ésszerű keretek között, tehát szerintem a szülő csak abba szólhat bele, hogy ne vegyen illegális vagy káros dolgot, pl cigi, szeszes ital, drog. Az durva, hogy egy pólót nem vehet magának. Még mindig normálisabb, mintha gumicukorra költené. Másrészt, ha én szülőként zsebpénzt adok a kamasz gyerekemnek, nem számoltatom el, szintén ésszerű keretek között. És mindezt nem jogi alapokra hivatkozva írom, hanem a normális szülő-gyerek kapcsolatra, ahol a szülő nem kontrollálja a végletekig a gyereket, a gyerek meg tudja a határokat, mert meg van beszélve, mindenki által elfogadva. Én nem érzékeltem azt a gyerekemmel, hogy úgy kell ugrálnia, ahogy én fütyülök, mert az én kenyeremet eszi, az én lakásomban lakik, hanem a lakás az otthona, van privát szférája, döntési köre. És kövezzetek meg, de ha majd lesz munkából, diákmunkából pénze, nem fogom elvárni, hogy beleadjon a rezsibe (hacsak nem kerülök kilátástalan helyzetbe, de akkor, ahogy ismerem, úgyis segítene), csak annyit várnék el, pl amíg egyetemista, hogy gyűjtsön magának, legyen egy kis pénze az életkezdéshez, valamennyit én is gyűjtök neki, ha lakást nem is tudok alá tenni, legalább ennyivel segítem. Szóval nem fogom egy xaros póló verni magam, hogy megveheti-e vagy sem, vegye, ha tetszik, legyen meg az önálló döntése, öröme. Sajnálom a kérdező, hogy ennyire merev, kontrollmániás szülei vannak.
dec. 20. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Vedd meg! Ne foglalkozz a szüleiddel!
dec. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
27%
#2 Jól néznénk ki ha az ajándékba kapott pénzt csak arra költhetnéd amire az ajándékozó adta. Ugyanez igaz a zsebpénzre. Az a tied, arra költöd amire akarod. Kérdező is arra költheti amire akarja nem is értem a szülei milyen alapon szólnak bele.
dec. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
83%
Nem tudjuk, hogy igaz-e amit kérdező állít, csak azt tudjuk, hogy állítja.
dec. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

#6

Tehát vehet ha akar hasist, vagy hasonlót, mert az ő pénze.

Vagy hat üveg vodkát, mert az ő pénze.

Vagy egy Kalasnyikovot, és kiirthatja a szüleit, mert bele akartak szólni, hogy mire költse a pénzét, amit tőlük kapott.

Persze, igazad van.

Ja, nem.

dec. 23. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
43%
#8 miért kell extrém hülyeségeket felhozni érvként? Azért rendelkezel a pénze felett mert hasist meg vodkát vesz? Ilyen alapon miért kapsz fizetést? Majd én, a munkáltatód eldöntöm mit veszek neked belőle, hiszen te úgy is csak elcigized, eliszod. Ez már nem tetszene, ugye? A fizetésed annyira a te pénzed mint a zsebpénz.
dec. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
48%

Egy értelmes szülő nem szól bele, hogy a gyereke NORMÁLIS KERETEK KÖZÖTT mire költi a pénzét.

A póló bőven beletartozik ebbe a normális keretbe.

dec. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!