Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mit tegyek a bőrdzsekimmel,...

Mit tegyek a bőrdzsekimmel, ha vegán vagyok?

Figyelt kérdés
A páromtól kaptam egy bőrdzsekit ajándékba, és hát nem esett le neki, hogy én nem véletlenül nem hordok ilyet. Igazából nagyon szép, és gondolom drága is volt, de nagyon tanácstalan vagyok, hogy hordjam-e. Egyrészről már úgyis megvan, és gondolom nem esne neki jól ha elajándékoznám, másrészt viszont összeegyeztethetetlen az elveimmel. Sejtem, hogy lesz néhány troll megjegyzés, de főként vegánok és állatvédők véleménye érdekelne...
2017. febr. 22. 19:38
 1/10 Donald J. Trump ***** válasza:
70%
Ne edd meg!
2017. febr. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%
szerintem add el, a párodat meg világosítsd fel a vegánság lényegéről.
2017. febr. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Vigyétek vissza a boltba,az árából vegyetek egy szép pár fülbevalót. Ezt benézte a pasid.
2017. febr. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%

Én igazából csak félig meddig vagyok vega/vegán. A haszonállatot megeszem(inkább csirke-hal a jellemzőbb ritkábban sertés), de olyan kozmetikumokat nem használok, amiket állatokon tesztelnek. 2017-ben nem hiszem, hogy itt kéne tartani úgy, hogy van egy csomó cég akik nem tesztelnek állatokon. Állat kínzásról nem beszélve mennyire undorító.


Az az állat(ha tényleg igazi bőr), azt amúgy is levágták volna, hisz a haszonállatnak ez a lényege, hogy minél több része fel legyen használva és ne menjen kárba.


Elhiszem, hogy ütközik az elveiddel, de ennyire ne legyél csőlátású.

Attól nem lesz jobb senkinek, ha nem hordod a kabátot. Aki meg hozzájárult a kabátodhoz neki meg aztán már végképp mindegy.

2017. febr. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
utolsó, te nem vagy sehogy se vega, vegán meg pláne nem.
2017. febr. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%
Ez nagyon nagy hulyeseg. Jooo isten. Amugy a veganoknak uzenem, hogy a novenyek is elolenyek es oket is megolod, ha megeszed. Azok is erzo "lenyek". Nagyon nagy hulyeseg ez a vegan dolog. Nem fogod megvaltani a vilagot vele. Ugyanugy csinalnak allatokbol holmikat. Nem ertem meg a ti felfogasotokat, de en az ilyen embereket nagyban elkerulném.
2017. febr. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
10%
Én halevő vegetáriánus vagyok (kövezzetek meg, ha akartok, egészségetekre, de pl. az osztrigát, meg a lazacot megeszem néha!), és állatvédő, illetve nem használok semmi olyat, amit állatokon teszteltek (persze gyógyszerek esetében ez megkerülhetetlen, de egy krém miatt ne szenvedjen már a szerencsétlen kisállat ezredjére is!). Viszont a húsevőket nyilván nem ítélem el, aki felelőtlenül él, és pazarol, még ha vegán is, megvetem (igen, vegán életmódot is lehet rosszul csinálni). Én úgy vagyok vele, hogy nem eszek inkább húst, de szerintme a tudatos életmódba belefér az, ha valaki mértékkel, nem akármilyen húst eszik. És én hordok pl. bőrcuccokat is, mondjuk a műbőrt preferálom. Bundát viszont nem vennék, az nagyon undorító.
2017. febr. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha már megvan, azzal nem tudsz mit csinálni, az állaton már nem segít, ha a szekrény mélyén lapul a dzsekid. Elvileg ha eladod, és más megveszi, akkor az jó, mert legalább az az egy ember most az egyszer nem egy új állati eredetű terméket vesz, de ez nem fog változást eredményezni, a bőr áruk összeladási száma nem fog jelentsen csökkenni :D


Nekem voltak eleve meglévő bőr cuccaim, amikor etikai okokból vegán lettem.

Volt 1-2 öv, cipő, amit használtam egy ideig, de a nadrágokat, dzsekiket, kabátokat nem volt gusztuson felvenni. Egyrészt, mert csak eszembe juttatták volna azokat a videókat, amiken éppen állatokat nyúznak (sokukat élve), másrészt pedig mert pl egy vegán étterembe/fesztiválra nem lett volna "képem" elmenni. Szégyelltem volna magamat, (és ez így helyes szerintem)

2017. febr. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"halevő vegetáriánus"

a kettő ellentmond egymásnak.


bőrdzsekit add el.

2017. febr. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Add nekem, légyszi! :)
2017. febr. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!