Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért gáz a zokni-szandál?...

Miért gáz a zokni-szandál? Miért hord mindenki, titokzoknit, zárt cipő mellett is?

Figyelt kérdés

Sziasztok,



Én divatban, frizurában, mindenben vagy 15évet le vagyok maradva, pedig nem vagyok 2x annyi idős...


Nem tudom, de ha egy zokni a bokacsontom alatt van, akkor konkrétan azt mondom, hogy kicsi rám és másikat keresek.

De emelett valahogy nem szeretek zokni nélkül járkálni.


Miért számít röhelyesnek a zokni-szandál? Főleg ha valaki még ne adj Isten "képes" rövidnadrágot is felvenni hozzá...

Mint én... Bár rövidnadrág is, nálam inkább a 3/4-es, térdig vagy azt eltakaró, amit kedvelek.



Másik téma, de ha már kipanaszkodom magam...


Emellett, a frizurám is annyi, hogy hajmosás, szárítás, fésü és megborzolom. Így pontosan olyan a frizurám mint 4, mint 14, vagy épp mint most 24 évesen.


Ami egyre inkább zavar, hogy a ruháim is kb mind nagy rám, valahogy mindig is lazább, ruhák voltak rajtam, valahogy ez a mentális hiba lett kialakítva bennem, és nehezen tudok mindenen változtatni, amihez hozzázzoktam... A divat izlésem azért ugyan olyan mint amilyenben ovis koromban, anyu öltöztetett... Mai napig ő fodrászkodja a hajam, és nincs is bajom ezzel, gondolom ez is gáz mint az összes többi...



Változtatni szeretnék, de egyszerűen nem tudok, mert annyira nem is akarok, de közbe meg mégis zavar és egyre jobban frusztrál...


A baráti körömben meg kb mindenki ugyan úgy, lemaradt az előző évezredben mint én.


De közbe meg önbizalomhiány az van rendesen, zavar hogy miért nem tudok normálisan, átlagosan kinézni mint a legtöbb ember, mikor metron vagy épp az Egyetemen vagyom.

Ismerkedéssel is vannak gondok...


Jah amúgy se alkohol, se buli, se fesztiválok, se koncertek... Nem is vonz egyik se.



Annyira szeretném magamat látni 10-20 év múlva.



De ez a zoknis dolog is ami per pillanat zavar.. A vettem fel először szandált ezen a nyáron, persze zoknival, de jelenleg még hosszú nadrágban.

És néztem az embereket és sebnkit, de konkrétan senkit nem látta,hogy zokni lett volna rajta nyitott cipő mellett, de még zárt cipőben is vagy azon gondolkoztam hogy most konolyan zokni nélkül van? Vagy rajta is "miniatűr", titokzokni van?.... Mindegy volt hogy 10-en, 20-on, vagy épp 40 feletti volt.



Jajj hát az megint egy másik kérdés, hogy strandon annyira idegen tőlem az úszó nadrág (boxer szerű gatya) ... Tizen éve a többségnek egyértelmű volt, hogy fecske, most meg lassan e miatt is érezzem hülyén magam... Pedig fel nem vennék boxer úszógatyát...



Jó lenne összejönni valakivel, ami motiválna a változásra.

Mert én nem szeretném, hogy "ne akarjon megváltoztatni, fogadjon el olyannak amilyen vagyok." Legalávbis egy számomra is elfogadható mértékben, égy tempóban.



Köszönök minden megosztott, értelmes gondolatot!


24F



2017. jún. 6. 09:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%
Mintha csak magamat hallanám :D Az öltözködésem ugyanilyen,de pont leszarom,hogy mit gondolnok az emberek.De most komolyan.Szerintem a fecske király!Kényelmes,és az a lényeg.Ha szandált akarok felvenni zoknival,akkor úgy fogom felvenni.Nehogy már másnak akarjak megfelelni!Lehet,hogy más válaszban reménykedsz,és arra vársz,hogy valaki tanácsokat adjon abban,hogy hogyan nézz ki "divatosabban",de az én tanácsom ettől függetlenül az,hogy ne próbálj megfelelni másoknak,és légy önmagad.
2017. jún. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%

A divatban nem kell logikát keresned. Szerintem neked saját magad elfogadásával van csak problémád, semmi mással.


Az ilyen: "Változtatni szeretnék, de egyszerűen nem tudok, mert annyira nem is akarok", és ehhez hasonló soraid legalábbis erre engednek következtetni.

2017. jún. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%

A titokzoknit én sem értem, de zoknival sem bírom hordani a szandált. Ez csak megszokás kérdése, kb addig tarthat, amíg a másik kezeden megszoknád a karóra viselését.


A ruhatárat kezdd el lecserélni turkókban, ott olcsón megúszod a kisérletezést.

2017. jún. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
49%

Most a titokzokni a divat, erre ezt tudom mondani, én utálom, vékony a bokám és széles a vádlim, hülyén nézek ki zokni nélkül.


Ez az akarok is változtatni meg nem is szitu teljesen ismerős, tele van a szekrényem olyan cuccokkal, amiket megvettem a változtatás jegyében, aztán sose hordtam. Próbálj keresni valami kompromisszumot, pl ne szűk ruhát vegyél, hanem olyat ami kényelmes, de mégse túl nagy.

2017. jún. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

Kissé ellentmondásos ez a változni akarok, de mégse.

Ha jól akarsz kinézni, akkor tudsz a netről inspirálódni. Keresel egy olyan szettet ami tetszik és lemásolod.

De közben meg azt is írod, hogy nem akarsz felvenni úszónadrágot. Most akkor mit is akarsz?

Egyébként a férfi szandálok eleve többnyire nagyon csúnyák és nem férfiasak (zoknitól függetlenül), olyanok mint a tipegő gyerekcipők nagyméretű változatai. Ennek okára még nem jöttem rá, gondolom kényelmes. De hány női cipő van, ami szép, de nem kényelmes? Férfiból miért nincsenek ilyenek?

Egyébként a szandál zoknit ki lehet váltani egy vékonyabb zárt cipővel is.

24l

2017. jún. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%

Alapvetően azt gondolom, hogy mindenki úgy öltözködjön, ahogyan jól érzi magát. Viszont úgy vettem ki az írásodból, hogy nem érzed jól magad így, mégis nehezedre esik változtatni.


Na most valakivel te úgy tudsz összejönni, ha annak tetszel. Úgyhogy logikai bukfenc ebben keresni a megváltást. Ami segíthet, az a környezetváltozás. Ha messzebb kerülsz anyutól, kisebb lesz a kényszer, hogy megfelelj neki, és talán elkezdheted felfedezni, hogy te milyen akarsz lenni.

2017. jún. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%

Ne fogadd el magad! Ha nem érzed így jól magad akkor változtass minden féle képen. Megpróbálok segíteni mint 18 éves "bzi divatmajom" aztán vagy hasznos lesz vagy nem :) A hajjal semmi gond, ha tiszta, nem zsíros, ápolt. A fecske alsó ki a fszt érdekel, ha az a kényelmes azt hord, azzal egyedül annyi baj van csak, hogy olyan mint a nőknél a tanga. Nem sok embernek áll jól, testalkat függő (szerintem). A zokni kérdés felől abszolút ne aggódj, én pl szándékosan hordok sneakerhez nagyobb majdnem sípcsont középig érő zoknikat. Jó tudom egy kicsit más tészta, de szerintem teljesen tűrhető, sőt rengetegszer még jól is néz ki. Annyira figyelj esetleg, hogy pl fehér cipőhöz és zöld pólóhoz ne húzz fel egy piros zoknit mert az már tényleg gáz. Sima fekete/fehér/szükre, vagy ami olyan színű mint a pólód vagy cipőd simán elmegy (minta nélkül lehetőleg). A szandál kérdés már megint más, ez valamiért teljesen tabu dolog manapság, ha minden féle képen szeretnél szellőző lábbelit nyárra akkor szerintem vegyél valami papucs félét, azokból is vannak teljesen pofás darabok. A szandával sajnos hódítani nem fogsz. Én soha nem vennék fel még ha csak a boltig szaladok el sem, de cserébe belerohad, büdösödik és sül a lábam a bszottnagy magasszárú cipőbe nyáron. Valamit valamiért… Én inkább az a fogyatékos vagyok aki szenved a külsőért, de ha te erre semmi késztetést nem érzel, és kényelmesen szeretnéd inkább érezni magad akkor húzz csak nyugodtan szandált, és szrd le, hogy ki mit gondol. Hosszú nadrággal viszont hanyagold szerintem, ha már van annyira jó idő, hogy szandált húzol akkor vegyél fel hozzá egy rövidnadrágot. A kinyúlt, szétnyűtt ruhadarabokat, amik lógnak rajtad szintén ne hord , nem tudom milyen anyagi háttérrel rendelkezel, de ilyen egyszínű pólókat simán lehet kapni pár száz forintért még a kínaiban is szerintem. Fekete, fehér, bordó, sötétkék, bármi ami nem rikító erős színű és nem mintás. Jól néz ki és nem kelt olcsó hatást. Nadrágból ne hordj olyat ami jóval térdtől tovább ér, se olyat ami jóval térd fölött van. Ez viszonylag könnyebb téma, mert egy egyszerű farmer anyag simán megteszi. Kiegészítőnek hordhatsz egy egyszerű karkötőt, vagy egy órát. Nem kell nagyban gondolkozni, egész olcsón lehet már kapni valami kis gagyit ami jól néz ki. Hidd el hatalmasat fog dobni az önbizalmadon a változás, ami kihatással lesz a párkapcsolatodra, és a külvilágra való nyitottságodra is. Nem kell tízezreket költeni ruhatár cserére, forintokból meg lehet oldani, csupán oda kell figyelni, hogy mit mivel veszel fel. Gucci cuccokat is fel lehet úgy venni, hogy egy ízléstelen szrdarabnak tűnjön, és olcsó ruhákból is fel lehet öltözni igényesen. Legyél mindig ápolt, borotválkozz rendszeresen, használj parfümöt, dezodort, tiszták legyenek a ruháid. Ha odafigyelsz magadra más is odafog rád, pozitív értelemben. Ugyan ebben a cipőben jártam egy jó 6 évvel ezelőtt, bár én már szerintem átestem egy kicsit a ló túloldalára. Ha az eddigieket hasznosnak találtad, és még lenne kérdésed nyugodtan tedd fel, amint időm lesz segítek, ha meg szerinted hlyeség akkor nyugodtan skippeld.

Remélem azért tudtam egy picit segíteni :)


18/F

2017. jún. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
47%
A szandál zoknival ocsmány, nyuggeres. Mért nem veszel fel szellőző vászon sportcipőt sportzoknival? Ha meg mindenáron szandál, amit pasikon nem bírok és meleg van, mi a fenének zokni hozzá? Hány nőt látsz szandált hordani zoknival? Ráadásul a férfi láb 40-estől kezdődik, szandálban úgy néz ki mint egy csónak...Inkább öltözz normálisan sportosan, nem az utolsó divat szerint, de azért a szandált mindenképp felejtsd el. A fecske nem gáz, ha nincs hasad és normális alakod van hozzá. Elméletben a strandon minél nagyobb felületen barnulni akar az ember... Az jó ötlet, hogy ha máson látsz hasonló szettet ami neked tetszik, szerezd be, persze ha hozzád hasonló alkatú az illető, különben másképp fogsz kinézni.
2017. jún. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
29%

Ha nem szereted a zoknit szandallal ott van a nejlon bokazokni!

Vekony szellozik es nem is latszik , de megis van rajtad valami!

Egyebkent igaza van az elottem szolo kislanynak a ferfi szandik valoban ocsmanyak En sem hordom soha oket.

2017. jún. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
76%

Azért gáz a szandál zoknival, mert teljesen értelmetlen párosítás. Amiatt vesz fel az ember szandált, mert melege van és azt szeretné, hogy szellőzzön a lába. De akkor meg minek a zokni rá??? Ha meg fázik a lábad úgy, akkor húzzál zárt cipőt.


Egyébként felőlem mindenki azt vesz fel, amit akar, csak ez véleményem szerint teljesen idétlen dolog. De nekem mindegy.

2017. jún. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!