Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Egyesek miért beszélnek ilyen...

Egyesek miért beszélnek ilyen degradálóan arról, aki szeret divatosan öltözködni?

Figyelt kérdés

itt is meg máshol is sokszor látom/hallom, hogy lenéző stílusban írnak arról, aki úgymond követi a divatot meg foglalkozik az öltözködésével, szeret vásárolni stb. miért baj az, hogy szeretek jól kinézni és nekem tetszenek azok a ruhák, amiket a zarában, mangóban stb árulnak? nem tartom magam üresfejű plázacicának és egyszerűen nem értem, hogy egyesek mire fel nézik le azt, akit úgymond érdekel a divat? és érdekel a divat alatt ne arra gondoljatok, hogy szétszolizott, póthajas, műkörmös ízlésficamos véglény vagyok, aki strasszos mayo chixben jár meg 10 centis cipőkben.


mielőtt még okoskodás jönne:

- nem nézek le senkit, aki nem öltözködik 'divatosan'

- nem követem esztelenül a trendeket, ami nem áll jól, az nem veszem meg

- tudom, hogy csak az néz ki jól, aki a legutolsó divatnak megfelelően öltözik

- nem csak ebből áll az életem

- nem azért veszem meg, mert 'trendi', hanem mert tetszik



2015. szept. 18. 20:01
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:

*tudom, hogy NEM csak az néz ki jól, aki a legutolsó divatnak megfelelően öltözik

:D:D upszi

2015. szept. 18. 20:02
 2/26 anonim ***** válasza:
19%

"és érdekel a divat alatt ne arra gondoljatok, hogy szétszolizott, póthajas, műkörmös ízlésficamos véglény vagyok, aki strasszos mayo chixben jár meg 10 centis cipőkben. "

Khm... más szemében a szálkát...? Talán pont, amiért te is előítéletes vagy?

2015. szept. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
10%
Mert irritáló a kisugárzásod és ott kötnek beléd ahol tudnak. :D
2015. szept. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

nem irritáló a kisugárzásom:D honnan veszed, hogy az? 3 mondatból aztán nagyon meg lehet ítélni


igen, én is előítéletes vagyok néha, ez tény, dehát ki nem? de én nem olyasmik alapján vagyok előítéletes, hogy xy-t érdekel valami. inkább az a kérdés, hogy mi baja az embereknek egy részének a divattal? nem attól lesz valaki birka, hogy plázában vásárol (=attól még, hogy turiból stb. öltözöl, lehetsz birka)

2015. szept. 18. 20:17
 5/26 anonim ***** válasza:
20%

Mert nevetségesen néz ki a mai ,,divatos'' lányok többsége pont úgy mint a ,,divatos'' fiúké.

Le merem fogadni hogy munkát még nem végeztél életedben és jöhetsz azzal hogy ,,jaj csak 14-20 éves vagyok és kitűnő mindenből''... Pont ugyan olyan felszínes vagy mint akikkel bajod van.

Aki meg ezt a ,,divatot'' követi azt be is lehet határolni egy agyi szintre ami inkább alacsony mint magas. Nevetséges kinőtt nadrágok, futócipők stb. és ez a divat.

2015. szept. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

na itt a tipikus felsőbbrendű megmondóember:D

honnan veszed, hogy apuci pénzén élősködő kitartott 16 éves vagyok? jóval több vagyok és képzeld el, van munkám, magamnak keresem meg a pénzt, amit elköltök ruhákra. nem tudom, az agyi szintemet mi alapján sikerült behatárolni.. eddig az élet engem igazolt még mindig, hogy nem vagyok buta, hiába fáj ez neked. miért lennénk felszínes? azért, mert szeretek jól kinézni?:D emellett nyilván más dolgok is fontosak, de ez csak a te agyi szintedet minősíti, hogy a kérdésem 2. felét nem sikerült felfognod.


nem tudom, neked mi a 'divatos', de biztosíthatlak, hogy nem ermexben meg kinőtt nadrágokban járok, hanem igyekszem jól szabott, ízléses, minőségi cuccokat venni. nem öltözködöm feltűnően vagy kirívóan.

2015. szept. 18. 20:28
 7/26 anonim ***** válasza:
95%
Ráérnek ezek a főleg 12-18 éves korosztály mindent fikázni itt az oldalon, unatkoznak, igazából irigység és szimpla megvetés van bennük mások iránt, csak olvasd el a nemrég kiírt kérdéshez a válaszokat! http://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__oltozkodes__..
2015. szept. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
59%

Nem az olyannal van baj, mint te. Hanem az olyannal, aki esztelenül divatozik, minden második percben lefotózza magát, hányadék ermexekben jár, és csücsörít, meg fintorog. Az olyanokat, mint te, nem szokták leszólni. Tény, hogy nekem nem tetszik a mai divat, de semmi baj azzal, akinek igen, ameddig normális keretek között követi.


Az ilyenektől viszont hányingert kapok:


[link]


[link]


[link]

2015. szept. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom miért vetted ezt magadra, általában pont azokat szokták lenézni akiket te is lenézel...
2015. szept. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
54%

Fiú vagyok, de az általad feltett kérdésen már én is gondolkoztam...

Azt vettem észre hogy alapvetően két nagy tábor van. Az egyik az igen konzervatív és merev minden újdonságot megvetők csoportja, akik valahol a 2000-es évek elején (rosszabb esetben még korábban) leragadtak az öltözködésben és foggal körömmel ragaszkodnak ahhoz és előszeretettel megvetik azt aki nem az általuk megszokott szabályok szerint öltözködik.

A másik tábor a swagyolopáwák csoportja akik már átestek a ló túloldalára és már olyan mintha futószalagon gyártanák őket. Persze fiatalkorában az ember próbálgat, tesztelget meg ezzel nincs is baj, majd előbb utóbb kinövi mindenki ezt, de azért látni manapság olyan dolgokat amik már már döbbenetesek. Illetve trendek jönnek mennek most épp ez van porondon majd ez is lecseng mint ahogyan már annyi minden és jön helyette valami más.

Egy biztos ma nem nehéz jól öltözni meg egyedien. A divat nem mindig jó tanácsadó vannak elemei amit jobb ha az ember elkerül, ha nem akarja nevetségessé tenni magát, ugyanakkor egyes elemeket évről évre meg lehetne fogadni.

2015. szept. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!