Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Egyesek miért beszélnek ilyen...

Egyesek miért beszélnek ilyen degradálóan arról, aki szeret divatosan öltözködni?

Figyelt kérdés

itt is meg máshol is sokszor látom/hallom, hogy lenéző stílusban írnak arról, aki úgymond követi a divatot meg foglalkozik az öltözködésével, szeret vásárolni stb. miért baj az, hogy szeretek jól kinézni és nekem tetszenek azok a ruhák, amiket a zarában, mangóban stb árulnak? nem tartom magam üresfejű plázacicának és egyszerűen nem értem, hogy egyesek mire fel nézik le azt, akit úgymond érdekel a divat? és érdekel a divat alatt ne arra gondoljatok, hogy szétszolizott, póthajas, műkörmös ízlésficamos véglény vagyok, aki strasszos mayo chixben jár meg 10 centis cipőkben.


mielőtt még okoskodás jönne:

- nem nézek le senkit, aki nem öltözködik 'divatosan'

- nem követem esztelenül a trendeket, ami nem áll jól, az nem veszem meg

- tudom, hogy csak az néz ki jól, aki a legutolsó divatnak megfelelően öltözik

- nem csak ebből áll az életem

- nem azért veszem meg, mert 'trendi', hanem mert tetszik



2015. szept. 18. 20:01
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Utolsó: ez nem igaz. A divat az, amit minden ember hord. A Vogueban nincs divat! Ott aktuális kollekciók vannak. Nagyon nagyon ritkán lesz belőle divat. A kifutók se divat, hanem szezonkénti tervezések ruhacégektől. A kifutón leginkább stílust látsz, nem divatot.
2015. szept. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

komolyan, álljál már le. :D

nem értem, minek fruskázod le azokat, akik plázákban vásárolnak. nincs mindenkinek pénze designer ruhákat venni, vagy nem tartják fontosnak, hogy annyi pénzt kiadjanak egy ruháért...

szigorú értelemben meg te is majmolod azt, amit a vogue-ban látsz, és La Fayette-ből kiszabadult fruska vagy. ugyanúgy neked sincs stílusod.

a divat pedig azt jelenti, amit mondtam. nézz utána ha nem hiszed.

2015. szept. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Marketinggel és divattal foglalkozom és nem vagyok fruska, hanem felnőtt nő. A többire nem reagálnék olyan stílusban, mint te, mivel nem írtam rosszat azokról, akik plázában öltözködnek. Személyeskedésbe pedig nem megyek bele.

Plázából is lehet divatosan kinézni. Ha van ízlése az embernek. A "plázadivat" pedig "plázadivat" marad akármit írsz. Mivel futószalag, tömeggyártás. Ennek eredménye, hogy 10 lányból 7-8 ugyanúgy néz ki. Sajnálom, hogy ennyire felhúztad magad, nem kellett volna! ;)

2015. szept. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
40%-os! Igen, a kollekciók darabjai vannak benne, a legdivatosabb darabok az adott szezonban. Tehát az az aktuális divat! Amiket aztán 1-2 évvel később lemásol a Zara, a bershka, meg a hasonló üzletek. És így lesz belőle az a divat, amit te nevezel divatnak! A plázák polcain. Sorozatgyártásban!
2015. szept. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Marketing a legnagyobb átverés ami létezik.

Ezért kerül majdnem minden másfélszer annyiba mint amennyi lenne.

Aki kitalálta le kellene lőni.

2015. szept. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Szerintem fogalmad nincs arról mi az! :D :D
2015. szept. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!