Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Egyesek miért beszélnek ilyen...

Egyesek miért beszélnek ilyen degradálóan arról, aki szeret divatosan öltözködni?

Figyelt kérdés

itt is meg máshol is sokszor látom/hallom, hogy lenéző stílusban írnak arról, aki úgymond követi a divatot meg foglalkozik az öltözködésével, szeret vásárolni stb. miért baj az, hogy szeretek jól kinézni és nekem tetszenek azok a ruhák, amiket a zarában, mangóban stb árulnak? nem tartom magam üresfejű plázacicának és egyszerűen nem értem, hogy egyesek mire fel nézik le azt, akit úgymond érdekel a divat? és érdekel a divat alatt ne arra gondoljatok, hogy szétszolizott, póthajas, műkörmös ízlésficamos véglény vagyok, aki strasszos mayo chixben jár meg 10 centis cipőkben.


mielőtt még okoskodás jönne:

- nem nézek le senkit, aki nem öltözködik 'divatosan'

- nem követem esztelenül a trendeket, ami nem áll jól, az nem veszem meg

- tudom, hogy csak az néz ki jól, aki a legutolsó divatnak megfelelően öltözik

- nem csak ebből áll az életem

- nem azért veszem meg, mert 'trendi', hanem mert tetszik



2015. szept. 18. 20:01
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
65%
Én szerintem ez már a múlté, legalábbis én már csak elfogadással találkozok. Vidéken vagy falun még lehet más a helyzet. Egyre többen értik a dolgokat szerencsére. A ruházkodás pedig = intelligencia. Művészet. Ennyi. Imádom, azt a szót, hogy plázacica, amivel kb. már 10 éve nem lehet találkozni, csak a szóval..:D A csücsörítős meg műkörmös lányok nagyon messze vannak a plázacicától. Régen ezekre mondták, akkor ez menő volt és lehet éppen trend is volt, már kikopott, és már csak a legutolsó falusi lány sminkkel, pózhajazik, műkörmözik, meg ilyen dolgokat...
2015. szept. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
57%
Az a baj a divatos emberekkel, hogy ők maguk sem tudják, hogy a sok vacakot amit vesznek azt azért veszik mert a média, reklámok ezt mondják nekik. Maguktól be sem mennének mondjuk a Zarába, mert épp olyan szart árulnak mint bárhol máshol, csak rohadt drágán, mert Zara. Mégis megveszik. És még azt is elhiszik hogy nekik jól állnak a cuccok, holott sokminden előnytelen... de hát divat és ott van az agyukba ültetve, hogy ezt kell hordani. Pl látsz manapság trapéz szárú nadrágokat valakin? Alig van olyan elvétve, pedig sok mindenkinek az előnyösebb lenne, de éppen nem divat, ezért felveszik az előnytelen csőgatyát helyette... semmi értelme ennek. De az agymosás működik. Én meg nem értem ezt ők hogyan nem veszik észre.
2015. szept. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 opened paradise ***** válasza:

"rosszabb esetben még korábban"

Az miért is baj?

Az már retro! :D

2015. szept. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Nem a retroval van a baj, ne érts félre, vagy kettőnknek eltérő elképzeléseink vannak arról hogy mi a retro. A magyar társadalom jó részén én speciel nem retro outfiteket látok ha kimegyek az utcára, de lehet én élek rossz helyen.
2015. szept. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
egyébként most pont hogy a trapéznadrág a divat. csak nem nagyon tetszik embereknek, ezért nem veszik.
2015. szept. 19. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
0%

A divat nem az, amit a plázában lehet látni a csitriken! Az valami plázadivat maximum. Nyiss ki egy Vogue-ot, és nézd meg mi a valódi divat!

Designer ruhákat, kiegészítőket veszek általában (igen, dolgozom, igen, saját keresetből). Ezek mellé még a Zara pár darabja belefér nekem.

Érdekes, van póthajam, mondjuk nem lehet észrevenni, hogy az, mégsem vagyok "plázacica"! Bár szerintem is eltűnt mára ez a kifejezés.

2015. szept. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
És igen, divat a trapéznadrág. Csak mivel a plázás tömegcikk üzletekben nem lehet kapni, ezért nem is hordják az emberek. Stella Mccartney kollekciójában tavaly is volt, idén is van. De több nagy divatház is varr trapéznadrágot, trapézfarmert.
2015. szept. 20. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

a divat az, amit a többség hord.

amúgy plázában is lehet venni trapéznadrágot. a zara-ban biztosan.

2015. szept. 20. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Nem! Tévedsz, a divat nem egymás majmolása! Az igazi divat nem a bershkában meg a new yorkerben van, és nem az onnan kiszabadult fruskákon látható. Ez plázadivat, ami igazából olyan mint egy futószalag. Nyilván ez elkerülhetetlen. Az igazi divatot láthatod pl Milánóban vagy Párizsban, csak be kell menned pl az Excelsiorba vagy a La Fayette-be! De mint írtam, az is elég ha kinyitsz egy Vogue-ot!
2015. szept. 20. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Nem csodálkozom egyébként, a plázás boltok közül a Zara jár legközelebb a divathoz! Mindig lemásolja a nagy divatházak kreációit, egy évvel a megjelenés után.
2015. szept. 20. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!