Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért zavar mindenkit, hogy...

Miért zavar mindenkit, hogy feketében járok? 14/L

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok.Sosem szerettem különösebben a színes cuccokat,de régebben nem csak feketében jártam.Pár hónapja csak feketét hordok(itthol nem mindig,de ha nen,akkor is sötétet).Nem vagyok emós vagy rocker,vagy ilyesmi,csak szeretem a feketét,és ebben érzem jól magam.A szüleim meg azt mondogassák,hogy "miért kell ilyen fiatalon mindig feketében járni?", " vegyél már fel valami színeset!" stb. A suliban már többször is beszóltak,hogy "mivan,gyászolsz?". Miért zavar mindenkit,hogy feketében járok?

2015. dec. 20. 13:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom. Szerintem szard le hogy mit mondanak, öltözködj a saját stílusod szerint. És ha a te stílusod a full fekete, akkor ez van. Nincs mit tenni, el kell fogadniuk :) 15/f
2015. dec. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
21%

Lehet mert a fekete rucik szarul néznek ki.

Van egy osztálytársam aki full feketébe van és folyton szekálják.


Én is sokat vagyok feketébe, bár én farmerral, meg fehérrel is kombinálom.


Fekete kabi, fekete póló,fekete naci, timbi baki... és máris nem full fekete.


szóval valami egy dolog, kabát vagy bármi legyen más színű

akár sapid vagy tényleg a bakancsod.

Meg persze a ruháid ízlésesek , ne úgy nézz ki mint egy csöves.

17/L

2015. dec. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
ruci, kabi, naci, timbi, baki... :D
2015. dec. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%
ènis szeretem a feketèt,de szintèn csempèszek pici színt. pl fekete táska/kabat/bakkancs. de a nadragom farmer. így nem vagyok full fekete:D
2015. dec. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Mert nem noies szin!
2015. dec. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

Az idősebbek általában vagy a gyászt vagy az öregséget társítják a feketéhez, a fiatalabbak meg valamelyik feketét szerető szubkultúrát (rock, metál) anélkül, hogy pontosabban tudnák, hogy milyen is az. 14 évesen szeretik az embert a ruhái alapján megítélni, hidd el, ez később változni fog, ha érettebb társaságba kerülsz. Ha tetszik a fekete, járj abban. Nekem is sokat szólogattak be anno de aztán megunták (én onnantól kezdtem feketébe járni, hogy megkerestem rá a pénzt, mert addig anyám nem volt hajlandó fekete ruhát venni nekem,bár ovis korom óta a kedvenc színem.) Ma már az lenne nekik fura, ha meglátnának valami 'színben'. Ha csesztetnek, egyszerűen mondd, hogy te ebben érzed jól magad. Én azt szoktam mondani, hogy én a színeket belül hordom, nem kívül. (:


25/L

2015. dec. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
74%

Azért, mert a fekete a gyász színe az európai kultúrkörben. (Most nem megyek bele a kis feketébe és az alkalmi ruhák témájába.)


A színeknek nagyon erős érzelmi töltésük van. Aki mindig feketében jár, az azt sugározza, hogy bezárt, ne közelíts hozzá (a gyász feketéje is ezt jelenti: gyászolok, bajom van, hagyj békén) stb.


14 évesen belefér. A tinikorban vannak olyan időszakok, amikor az ember gyereke bezáródik, hogy fel tudja dolgozni a serdülés okozta külső-belső problémákat.

Hordd csak nyugodtan.

2015. dec. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%
A fekete igenis nőies szín. Gondolj csak a kisfeketére.
2015. dec. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
1%

Ez olyan volt kedves utcso mintha a lilarol,rozsaszinrol probalnal meggyozni,hogy ezek bizony ferfias szinek...

Gratula!

A fekete sosem volt noi szin , ugy ahogy a kek sem!

2015. dec. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem gáz a fekete szín.Ha szèp ruhákat hordasz amik feketèk akkor elegánsnak hat ès nem "gyászolósnak" .Èn is sok fekete ruhát hordok ès nem azèrt mert valami nagy világfájdalmat akarok kifejezni,egyszerüen csak azèrt mert minde hez illik,ès nem kell folyton azt figyelni hogy a sok szinee rugához milyen cipőt vagy kabátot vegyek amitől nemleszek túl színes
2015. dec. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!